1. 9. 2016

Bruslaři ztratili tříbrankové vedení a z Kolína si odvezli remízu

Havlíčkův Brod se vydal k odvetě na led Kolína, kde si vedl do začátku druhé třetiny velmi dobře. Postupně si totiž vytvořil nadějný tříbrankový náskok a vypadalo to, že si domů odveze vítězství. Kozlové ale brzy snížili na nejtěsnější rozdíl, a i když se Bruslaři ještě dostali do dvoubrankového vedení, podařilo se jim v 59. minutě vyrovnat na 4:4. První branku v dresu A-týmu vstřelil během této přípravy David Bušek, po němž se z brodského tábora trefili ještě Patrik Přidal, Filip Beneš a Tomáš Semrád.

Úvod střetnutí byl na obě strany vyrovnaný. Šance se rodily na obou stranách a oba maskovaní muži tak byli v permanenci. Jistějším dojmem působil Čeněk Novák, z nějž nevypadávaly puky tak, jako z kolínského brankáře. Hosté z Vysočiny postupně převzali iniciativu a jejich převaha byla přetavena ve vedoucí gól. David Bušek vystřelil od modré a nic nevidícímu Koutskému zapadl puk pod horní tyčku. Kozlové se snažili na konci první části srovnat, leč Novák předvedl několik výborných zákroků. Kaňkou na první části bylo zranění Tomáše Mečiara. Ten by měl však být již v pondělí fit.

Domácí nezachytili vstup do druhého dějství. Endál se protlačil až na brankoviště, kde předložil puk do tandemu Patriku Přidalovi, který si s volným místem v kleci věděl rady a umístil tam puk. Pár momentů nato si sjel z křídla na střed Filip Beneš a střelou na zadní tyč dal Havlíčkobrodským pohodlné vedení. Jenže také Kolín dokázal gólově kontrovat. Nejprve zužitkoval parádní kombinaci s Krajňákem Tomáš Pipek, který v situaci dva na jednoho švihem nedal Novákovi šanci. Dvě minuty po něm se v přesilovce dostal k dorážce Martin Černý, jenž prostrčil puk pod nataženým gólmanem do sítě. Od té doby měla domácí ekipa více ze hry. Svou převahu ovšem díky pozornému brankáři a pevné obraně nezužitkovala.

Havlíčkobrodští využili hned na startu třetí části početní převahu. Dělovku od modré přišpendlil k zadní tyči Tomáš Semrád. Svěřenci Aleše Tottera a Ladislava Fixy měli v dalších minutách dobrý tlak, leč na Koutského recept najít nedokázali. Kozlové si zhruba v polovině třetího dějství vyžádali oddechový čas, po němž se jejich hra zvedla. To potvrdil brzy Jakub Semirád, který stejně jako Semrád slavil úspěch s tvrdým políčkem od modré. Broďáci drželi své těsné vedení, o které je minutu a půl před koncem připravil Petr Morkes, jenž dostal nabito zpoza brány a na brankovišti zvedl touš nad Novákův beton.

Všichni očekávali, že bude následovat prodloužení, ve kterém měli mít Havlíčkobrodští k dispozici přesilovku. Domácímu tým ale požadoval přímo nájezdy bez nastaveného času. Nakonec to dopadlo tak, že se nekonalo ani jedno ani druhé. „My jsme si chtěli vyzkoušet prodloužení. Klidně bez té přesilovky, kterou jsme měli hrát. Je to příprava a vyzkoušet se to mělo. Nesouhlasili jsme s tím, aby se jely jen nájezdy. Kdyby se to dohodlo před zápasem, bylo by to o něčem jiném. Ale domácí přišli, když jsme měli přesilovku, že budou rovnou nájezdy. Přišlo nám to v tomto ohledu poněkud nekorektní,“ vyjádřil se k pozápasové situaci trenér Bruslařského klubu Aleš Totter.

Statistiky hráčů

Statistiky brankářů

Ohlasy k utkání

příp. kolo, čtvrtek 1.9.2016 od 18:00
Kolín
4 : 4
(0:1, 2:2, 2:1)
Kolín - Havl. Brod

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 24. Pipek (Krajňák), 26. Černý (Horyna, Krajňák), 51. Semerád (Hanzl, Kadlec st.), 59. Morkes (Zumr) – 14. Bušek (Cejpek), 21. Přidal (Endál), 22. Beneš (Lacina, Kozlík), 45. Semrád (Endál). Rozhodčí: Barek – Špringl ml., Špringl st. Vyloučení: 10:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 26:32. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 4:4.

Sestavy

Kolín

Koutský (Sejpal) – Hanzl, Zajíc, Voženílek, Skokan, Barták, Horyna, Březina – Malý, Semirád, Krajňák – Morkes, Zumr, Černý – Pipek, Kadlec st., Kozák – Kadlec ml., Marvánek, Jelínek.

Havl. Brod

Novák (Panec) – T. Semrád, Bušek, Duben, Vala, Mečiar, Lacina - Přidal, Cejpek, Endál, Severa, Voříšek, Michálek, Kuchta, Kozlík, Beneš, Chlubna, Ludvík, Navrátil.

Aktuality

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

Začátek přípravy mládež

V tomto týdnu budeme hráče a rodiče informovat ohledně začátku přípravného období na sezonu 2020/21 (oraganizovaných tréninků BKHB) v návaznosti na "uvolnění" opatření nouzového stavu vládou ČR.

Ptejte se vedení

Fanoušci, máte otázky k uplynulé sezoně? Využijte možnost a zeptejte se na to, co vás zajímá. Standardní tiskovou konferenci uspořádat nemůžeme, na vaše otázky odpovíme formou článku. Otázky nám posílejte do zpráv na Facebooku nebo na e-mail bkhavlickuvbrod@seznam.cz do pátku 3. dubna. Přejeme vám pevné zdraví!

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři