BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Písek - Havl. Brod 2:8 - Bruslaři generálku zvládli. Endál nasázel hattrick, trefil se i novic Pipek
Bruslaři generálku zvládli. Endál nasázel hattrick, trefil se i novic Pipek

Bruslaři generálku zvládli. Endál nasázel hattrick, trefil se i novic Pipek

06.09.2017 | Ladislav Vácha, Milan Sochor, Petr Eliáš

Bruslaři neodjeli na jih Čech v nejsilnější sestavě a hned z úvodu rychle inkasovali. Písku stačilo 52 sekund na to, aby se dostal do vedení. Hostům se podařilo sice vyrovnat, žlutomodří si ovšem vzali vedení brzy zpět a první třetinu překvapivě o gól vyhráli. Po přestávce ale v nastoleném trendu pokračovat nedokázali. Mašina Havlíčkova Brodu se rozjela na plné obrátky, a nakonec svého soupeře přejela jednoznačným rozdílem. Velkou měrou se na vítězství podílel LUKÁŠ ENDÁL, jenž vsítil hattrick. Mezi střelce se zapsali také PETR KUCHTA, LUBOŠ VOŘÍŠEK, JAN MILFAIT, JAKUB ŠUHAJ a TOMÁŠ PIPEK, který při své premiéře prokázal svoji šikovnost a ukázal se v dobrém světle. V obranných řadách nastoupili také dva starší dorostenci – VIKTOR HORÁK s RADIMEM PEJCHALEM.

 
přát., středa 6.9.2017, Zimní stadion Písek
IHC Písek
IHC Písek - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
2:8
(2:1, 0:5, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Švagr (Rod), 11. Bárta (Turek, Torba) – 7. Kuchta (Chlubna, Kulhánek), 22. Voříšek (Šuhaj, Vala), 25. Milfait (Voříšek), 28. Šuhaj (Vala), 33. Endál (Pipek, Přidal), 37. Pipek (Balgalvis), 44. Endál (Pipek, T. Semrád), 51. Endál (Přidal, Pipek). Rozhodčí: Čáp – Šperl, Horažďovský. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 29:41 (13:19, 6:14, 10:8). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:8.

IHC Písek: Štekr (Kříž) – Hanus, Hřebíček, Koutenský, Herr, Turek, Švagr, Suda – Vlk, Koupal, Marek, Bárta, Rod, Jiřinec, Drda, A. Novák, Stauber, Torba

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (od 41.Marek) – Vašíček, T. Semrád, Kulhánek, Vala, Balgalvis, Kříž, Horák, Pejchal – Přidal, Szilva, Endál – Voříšek, Milfait, Šuhaj – Chlubna, Ludvík, Kuchta – Pipek

 

Hledáme nové posily! Staňte se členem našeho týmu!

Písek naskočil do utkání aktivně a z nabídnuté přesilovky šel do bleskového vedení. Od modré čáry vypálil Kryštof Švagr, puk byl ve hradbě těl před brankovištěm zřejmě ještě tečován jedním z bránících hráčů Havlíčkova Brodu a zaplul do protipohybu gólmana Nováka, jenž měl zcela zakrytý výhled. O vyrovnání se mohl postarat Patrik Přidal, ale po dobré nahrávce Tomáše Pipka zblízka pálil z voleje těsně vedle. V 7. minutě už však Bruslaři slavili vyrovnání. Tvrdou ránu Kryštofa Kulhánka vyrazil brankář Štekr před sebe, a i když Tomáš Chlubna se svou dorážkou ještě neuspěl, Petr Kuchta vzápětí procedil kotouč do sítě. Slibnou šanci si vytvořili i domácí, ale střílená nahrávka jen projela brodským brankovištěm. V 11. minutě už to ale Jihočechům vyšlo. Jan Turek vypálil od modré čáry a jemná teč Františka Bárty našla skulinku mezi Novákovými betony.

Hosté nastoupili do prostřední části skvěle a už ve 22. minutě vyrovnali na 2:2. Dělovku Davida Valy od modré čáry brankář Štekr vyrazil a odražený kotouč doklepl za jeho záda Luboš Voříšek. Broďáci na hrací ploše jednoznačně dominovali a brzy dokonali obrat. Luboš Voříšek chytře přistrčil puk na hůl Jana Milfaita, jenž bekhendovou střelou z mírného úhlu na pravé straně trefil protější šibenici. Sám na bránu potom ujížděl Tomáš Pipek, jenže nastřelil jen dobře vyjetého brankáře Štekra. Do dalšího samostatného úniku se po výtečném pasu Davida Valy dostal Jakub Šuhaj a mezi Štekrovy betony pohotově skóroval. Písek nevěděl, kam dřív skočit, a brzy inkasoval znovu. Tomáš Pipek nabil Lukáši Endálovi, jehož svižný projektil z mezikruží zasáhl svůj cíl. Skvěle hrající Tomáš Pipek pokračoval v bravurním představení a ve 37. minutě své vynikající sólo z levé strany zakončil mezi betony gólmana Štekra.

Do závěrečného dějství vyjel místo brankáře Nováka na led jeho kolega David Marek a hned musel řešit několik nepříjemných projektilů soupeře. Hokejisté od řeky Otavy se sice snažili hodně tlačit do zakončení, ale gólman Marek i nadále pokračoval v bezchybném výkonu a jednou měl i pořádné štěstí, když Ladislav Marek zazvonil na břevno. Havlíčkův Brod byl v koncovce o poznání úspěšnější. Tomáš Pipek připravil nahrávkou z pravé strany další ideální palebnou pozici pro Lukáše Endála a ten z levého kruhu o beton brankáře Štekra poslal puk do sítě. Tentýž hráč také uzavřel střeleckou listinu, když v 51. minutě po dobré práci Patrika Přidala v útočném pásmu a jeho následném pasu udeřil z předbrankového prostoru ranou pod víko, čímž završil svůj hattrick a podtrhl brodskou výhru 8:2.

Ohlasy trenérů

David Míka (IHC Písek): Havlíčkův Brod je samozřejmě i letos jedním z aspirantů na postup, věděli jsme, že dnešní utkání bude těžké. První třetina byla z našeho pohledu dobrá, nicméně potom jsme se dopustili několika individuálních chyb, které by se zkrátka a dobře stávat neměly. Mimo to se stále potýkáme s marodkou. Citelně nám dnes chyběli tři stabilní beci, ti nejzkušenější útočníci rovněž nenastoupili a hráči z Českých Budějovic do hry nezasáhli, protože je zítra čeká jejich zápas v Plzni. Měli jsme tudíž nějakých patnáct lidí, plus jednoho na střídání. I proto je výsledek takový, jaký je. Každopádně pro mladé kluky opět poučný zápas. Nám teď nezbývá než doufat, že se všichni na marodce dají před první mistrovským utkáním do pořádku.

Václav Adam (BK Havlíčkův Brod): První třetina byla z naší strany špatná. Byli jsme v ní bez pohybu, v podstatě jsme jenom koukali, co soupeř udělá. O přestávce jsme si řekli, že se musíme zlepšit ve všech činnostech, přidat jak v bruslení, tak v nasazení, protože soupeř se samozřejmě neporazí sám. Druhou třetinu jsme vyjádřili dobře střelecky a třetí jsme také neodehráli špatně, jen jsme mohli dát ještě víc gólů. Ale furt to byl přípravný zápas. Teď už se musíme chystat jenom na první mistrovské utkání. V sestavě jsme vyzkoušeli Tomáše Pipka, který předvedl, že je šikovným hráčem. Jsme také rádi, že jsme mohli v obraně dát prostor i starším dorostencům.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv