5. 8. 2016 | Ladislav Vácha

Divoká odveta s Pardubicemi přinesla zlepšený výkon a cennou remízu

Další nepovedený zápas a přesvědčivá porážka? Ale kdepak! Starší dorostenci předvedli dnes odpoledne v domácí odvetě se silnými Pardubicemi parádní výkon a došli si pro hezkou remízu 5:5. Mladí Bruslaři tentokrát zvládli skvěle i začátek utkání a ve 3. třetině dokonce vedli 5:2, ale soupeř stáhl hru na dvě lajny a radoval se z vyrovnání. Další branka v divokém duelu už nepadla, v samostatných nájezdech vyhráli Východočeši 2:0. Celý tým Havlíčkova Brodu si zaslouží velkou pochvalu a nezbývá než doufat, že už to bude jen a jen lepší. Za soubor z Kotliny se trefili Jiří Přibyl, Marek Tecl, David Donda, Vojtěch Holenda a Radim Pejchal.

Havlíčkův Brod konečně prožil dobrý začátek zápasu a nepustil soupeře do tlaku. Už ve 3. minutě se ale mladí Bruslaři zapomněli v útoku, Pardubice založily bleskový kontr a ujížděly ve dvou hráčích samy na bránu. Jiří Bucek si parádně narazil s Dominikem Chárou, čímž byl gólman Folvarský naprosto vyšachován, a pohodlně skóroval do zcela odkryté brány. Soubor z Kotliny nesložil zbraně a ve 14. minutě slavil vyrovnání. Po Radimu Pejchalovi vypálil Jakub Adam, jehož projektil sice brankář Dosoudil vyrazil, ale na pohotovou dorážku Jiřího Přibyla už byl krátký. Byla to jednoznačně nejpovedenější třetina, kterou Broďáci během letní přípravy zatím odehráli.

Svěřenci trenérského tandemu Václav Adam - Jaroslav Benc na dobrou úvodní dvacetiminutovku navázali i v prostřední části a dobrý výkon korunovali ve 32. minutě dalším gólem. Bruslaři založili akci zpoza brány, po Lukáši Pokorném se probil ke kotouči Marek Tecl a zblízka důrazně propasíroval zblízka kotouč za Dosoudilovy betony. Havlíčkobrodské vedení nemělo dlouhého trvání, ve 36. minutě domácí zalehli kotouč před gólmanem Folvarským při velké soupeřově šanci a rozhodčí nařídil trestné střílení, které skvěle hrající Dominik Chára rychlou střelou proměnil.

Domácí mladíci dál příkladně bojovali a na konci první půlky třetí periody zasadili soupeři během necelé minuty tři tvrdé rány. Vše odstartoval David Donda, který se bleskově zorientoval v prostoru mezi kruhy a z otočky prostřelil brankáře Dosoudila. Vzápětí aktivní Lukáš Pokorný přistrčil puk do jízdy kapitánu Vojtěchu Holendovi, jenž se prohnal jako vítr po levé straně hřiště a z kruhu nádherně vymetl bližší šibenici. A skvostnou trefu si připsal i Radim Pejchal, jehož nechytatelná dělovka z pravého kruhu zapadla přesně do vzdálenějšího horního růžku brány. Hosté potom ale stáhli hru na první dvě lajny a Bruslaře doslova uvařili. Po přesných zásazích z holí Jiřího Bucka, Michala Pochobradského a Jana Svatoše vydržel až do závěrečné sirény nerozhodný stav 5:5. V samostatných nájezdech byli úspěšnější hráči Dynama, kteří uspěli dvakrát, zatímco Brod ani jednou.

přát.. kolo, pátek 5.8.2016 od 14:30
5:5
(1:1, 1:1, 3:3)
Havl. Brod - Pardubice

Branky a nahrávky: 14. Přibyl (Adam, Pejchal), 32. Tecl (Pokorný, Holenda), 48. Donda, 48. Holenda (Pokorný, Tecl), 49. Pejchal (Pokorný, Přibyl) - 3. Bucek (Chára), 36. Chára (TS), 50. Bucek (Mert), 52. Pochobradský (Chára, Mert), 53. Svatoš (Chára). Rozhodčí: Jaroslav Přibyl - Tomáš Krejčí, Jan Blaha. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 35:18. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:5. Samostatné nájezdy: 0:2.

Folvarský (Kulich) - Rubner, Horák, Krejčí, Adam, Vaněk, Škareda, Zvěřina - Holenda "C", Donda, Tecl - Přibyl, Pejchal, Pokorný - Kyncl, Cachnín, Piskač - Kohout