BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Benátky n/J 4:3 - Havlíčkův Brod vrátil Benátkám nad Jizerou porážku
Havlíčkův Brod vrátil Benátkám nad Jizerou porážku

Havlíčkův Brod vrátil Benátkám nad Jizerou porážku

21.08.2012 | Luboš Vácha

Havlíčkobrodské Rebely čekal již čtvrtý přípravný duel, a to proti soupeři, se kterým se střetli na samém začátku série přátelských utkání. Cestu si do Kotliny našli hokejisté Benátek nad Jizerou. Šlo tedy o odvetný zápas, během kterého padlo celkem sedm branek. Rebelové v něm byli úspěšnější než v tom předchozím. Dva góly Havlíčkova Brodu si připsal Petr Polodna.

 
příp., úterý 21.8.2012
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Benátky nad Jizerou
HC Benátky nad Jizerou
4:3
(1:2, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Polodna (Třetina), 22. Endál (Ostrčil , Vondráček), 37. Polodna (Rytnauer, Třetina), 52. Kostourek (Morava, Rytnauer) - 9. Skalický (Jonát), 16. Chlapík (Štich, Mrkvička), 25. Skořepa (Liška, Jánošík). Rozhodčí: Doležal - Honza, Kukeně. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3.

BK Havlíčkův Brod: Suchan (Opršal) - Ostrčil, Soldán, Protivný, Pavlík "A", Blažek, Morava "C", Knesl, Novotný - Vondráček, Knotek, Endál, Polodna "A", Třetina, Meidl, Ondráček, Kostourek, Rytnauer, Musil, Štěpánek

HC Benátky nad Jizerou: Blažíček (Stejskal) - Jánošík, Vitásek, Mrkvička, Kolmann, Štich, Ulrych, Pabiška, Říha - Jonák, Plodek "A", Skalický, Liška, Skořepa "C", Vlach, Kellner, Bortňák, Bárta, Vařecha, Chlapík, Krucký

 

Hned zezačátku byli Rebelové aktivnější, neboť se jim podařilo vykřesat pár zajímavých šancí, které však skončily bez branek. Pak se ale hra spíše srovnala a hrál se hokej na obě strany. Oba celky si zahrály taky v početní výhodě. Ani jeden z nich skóre neotevřel.
Na začátku 9. minuty už ale na tabuli svítil stav 1:0. Po vyhraném vhazování v útočné třetině napřáhl u modré Petr Polodna, jehož střela nezaznamenala žádnou překážku a putovala až do Blažíčkovy výstroje. Odtud mu však kotouč vypadl za brankovou čáru.
Uběhlo půl minuty a přišla blesková odpověď Benátek, a to v podobě vyrovnavacího gólu. Nejprve vyslal propagační střelu Jonák, ten ale trefil jen boční síťku. Posléze se za brankou znovu chopil kotouče a vyslal jej přesně do prostoru před Suchana, kde stál osamocený Daniel Skalický, jemuž nedělalo problém vstřelit jej ke vzdálenější Suchanově tyči a resetovat tak stav zápasu.
Rebelové se následně potýkali s několika dvouminutovými tresty a nabídli tak Benátkám velikou šanci zvýšit skóre ku svému prospěchu. To se taky stalo. V početní výhodě pěti proti třem se svižnou střelou zápěstím z pravého kruhu prezentoval Adam Chlapík, jenž vymetl růžek havlíčkobrodské klece.

Pomsta přišla na začátku prostřední části. To naopak byli na trestné hned dva hráči Benátek. Po sérii výměn kotouče se na vrcholu kruhu odhodlal ke střele Lukáš Endál. Jeho střela zápěstím skončila přesně u bližší tyče branky hostí. Oba soupeři tak museli začít hrát od nuly.
Benátky však nezaspaly a opět se velmi rychle chopily kormidla zápasu. Hosté dlouho drželi kotouč v útočném pásmu. Nejprve to vypadalo, že jejich tlak končí. Liška ovšem jen tak nahodil puk na branku, odkud jej Suchan vyrazil před sebe. Z těžkého úhlu se střelou přes Suchanovo rameno prosadil Josef Skořepa .
Rebelové však svoje jednogólové manko znovu dotáhli, a to v 37. minutě. Třetina se vytáhl podél mantinelu a ráznou střelou vyzkoušel bystrost brankáře Blažíčka, jenž puk vyrazil. Letící kotouč pak zasáhl svojí výstrojí Rytnauer. Ten opět trefil jen ležícího gólmana hostí. Ke smůle Benátek se však touš odrazil před branku, odkud jej v naprosté pohodě poslal do sítě Petr Polodna.

Během poloviny poslední dvacetiminutovky se Rebelům podařilo zvýšit a strhnout vedení na svoji stranu. Parádní tlak zužitkovali na výbornou. Rytnauer si prohodil kotouč s Moravou, jenž z rohu kluziště našel u druhé tyče stojícího Milana Kostourka. Ten se trefil přesně pod břevno.
To byl taky rozhodující gól utkání. Rebelové si tak napravili reputaci z předešlého střetu s tímto soupeřem a mohli slavit druhou výhru v přátelských zápasech.

Ohlasy trenérů

Karel Dvořák (Havlíčkův Brod): Kdybychom za sebou měli o jeden nebo dva zápasy víc, možná by bylo líp. Každopádně Benátky znovu ukázaly, že budou v sezoně silný tým ambiciózních mladých kluků. Ti dnes byli výborní na puku, a nám to dělalo problém.

Milan Černý:(Benátky nad Jizerou)
"Dnešní utkání nebylo takové, jako ta předcházející. Hráli jsme, řekl bych, bez jiskry. Bylo to takové utahanější. Dali jsme příležitost dvěma mladým hráčům. Myslím si, že zápas byl vyrovnaný. Rozdílový byl výkon gólmanů, který určil výsledek."

 
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 12:00 | Dor.
BK Havlíčkův Brod
ČEZ Motor České Budějovice