22. 8. 2019 | Dominik Adam, Milan Sochor

Bruslaři nezvládli utkání v Kolíně, prohráli o dvě branky!

Bruslaři se vydali do Kolína, kde je čekal odvetný duel z prvního přátelského utkání, které ovládli na domácí půdě Havlíčkobrodští 7:5. Havlíčkův Brod u Kozlů vedl 1:0, ale Kolínští dokázali otočit vývoj utkání a následně svěřenci Richarda Cachnína a Pavla Zmrhala jen dotahovali. Do soupeřovy branky se dvakrát trefil Jakub Matušík, po jedné trefě přidali Tomáš Plachý a Jakub Kadlec.

Kolínští doposud nevyhráli jediné přípravné utkání, byla na nich vidět obrovská touha sérii porážek zastavit. Hned z kraje utkání dostali Bruslaře v přesilové hře pod tlak. Hosté se v početní nevýhodě ubránili a po ní se vyznamenal Čeněk Novák, který zlikvidoval únik Josefa Malého, navíc si poradil i s dorážkou. Sami na bránu ujížděli i hráči v červeném. Marcel Juráň vyslal dopředu dokonce ve vlastním oslabení Luboše Voříška, ten ale domácí svatyni přestřelil.

Svěřenci Richarda Cachnína s Pavlem Zmrhalem se ovšem přeci jen dostali do vedení. Petr Kuchta přihrál z druhé vlny najíždějícímu Tomáši Semrádovi. Jeho dělovku ještě Ondřej Martínek betony vyrazil, na dorážku Jakuba Matušíka už byl ale krátký. Bylo to naposledy, co havlíčkobrodská družina držela vedení. Ještě před přestávkou se puk odrazil mezi kruhy, odkud jej o tyč uklidil do sítě Michal Procházka.

Netrvalo dlouho a Kozlové otočili vývoj utkání. Domácí se dostali do rychlého protiútoku a Petr Pýcha zblízka prostřelil hostujícího brankáře. O vyrovnání se pak postaral Jakub Kadlec, který se trefil nad brankářovo rameno střelou zápěstí z pravého kruhu. Vyrovnaný stav nevydržel dlouho, domácí poslal znovu do vedení Jan Stehlík – nová posila Kolína, která přišla z Nymburku. Divoká přestřelka ovšem pokračovala a Bruslaři ještě rychleji znovu vyrovnali. Vojtěch Holenda přihrávkou uvolnil Tomáše Plachého, který pohodlně doklepl puk do odkryté části brány.

Kolínu vyšel vstup do závěrečné části hry podle jeho představ. Jan Stehlík se prosmýkl na levém křídle, odkud trefil pravý horní roh havlíčkobrodské klece. Když Jakub Matušík šikovně tečoval nabídku Ladislava Pospíchala, bylo znovu vyrovnáno. Jenže naposledy. Během přesilové hry se do útoku dostali paradoxně Kolínští a Jan Stehlík zblízka dorazil puk do sítě. V novém dresu se tak uvedl hattrickem. Bruslaři se snažili vyrovnat v přesilové hře šesti proti čtyřem, gólmana podruhé odvolali i v poslední minutě. Michal Procházka ovšem trefou přes celé hřiště do prázdné brány pojistil vítězství svého celku.

Statistiky hráčů

Statistiky brankářů

Ohlasy k utkání

přát.. kolo, čtvrtek 22.8.2019 od 18:00
Zimní stadion Kolín
6:4
(1:1, 2:2, 3:1)
Kolín - Havl. Brod

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 19. Procházka (Jelínek), 23. Pýcha, 29. Stehlík (Procházka), 42. Stehlík (Hanzl, Jelínek), 48. Stehlík (Barták), 60. Michal Procházka – 15. Matušík (Semrád, Kuchta), 27. Kadlec (Holenda), 29. Plachý (Holenda, Kadlec), 46. Matušík (Pospíchal). Vyloučení: 4:4. Bez využití:. Střely na branku: 39:29 (13:10, 13:12, 13:7). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 6:4.

Sestavy

Kolín

O. Martínek (Hermann) – Březina, Pýcha, Hanzl, Jelínek, Havelka, Barták, Krejsa – Zumr "A", Šafránek "C", Malý "A" – Procházka, R. Martínek, Stehlík, Netušil, Mašín, Kozák, Kysela, Černý

Havl. Brod

Novák (Holík) – Pospíchal, Semrád, Vala, Čermák "A", Mareš, Port, Mikeš, Matušík, Kuchta, Juráň, Voříšek "C", Ludvík, Kadlec, Plachý, Holenda

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner