30. 8. 2018

Divoký zápas na Bouchalkách! Bruslaři dali pět gólů, ale prohráli

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Havlíčkobrodští hokejisté se vydali na led žďárských Plamenů, kde bylo k vidění hodně zajímavé utkání. Oba dva týmy byly v posledních dvou zápasech gólově produktivní a derby se neslo ve stejném duchu. Svěřenci trenéra Jiřího Čelanského šli do vedení, ale zápas nabídl několik změn ve skóre. Bruslaři ve vyrovnané partii nakonec prohráli, když nepomohly ani tři využité přesilovky! Do listiny střelců se z řad Bruslařů zapsali David Vala, Martin Kříž, Martin Nepokoj a dvougólový střelec Petr Kuchta (na snímku).

Úvodní dějství zápasu bylo hodně ovlivněno přesilovými hrami Havlíčkova Brodu, tudíž se většina hry odehrávala v pásmu Plamenů. Přes to se ale havlíčkobrodští hokejisté dostávali do šancí jen stěží. A co na Loubala prošlo, s tím si poradil. Až čtvrtá přesilová hra Bruslařů byla využita, před branku si sjel Petr Kuchta a ten z blízkosti prostřelil domácího brankáře – 0:1. Ovšem do kabin se šlo za vyrovnaného stavu. Za obranu hostí se totiž propracoval při své premiéře za A-tým Jan Tlačil a v pádu překonal havlíčkobrodského brankáře – 1:1.

Ve druhé třetině se rozsypal pytel s brankami. Poprvé v zápase vedli domácí, v úniku byl totiž faulován patnáctiletý Jedlička a trestné střílení bezpečně střelou mezi betony proměnil svou druhou brankou v zápase Jan Tlačil - 2:1. Vedení Plamenů ale netrvalo dlouho, protože střelou z kruhu prostřelil Loubala David Vala - 2:2. Bruslaře tato branka nakopla a držela Plameny ve vlastním pásmu, tlak byl zúročen vedoucí brankou. Po skrumáži před Loubalem dorazil puk do sítě Martin Kříž - 2:3.

Ovšem o dvě minuty později bylo potřetí srovnáno. Krásnou přihrávkou uvolnil mezi kruhy Martin Gregar Luboše Kunstmüllera, jenž vykoupal hostujícího Marka v brance a v klidu poslal puk do odkryté branky – 3:3. V polovině zápasu si ale Havlíčkův Brod vzal vedení znovu na svou stranu. Přesilovou hru totiž přesnou střelou od modré čáry využil Martin Nepokoj - 3:4. Ve zbytku třetiny Plameny zavřely Bruslaře ve vlastním pásmu, ale Marek tentokrát hosty výrazně podržel.

Ve třetí třetině předvedli domácí hokejisté obrat a začali ho fantastickou akcí. Daniel Poizl zachytil kotouč u levého kruhu a našel nezjištnou přihrávkou u vzdálenější tyče Lukáše Bureše a ten do prázdné branky vyrovnal - 4:4. Plameny následně využily přesilovou hru a šly do vedení. Střelu od modré čáry totiž přesně za záda Marka tečoval Luboš Kunstmüller - 5:4. Osm minut před koncem ale byl stav již popáté srovnán, když se kolem pravého mantinelu prohnal Petr Kuchta a po kličce na střed zasunul puk ke vzdálenější tyči - 5:5. Vyrovnaný stav trval jen malou chvilku. O necelé dvě minuty později totiž devatenáctiletý Jan Tlačil dovršil hattrick, když dorazil puk ve skrumáži za záda Marka - 6:5.

Statistiky hráčů

Statistiky brankářů

Ohlasy k utkání

přát. kolo, čtvrtek 30.8.2018 od 18:00
Na Bouchalkách
6 : 5
(1:1, 2:3, 3:1)
Žďár n. Sázavou - Havl. Brod

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 19. Tlačil (Stehlík), 21. Tlačil (TS), 29. Kunstmüller (Gregar), 44. Bureš (Poizl), 48. Kunstmüller (Peslar), 54. Tlačil (Peslar) – 17. Kuchta (Nepokoj, Kopic), 24. Vala (Kozlík, Přidal), 27. Kříž (Kuchta), 31. Nepokoj (Michálek, Veverka), 53. Kuchta (Michálek, Kříž). Rozhodčí: Martin Homola – Martin Klouda, Marina Fiksa. Vyloučení: 8:5, navíc Peslar (ZDS) 10 min. OT [VRAŽ]. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 260. Střely na branku: 22:34 (1:12, 12:13, 9:9). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3,3:4, 5:4, 5:5, 6:5. V prodloužení: 0:1. V samostatných nájezdech: 0:2.

Sestavy

Žďár n. Sázavou

Loubal (Sláma) – Poizl, Koželuh, Lojek, Peslar, Klodner, Půža, Marek – Bureš, Jícha, Kuřítko, Tlačil, Hasoň, Franek, Gregar, Stehlík, Kunstmüller, Jedlička, Kovářů, Nečas

Havl. Brod

Marek (Folvarský) – Nepokoj, Kopic, Šmíd, Vala, Vacík, Kříž – Beneš, Michálek, Beran, Holenda, Kozlík, Přidal, Veverka, Ludvík, Kuchta

Aktuality

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

Začátek přípravy mládež

V tomto týdnu budeme hráče a rodiče informovat ohledně začátku přípravného období na sezonu 2020/21 (oraganizovaných tréninků BKHB) v návaznosti na "uvolnění" opatření nouzového stavu vládou ČR.

Ptejte se vedení

Fanoušci, máte otázky k uplynulé sezoně? Využijte možnost a zeptejte se na to, co vás zajímá. Standardní tiskovou konferenci uspořádat nemůžeme, na vaše otázky odpovíme formou článku. Otázky nám posílejte do zpráv na Facebooku nebo na e-mail bkhavlickuvbrod@seznam.cz do pátku 3. dubna. Přejeme vám pevné zdraví!

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři