11. 8. 2016

Bruslaři svedli v Táboře vyrovnanou bitvu, prohráli o dvě branky

Havlíčkův Brod odcestoval do Tábora bez prvních dvou pětek, ale i přesto se chtěl poprat o co nejlepší výsledek. Začátek mu však nevyšel podle představ, když domácí využili přesilovou hru. Bruslaři se sice při dlouhém oslabení dočkali nečekaného vyrovnání, ale Kohouti odpověděli dvěma trefami. Soubor z Kotliny potom hned třikrát snížil ne nejtěsnější rozdíl, ale Jihočeši pokaždé dokázali odpovědět a po závěrečné siréně slavili vítězství 6:4. Branky za Totterovu družinu stříleli Filip Navrátil, jenž se při premiérovém startu v novém působišti trefil hned dvakrát, Tomáš Ludvík a David Kozlík.

Domácí měli lepší vstup do utkání a už ve 3. minutě se radovali po faulu Tomáše Cejpka ze zisku vedení. Od modré čáry vypálil Ladislav Hlaveš a jeho ránu šikovně tečoval mimo dosah gólmana Pance Vladimír Kýhos. Další nepříjemnost postihla Bruslaře v 8. minutě, když dostal trest na 5 minut plus do konce zápasu útočník Tomáš Chlubna. Tábor ale nabídnutou dlouhou přesilovku nevyužil, ba naopak. Předvedl velkou chybu, kterou přetavil ve vyrovnání a svou premiérovou branku v havlíčkobrodském dresu Filip Navrátil. Kohouti vzápětí opět udeřili v početní výhodě, když se krásnou individuální akcí prezentoval kapitán Jakub Matušík, a do dvougólového trháku je poslal z dorážky Marek Vaniš.

Hostům se ještě v první půlce prostřední části naskytla výhoda přesilové hry, ale tu nedokázali využít ve svůj prospěch. Mrzet je to však dlouho nemuselo, protože zmatků před gólmanem Davidem Novákem využil pohotový Tomáš Ludvík a snížil na nejtěsnější rozdíl. Na přelomu první a druhé půlky zápasu došlo ke střídání v brankovišti Havlíčkova Brodu, kde nahradil Michaela Pance jeho kolega Jiří Adam. Jihočeši opět zvedali radostně ruce nad hlavu ve 32. minutě, když vyhráli buly v útočném pásmu a kotouč z prostoru kruhu napasoval do sítě David Kellner.

Soubor z Kotliny měl do třetí periody raketový nástup a znovu se dotáhl na dostřel hokejistů od Jordánu, když se trefil přesně mezi tři tyče mladý útočník David Kozlík. Ze hry ale uplynulo jen 24 sekund a Kohouti si opět vzali zpět dvoubrankové vedení, když nahozením od půlky hřiště zaskočil gólmana Adama Luboš Heršálek. Totterova družina neskládala zbraně a v čase 51:00 se dočkala další odměny. Obrana domácích vyrobila další hrubku a Filip Navrátil zacílil přesně do odkryté brány. Byl to už jeho druhý přesný zásah. Poslední slovo patřilo domácím, když nádhernou střelou k protější tyči skóroval David Kellner.

Statistiky hráčů

Statistiky brankářů

Ohlasy k utkání

příp. kolo, čtvrtek 11.8.2016 od 18:00
Tábor
6 : 4
(3:1, 1:1, 2:2)
Tábor - Havl. Brod

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 3. Kýhos (Hlaveš, Kellner), 14. Matušík (Kanov), 15. Vaniš (Kýhos, Kellner), 32. Kellner (Kýhos), 42. Heršálek, 57. Kellner (Kýhos, Vaniš) – 12. Navrátil, 30. Ludvík, 42. Kozlík, 51. Navrátil. Rozhodčí: Pešina - Matějček, Lang. Vyloučení: 5:6, navíc Chlubna (HBR) 5 + OK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 350. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4.

Sestavy

Tábor

Novák (Klestil) – Liška, Hlaveš, Tesař, Kanov "A", Heršálek "A", Dvořák, Raiterman – Kellner, Kýhos, Vaniš - Krätzer, Matušík "C", Seidl - Blažek, Zayml, Březina.

Havl. Brod

Panec (31. Adam) – T. Semrád, M. Semrád, Šíma, Vala, Mečiar, Lacina - Chlubna, Ludvík, Sidorov - Severa, Kozlík, Navrátil - Hlídek, Cejpek, Bednář

Aktuality

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

Začátek přípravy mládež

V tomto týdnu budeme hráče a rodiče informovat ohledně začátku přípravného období na sezonu 2020/21 (oraganizovaných tréninků BKHB) v návaznosti na "uvolnění" opatření nouzového stavu vládou ČR.

Ptejte se vedení

Fanoušci, máte otázky k uplynulé sezoně? Využijte možnost a zeptejte se na to, co vás zajímá. Standardní tiskovou konferenci uspořádat nemůžeme, na vaše otázky odpovíme formou článku. Otázky nám posílejte do zpráv na Facebooku nebo na e-mail bkhavlickuvbrod@seznam.cz do pátku 3. dubna. Přejeme vám pevné zdraví!

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři