1. 9. 2020 | Tomáš Kalas, Tomáš Sochor

Hrůzostrašná první třetina pokazila Bruslařům utkání v Jihlavě

J I H L A V A – Dlouhých pět let čekaly tábory Havlíčkova Brodu a Jihlavy na vzájemný zápas. Dočkaly se prvního školního dne v roce 2020. Bruslaři nevstoupili do utkání moc dobře, neboť již ve třetí minutě prohrávali. Ve druhé půli první třetiny Dukla školila svého soupeře v proměňování šancí. Před koncem první dvacetiminutovky si vytvořila již sedmibrankový náskok. Havlíčkobrodští hokejisté se snažili s výsledkem něco udělat, což se povedlo částečně. Druhou třetinu odehráli nerozhodně 1:1. V poslední části se pak trefili dvakrát. Domácí mužstvo však vsítilo ještě o jednu branku více. Na závěr týmy poměřily síly v samostatných nájezdech, které pro Havlíčkův Brod rozhodl Aleš Padělek. Za Bruslaře se dále dvakrát trefil Richard Cachnín a jednou Jaroslav Ludvík.

Jihlava do toho od začátku pořádně šlápla a už na začátku druhé minuty měla závar v předbrankovém prostoru, který ale Nedvěd dokázal vyřešit a udržel kotouč před brankovou čárou. To již ale neplatilo v čase 3:07, kdy si brodská obrana nepokryla Tomáše Jiránka, jehož dorážka Černohorského střely byla úspěšná. Domácí nepolevovali z nastaveného tempa a v polovině 11. minuty se radovali podruhé, tentokrát slavila úspěch teč Michala Poletína, na kterou nemohl Nedvěd v hostující brance dosáhnout. Pro Brod bylo ještě hůř na konci 14. minuty. Tomáš Harkabus se na levém křídle zbavil obránce a nahrál do ideální pozice Filipu Eliášovi, který neměl žádný problém s umístěním kotouče do klece.

To nejhorší však mělo pro hosty teprve přijít. Ti sice dopředu předváděli nadějné výpady, ale nedokázali je kolikrát dotáhnout do úspěšného konce v podobě střely na branku. Naopak Jihlava neměla problém s efektivitou a v poslední dvouapůlminutovce odpálila gólovou smršť. Všechno odstartoval v čase 17:25 Daniel Krenželok. Ten byl důrazný před hostující klecí a dostal puk až za brankovou čáru. Jenom o 38 sekund později pronikl obranou Tomáš Čachotský a i přes faul dokázal úspěšně zakončit, čímž vyhnal zdecimovaného Nedvěda na střídačku. Poslední dva zásahy v rekordní třetině si nechali domácí do poslední minuty, na gól z dílny Matěje Zadražila 59 sekund před první sirénou navázal v čase 19:39 Tomáš Harkabus.

Domácí hráče vyprovázel po první třetině do kabin velký aplaus, neboť sedm gólů za 20 minut zde fanoušci dlouho neviděli. Do druhé třetiny se vrátil do branky Bruslařů Martin Nedvěd a nedlouho po opětovném nástupu zabránil dalšímu gólu, kdy vychytal dvě střely v krátkém časovém sledu. Na začátku 27. minuty došlo i na vyloučení. na Mlynáře plynule navázal Kliment a Jihlava měla prakticky čtyři minuty početní výhody 5 na 4. Právě po vypršení trestu mohl potrestat lehkovážnost obrany domácích Michal Kliment, v brejku byl ale čistě odzbrojen Černohorským.

Přesto se hosté radovali z prolomení nuly na svém kontě, Richard Cachnín využil práce Holendy a na konci 31. minuty dopravil kotouč do prázdné branky. Po tomto zásahu skončil pobyt Tomáše Fučíka v domácí brance, na zbytek zápasu jej vystřídal Jan Brož. To samé následovalo o tři minuty později na druhé straně, Nedvěd šel znovu z branky a na jeho místo šel Hynek Petržilka. Brodská dvojka ale nulu na kontě ve druhé třetině neudržela, neboť obránci zapomněli na Tomáše Harkabuse, který propálil z první brodského gólmana.

Ve třetí třetině padlo ještě pět zásahů. Domácí fans lačnili po prolomení desítky, což se povedlo v čase 54:08. Ale nepředbíhejme. Nejprve využil přesilovku 5 na 3 Matěj Zadražil v čase 49:12. Na začátku 53. minuty měl šanci na jubilejní gól Tomáš Chlubna, Petržilka však proti němu skvěle zasáhl. O dvě minuty později se však mohl se spoluhráči radovat, neboť dorážka Michala Poletína znamenala už desátý zásah Dukly. Když o 29 sekund později skóroval Peter Lichanec, bylo to už 11:2 a Dukla na zimáku servírovala soupeři pořádný tatarský biftek. Přesto se ještě našel prostor na jeden gól, Jaroslav Ludvík od modré v přesilovce překvapivě propálil Brože a ustanovil konečný výsledek na stavu 11:3. Týmy si poté dohodly ještě nájezdy, v nich byl lepší Brod, který gólem Aleše Padělka v deváté sérii rozhodl o výhře 4:3 v této dovednostní soutěži.

přát.. kolo, úterý 1.9.2020 od 18:00
CZ LOKO Aréna
11:3
(7:0, 1:1, 3:2)
Jihlava - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 4. Jiránek (Černohorský, Zadražil), 11. Poletín (Chlubna), 14. Eliáš (Harkabus, Chlubna), 18. Krenželok (Hrala), 19. Čachotský (Illéš, Strejček), 19. Zadražil (Jiránek), 20. Harkabus (Poletín), 38. Harkabus (Chlubna), 51. Zadražil (Jiránek), 55. Poletín (Chlubna, Strejček), 55. Lichanec (Eliáš, Havránek) – 31. Cachnín (Kuchta, Tecl), 43. Cachnín, 58. J. Ludvík (Tecl, Smutný). Rozhodčí: Kotlík, Mejzlík – Mareček, Polák. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 49:27 (17:6, 16:8, 16:13). Průběh utkání: 7:0, 7:1, 8:1, 8:2, 11:2, 11:3.

Jihlava

Fučík (31. Brož) – Krenželok, Černý, Černohorský, Bukač, Bilčík, Strejček, Eliáš – Čachotský (A), Skořepa (C), Illéš – Jiránek (A), Zadražil, Fronk – Harkabus, Poletín, Chlubna – Havránek, Lichanec, Hrala

Nedvěd (19. – 20., 34. – 60. Petržilka) – Kliment, Vála, J. Ludvík, Dudycha, Krejčí, Smutný, Zvěřina, Škareda – Padělek, Třetina (C), Košťál – Holenda, Mlynář, Voříšek (A) – Tecl, Cachnín, Kuchta – Urbanec, T. Ludvík, Kalač