BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Kolín 5:1 - Další krok k postupu! Mladší dorost doma skolil nepříjemný Kolín
Další krok k postupu! Mladší dorost doma skolil nepříjemný Kolín

Další krok k postupu! Mladší dorost doma skolil nepříjemný Kolín

12.02.2017 | Štěpán Ondráček, Ladislav Vácha

Mladší dorostenci nastoupili v nadstavbové části poprvé v domácím prostředí, kde vyzvali na důležitý souboj Kolín, dalšího aspiranta na postup do extraligy. Mladí Bruslaři vedli 2:0, a i když soupeř ve druhé třetině snížil na nejtěsnější rozdíl, třetí periodu vyhráli přesvědčivě 3:0 a došli si pro cenné tři body za výhru 5:1. Za Havlíčkův Brod postupně mířili přesně do černého Tomáš Kulhánek, Dan Fiala, Pavel Dudek, Filip Klofáč a Adam Dvořák. (Foto: Juniorský hokej)

 
B5, neděle 12.2.2017
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - SC Kolín
SC Kolín
5:1
(2:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 9. Kulhánek (Dudek), 13. Fiala (Trupl), 43. Dudek (Kulhánek), 46. Klofáč (Kulhánek), 59. Dvořák – 27. Vrabec (Junek). Rozhodčí: Vít Stehlík – Michal Habásko, Filip Honza. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.

BK Havlíčkův Brod: Král (Juřicová) – Dvořák "A", Horáček, D. Vacík "C", Brdičko, Matula, Trupl, Kerber – P. Vacík, Kopic, Klofáč, Dudek, Rybáček, Fiala, Košťál, Pártl, Kulhánek "A"

SC Kolín: Kvasil (Burda) – Junek, Pokorný "A", Zugar "C", Grauer, Obr, Šupík, Kopecký, - Naďo, Havránek "A", Vrabec, Míšek, Klazar, Barták, Hübschmann, Vyvial, Pilný, Vankovský

 

Domácí naskočili do zápasu aktivně a nebezpečně zahrozili. Marek Kopic měl v mírném úhlu na pravé straně dostatek času na zakončení, ale jeho ránu do bližší šibenice skvěle vyrazil brankář Kvasil. Slibnou příležitost měl i Patrik Vacík, jenž se hnal volným prostorem po levém křídle, ale z kruhu přestřelil kolínskou bránu. Zahrozili i Kozlové, ale brankář Král pohotově zasáhl svým ramenem. Kolín potom převzal iniciativu a zaměstnával Krále, ale ten byl bezchybný. V deváté minutě se mladí Bruslaři dostali do vedení. Situaci 2 na 1 vyřešil Pavel Dudek nahrávkou na lépe postaveného Tomáše Kulhánka, který zblízka trefil odkrytou bránu. Bruslaři si pak vytvořili obrovský tlak před brankou Kolína, který skončil druhou brankou. Matěj Trupl vystřelil z okraje kruhů a volný puk před brankou našel nejrychleji Dan Fiala, jenž uspěl pohotovou dorážkou. Velkou šanci měl potom i Kolín, ale proti změně stavu byl vynikající gólman Král.

Středočeši nastoupili do prostřední části velmi dobře. Brzy ujeli do přečíslení 2 na 1 a dobrou nahrávku dostal před bránu Jaroslav Naďo, ale zblízka vyprášil Králův beton. Kolín se hnal za snížením a při přesilovce se ho dočkal. Tadeáš Junek našel hezkým pasem rozjetého Milana Vrabce, který prostřelil brankáře Krále mezi betony. Marek Kopic zanedlouho ujel obraně Kozlů a tváří v tvář neuspěl proti Kvasilovi, který si pokryl mezeru mezi betony. Marek Kopic byl potom v další velké šanci, jenže přestřelil svatyni gólmana Kvasila, který už ležel na ledě. A to nebylo vše, Dominik Vacík se ocitl ve slibné šanci a mohl uklidnit svého mužstvo, ale jeho střela nenašla přesný cíl.

Na začátku třetí třetiny se proháčkoval do slibné šance Tomáš Kulhánek, který hledal ještě lépe postaveného spoluhráče, jenž zblízka napálil beton brankaře hostů. Výborně hrající Tomáš Kulhánek potom našel skvělou přihrávkou rozjetého Pavla Dudka, který vymetl všechny pavučiny v brance Kvasila. Tomáš Kulhánek měl prsty i ve čtvrtém brodském gólu, když vystřelil a velkého závaru před brankou Kozlů dokázal využít Filip Klofáč, který trefil zcela odkrytou branku. Kolín v závěru zápasu zkoušel power–play, ale z té nedokázal vsítit branku. Naopak to byl Adam Dvořák, který definitivně zpečetil přesným zásahem do prázdné brány výhru domácích a uzavřel na konečných 5:1.

Ohlasy trenérů

Petr Beránek (BK Havlíčkův Brod): Byl to pro nás hodně složitý a vyhrocený zápas. Dobře jsme věděli, o co hrajeme. Nakonec se nám podařilo vyhrát. Soupeř byl houževnatý, navíc má hodně starý tým. Věděli jsme, že jeho hráči budou hodně narostlí a rychlí, ale dokázali jsme si je pohlídat. Kluky jsme nakonec vyhecovali k dobrému výkonu, k aktivnímu napadání a zdravé agresivitě. Říkali jsme jim, že nesmějí vypustit žádný souboj. Nakonec se nám to podařilo a hodně důležitý zápas jsme zvládli. Klukům patří dík, dál si půjdeme tvrdě za svým cílem.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv