28. 8. 2018 | Štěpán Ondráček

Bruslaři v další přestřelce udolali Pelhřimov, rozhodla první třetina!

Svěřenci trenéra Jiřího Čelanského a Miroslava Dubna nastoupili k poslednímu domácímu utkání, kdy hostili Pelhřimov. Domácí hokejisté šli rychle do tříbrankového vedení, ale hosté z města rekordů dokázali utkání pořádně zdramatizovat. Celek z Kotliny nakonec vydřel cenné vítězství 7:4, pod které se podepsalo sedm různých střelců. Do sítě Medvědů se postupně trefili David Michálek, Patrik Přidal, Tomáš Ludvík, Miroslav Třetina, Vojtěch Holenda, Luboš Voříšek a Martin Nepokoj.

Začátek utkání patřil domácím hráčům, kteří šli rychle do vedení, když využili přesilovou hru. Milfaitovu střelu vyrazil Holík před sebe, kde stál David Michálek. Havlíčkobrodský útočník nadvakrát prostřelil gólmana Pelhřimova. V 7. minutě bylo v Kotlině veselo, když se domácí utrhli do dvoubrankového vedení. Vojtěch Holenda s Patrikem Přidalem přečíslili obranu hostů. Holenda přihrál na druhého jmenovaného, který forhendovou kličkou navýšil vedení.

Pro hosty bylo ještě hůř, když inkasovali potřetí. Voříškovo nahození sklepl Tomáš Ludvík, který za pomoci tyče rozvlnil síť. Pelhřimov rychle reagoval bratrskou souhrou. Martin Hadrava nahrál na Marka Hadravu, jenž využil přečíslení dvou na jednoho. Ve 13. minutě udeřili Bruslaři počtvrté. Miroslav Třetina vystihl přihrávku a střelou nad rameno Holíka rozsvítil červené světlo. Hosté se střelecky připomněli v přesilové hře. Martin Hadrava zpoza branky našel Filipa Kasalého, jenž z těsné blízkosti uspěl ranou k levé tyči.

Ve druhé části tempo hry trošku opadlo, a tak bylo méně šancí. Diváci se dočkali trestného střílení ve 26. minutě, když Vojtěch Holenda ujel do brejku a byl podražen. Nájezd faulovaný hráč proměnil, když si vykoupal Holíka. Medvědi se zakousli do svého hostitele 4 minuty před koncem druhé části. Filip Kasalý narýsoval přihrávku na modrou čáru, kde se nacházel Ladislav Pospíchal. Obránce Pelhřimova střelou zápěstím snížil na rozdíl dvou tref. Hosté vzápětí udeřili znovu, když proměnili přečíslení. Petr Votápek našel Tomáše Plachého, který nedal přesouvajícímu se gólmanovi nejmenší šanci.

Poslední dějství začalo šancemi na obou stranách, avšak maskovaní muži byli připraveni. Bruslaři udeřili v přesilové hře. Holendův pokus vyrazil Holík na hůl Luboše Voříška a ten bekhendem překonal strážce pelhřimovské svatyně. Oba dva týmy měly několik šancí, aby upravily ukazatel skóre, ale ten dlouho odolával. Lední Medvědi zkusili ke konci třetiny odvážnou hru bez brankáře, ale v ní inkasovali. Martin Nepokoj vybojoval puk ve vlastním pásmu a hrací předmět poslal nekompromisně do odkryté klece. Hosté hráli těsně před koncem přesilovku, kterou ještě vylepšili hrou v power play, ale Čeněk Novák už nekapituloval.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

přát.. kolo, úterý 28.8.2018 od 18:00
7:4
(4:2, 1:2, 2:0)
Havl. Brod - Pelhřimov

Branky a nahrávky: 4. Michálek (Milfait, Semrád), 7. Přidal (Holenda, Třetina), 8. Ludvík (Voříšek), 13. Třetina, 26. Holenda (TS), 45. Voříšek (Holenda, Šmíd), 60. Nepokoj – 8. Marek Hadrava (Martin Hadrava, Kohút), 14. F. Kasalý (Martin Hadrava, Pospíchal), 36. Pospíchal (F. Kasalý), 37. Plachý (Votápek, Srnský). Rozhodčí: Jaroslav Žák – Jan Kubát, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 8:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 320. Střely na branku: 46:24 (19:7, 16:8, 11:9). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:4, 7:4. V prodloužení: 0:0 V samostatných nájezdech: 2:1

Novák (Folvarský) – Nepokoj, Semrád, Šmíd, Vala, Kopic, Pejchal, D. Vacík – Beneš, Milfait (A), Michálek – Holenda, Třetina (C), Přidal – Kuchta, Voříšek, Ludvík – Beran, Kozlík