BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Žďár n. Sázavou - Havl. Brod 6:5 - Divoký zápas na Bouchalkách! Bruslaři dali pět gólů, ale prohráli
Divoký zápas na Bouchalkách! Bruslaři dali pět gólů, ale prohráli

Divoký zápas na Bouchalkách! Bruslaři dali pět gólů, ale prohráli

30.08.2018 | Štěpán Ondráček, Ondřej Krásný

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Havlíčkobrodští hokejisté se vydali na led žďárských Plamenů, kde bylo k vidění hodně zajímavé utkání. Oba dva týmy byly v posledních dvou zápasech gólově produktivní a derby se neslo ve stejném duchu. Svěřenci trenéra Jiřího Čelanského šli do vedení, ale zápas nabídl několik změn ve skóre. Bruslaři ve vyrovnané partii nakonec prohráli, když nepomohly ani tři využité přesilovky! Do listiny střelců se z řad Bruslařů zapsali David Vala, Martin Kříž, Martin Nepokoj a dvougólový střelec Petr Kuchta (na snímku).

 
přát., čtvrtek 30.8.2018, Na Bouchalkách
SKLH Žďár nad Sázavou
SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
6:5
(1:1, 2:3, 3:1)
Branky a nahrávky: 19. Tlačil (Stehlík), 21. Tlačil (TS), 29. Kunstmüller (Gregar), 44. Bureš (Poizl), 48. Kunstmüller (Peslar), 54. Tlačil (Peslar) – 17. Kuchta (Nepokoj, Kopic), 24. Vala (Kozlík, Přidal), 27. Kříž (Kuchta), 31. Nepokoj (Michálek, Veverka), 53. Kuchta (Michálek, Kříž). Rozhodčí: Martin Homola – Martin Klouda, Marina Fiksa. Vyloučení: 8:5, navíc Peslar (ZDS) 10 min. OT [VRAŽ]. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 260. Střely na branku: 22:34 (1:12, 12:13, 9:9). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3,3:4, 5:4, 5:5, 6:5. V prodloužení: 0:1. V samostatných nájezdech: 0:2.

SKLH Žďár nad Sázavou: Loubal (Sláma) – Poizl, Koželuh, Lojek, Peslar, Klodner, Půža, Marek – Bureš, Jícha, Kuřítko, Tlačil, Hasoň, Franek, Gregar, Stehlík, Kunstmüller, Jedlička, Kovářů, Nečas

BK Havlíčkův Brod: Marek (Folvarský) – Nepokoj, Kopic, Šmíd, Vala, Vacík, Kříž – Beneš, Michálek, Beran, Holenda, Kozlík, Přidal, Veverka, Ludvík, Kuchta

 

Úvodní dějství zápasu bylo hodně ovlivněno přesilovými hrami Havlíčkova Brodu, tudíž se většina hry odehrávala v pásmu Plamenů. Přes to se ale havlíčkobrodští hokejisté dostávali do šancí jen stěží. A co na Loubala prošlo, s tím si poradil. Až čtvrtá přesilová hra Bruslařů byla využita, před branku si sjel Petr Kuchta a ten z blízkosti prostřelil domácího brankáře – 0:1. Ovšem do kabin se šlo za vyrovnaného stavu. Za obranu hostí se totiž propracoval při své premiéře za A-tým Jan Tlačil a v pádu překonal havlíčkobrodského brankáře – 1:1.

Ve druhé třetině se rozsypal pytel s brankami. Poprvé v zápase vedli domácí, v úniku byl totiž faulován patnáctiletý Jedlička a trestné střílení bezpečně střelou mezi betony proměnil svou druhou brankou v zápase Jan Tlačil - 2:1. Vedení Plamenů ale netrvalo dlouho, protože střelou z kruhu prostřelil Loubala David Vala - 2:2. Bruslaře tato branka nakopla a držela Plameny ve vlastním pásmu, tlak byl zúročen vedoucí brankou. Po skrumáži před Loubalem dorazil puk do sítě Martin Kříž - 2:3.

Ovšem o dvě minuty později bylo potřetí srovnáno. Krásnou přihrávkou uvolnil mezi kruhy Martin Gregar Luboše Kunstmüllera, jenž vykoupal hostujícího Marka v brance a v klidu poslal puk do odkryté branky – 3:3. V polovině zápasu si ale Havlíčkův Brod vzal vedení znovu na svou stranu. Přesilovou hru totiž přesnou střelou od modré čáry využil Martin Nepokoj - 3:4. Ve zbytku třetiny Plameny zavřely Bruslaře ve vlastním pásmu, ale Marek tentokrát hosty výrazně podržel.

Ve třetí třetině předvedli domácí hokejisté obrat a začali ho fantastickou akcí. Daniel Poizl zachytil kotouč u levého kruhu a našel nezjištnou přihrávkou u vzdálenější tyče Lukáše Bureše a ten do prázdné branky vyrovnal - 4:4. Plameny následně využily přesilovou hru a šly do vedení. Střelu od modré čáry totiž přesně za záda Marka tečoval Luboš Kunstmüller - 5:4. Osm minut před koncem ale byl stav již popáté srovnán, když se kolem pravého mantinelu prohnal Petr Kuchta a po kličce na střed zasunul puk ke vzdálenější tyči - 5:5. Vyrovnaný stav trval jen malou chvilku. O necelé dvě minuty později totiž devatenáctiletý Jan Tlačil dovršil hattrick, když dorazil puk ve skrumáži za záda Marka - 6:5.

Ohlasy trenérů

Michal Konečný (SKLH Žďár nad Sázavou): Po první třetině byla v kabině bouřka, protože jsme k tomu přistoupili opravdu hodně špatně. Od druhé periody už šel výkon nahoru. Hráli jsme v takové poslepované sestavě, jelikož do zápasu nenastoupili všichni a během něj odešli další čtyři hráči. Takhle měli více prostoru mladí kluci a odehráli to opravdu skvěle. Mladý Jedlička nebo Tlačil hráli výborně a jsem za ty kluky moc rád. Každá výhra se počítá, takže jsem spokojený.

Jiří Čelanský (BK Havlíčkův Brod): Zápas jsme sice prohráli, ale s výkonem jsme spokojeni, takhle bychom měli hrát. Do utkání nezasáhli zkušení hráči, místo nich dostali šanci mladší, kteří si svými výkony řekli o to, že se mohou posunout v sestavě výš. Navíc ukázali to, že tuhle soutěž mohou hrát. V utkání bylo vše, co trénujeme a chtěli bychom hrát v soutěži.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 12:00 | Dor.
BK Havlíčkův Brod
ČEZ Motor České Budějovice