19. 9. 2023 | Štěpán Ondráček

Divočina v Kotlině! Přestřelku ve prospěch Brodu režíroval Voříšek

Havlíčkobrodští hokejisté odehráli poslední prověrku před startem soutěže a rozhodně se nehrálo v rukavičkách. Domácí soubor rychle ztrácel o dva góly, za polovinou utkání ale bleskurychle vyrovnal. Desetigólové menu, které nebylo pro slabší povahy, nakonec ukořistili Havlíčkobrodští, kteří využili dvě přesilové hry.

Písek vstoupil do utkání mnohem lépe, když v úvodní osmiminutovce měl dvougólový náskok. Všechno odstartoval v páté minutě Jan Matiášek, který využil nabídky před brankou od Koupala. Králové vše potvrdili zmíněnou druhou trefou, již v přesilové hře vykouzlil Jan Radoš. Proti jeho projektilu se neměl šanci Čeněk Novák jak přesunout. Domácí soubor se před Kříže moc nedostával, když už ano, tak žádnou velkou práci gólman neměl. Bruslaři odcházeli do šaten s dvougólovým mankem.

Písek měl i nadále více ze hry, ale všechno zlomila druhá polovina prostřední části, kdy se Bruslaři zvedli. Za odměnu si připsali vyrovnání během jedenácti sekund. Nejprve Benákovu nabídku využil skvělou kličkou David Košťál, aby za chvíli po něm srovnal Luboš Voříšek. Jenže... Králové ve 35. minutě šli do opětovného vedení. Z dorážky před brankou se prosadil Jan Matiášek. Divokou druhou část ukončil v přesilové hře krásnou dělovkou Marek Tecl.

Havlíčkův Brod využil ve 44. minutě další přesilovou hru, aby se dostal do jednobrankového vedení. Vyraženou střelu zachytil Bureš, který nahrál Luboši Voříškovi, ten lehkou úlohu, aby překonal píseckého gólmana. Jihočeši srovnali o čtyři minuty, po hrubé chybě domácí obrany střílel Jahor Hracholski. Už tak nervózní utkání našlo dalšího střelce v 51. minutě, kdy se opět radovala střídačka Havlíčkova Brodu. Krásná souhra v brejku v podání Tecl – Dymák a zakončující Petr Kuchta. Navrátilec do sestavy Bruslařů měl puk na zlatém podnosu. Jihočeši mohli několikrát vyrovnat, ale to se jim nedařilo. V závěru zkusili Králové power play, kterou potrestal Lukáš Bureš.

Statistiky hráčů

Statistiky brankářů

Ohlasy k utkání

přát. kolo, úterý 19.9.2023 od 18:00
Zimní stadion Kotlina
6:4
(0:2, 3:1, 3:1)
Havl. Brod - Písek

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 33. Košťál (Benák), 33. Voříšek (Holenda), 39. Tecl (Zych, Pártl), 44. Voříšek (Bureš, Valášek), 51. Kuchta (Dymák, Tecl), 60. Bureš (Košťál, Zych) – 5. Matiášek (Koupal), 8. Radoš (Volf, Matiášek), 35. Matiášek (Vajner), 48. Hracholski. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Střely na branku: 32:31 (8:11, 13:9, 11:11). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 6:4.

Sestavy

Havl. Brod

Č. Novák (Nedvěd) – J. Novák, Zych, Vacík, Kerber, Krejčí, Benák – Holenda, Křehlík, Voříšek (A) – Pavelec, Pártl, Kopic – D. Košťál, Valášek, Bureš – Tecl, Dymák, Kuchta (C).

Písek

Kříž (Svoboda) – Hanus, Radoš, Vajner, Šilhán, Turek, Pavlát, Kurfüst – Rousek, Volf (C), Matiášek – Pouzar, Koupal, Ženíšek – Hrakholski, Hollar, Kolář – Novotný, Brož, Andrle.

Aktuality

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner