16. 3. 2019 | Štěpán Ondráček, Tomáš Kalas

Junioři neudrželi vedení proti Jihlavě a sezonu zakončili porážkou!

JIHLAVA – Poslední utkání soutěžního ročníku 2018/2019 odehrála havlíčkobrodská juniorka. Hráči Havlíčkova Brodu odehráli další derby Vysočiny, když vyjeli na led jihlavské Dukly. Bruslaři začali dobře, když vedli 1:0. Domácí vyrovnali, ale celek z Kotliny si vzal vedení zpět. Klíčová pasáž celého utkání přišla na konci zápasu. Jihlava dokázala otočit z 1:2 na 4:2. V závěru dal konečnou podobu výsledku Richard Cachnín, jenž mírnil porážku svého týmu. Mezi střelce se zařadili Tomáš Kulhánek (na snímku) a Jakub Petržilka.

Havlíčkův Brod nemohl zápas zahájit lépe. Již po 85 sekundách se totiž hosté radovali z gólu. Horákovo posunutí od modré čáry na Tomáše Kulhánka mohlo být sice nečekané, ale účinné a díky tomu se poprvé v Jihlavě měnilo skóre. Jihlava mohla odpovědět hned záhy, Folvarský ale výborně zasáhl levým betonem proti střele Judy z blízkosti brankoviště. Domácí dostali první přesilovou hru na začátku 4. minuty, avšak Brod se bez potíží ubránil. Přesto se Dukla dočkala snížení. V čase 6:50 totiž zakončil Miroslav Juda krásnou souhru s Tomášem Chlubnou, kdy druhý jmenovaný těsně před střelou nahrál právě Judovi, který zakončil fakticky do prázdné. Zápas pokračoval ve velice solidním tempu, k vidění byly dlouhé úseky bez přerušení, spousta osobních soubojů a také pár šancí. Asi tu největší měl v polovině 14. minuty Dvořák v přečíslení 3 na 1, Krejčí se ale proti němu vytáhl s parádní lapačkou.

Šance ve druhé třetině na sebe nenechala dlouho čekat. Již po šesti sekundách od úvodního buly se dopředu protlačil Vala a tvrdou střelou rozezněl levou tyč! Dukla se ale musela v obraně obejít po dobu dvanácti minut bez svého kapitána Mareše, který byl vyloučen za vražení na hrazení a Brod mohl toto potrestat v přesilové hře. Dvořák se na brankovišti totiž zorientoval a byl velice důrazný při několika dorážkách, jenže ani jedna nenašla svůj cíl. Další šance si ale svůj cíl v podobě vedoucího gólu hostí našla. Kulhánek od levého mantinelu uvolnil v pásmu Jakuba Petržilku, který se vydal vstříc Krejčímu a mezi betony přidal druhý gól svého týmu. Petržilka si mohl chvíli slávy užít o chvíli později, když se dostal do dalšího úniku, ten ale výborně zastavil Krejčí. Ke konci třetiny již hra poměrně upadla, přesto se skóre ještě jednou měnilo. Kratochvíl od vlastní branky postrčil kotouč na Jakuba Krajíčka, který měl před sebou hodně prostoru a brejk úspěšně zakončil nad Folvarského beton. Jihlava se mohla dokonce dočkat i vedoucího gólu, když si v přesilové hře Vála vytáhl Folvarského z branky a okolo jeho betonu tlačil puk do branky, Dudycha ale skokem nedovolil kotouči, aby doputoval za čáru.

Třetí třetinu otevřela férová bitka 1 na 1 mezi Vaňousem a Kardošem. Úspěšnější byl sice brodský obránce, sudí však oba hráče poslal s pětiminutovým trestem do kabiny. Na vzrušující momenty se čekalo v této třetině dlouho. Juda na konci 48. minuty mohl přidat další trefu, jenže hostující gólman mu čistě vypíchl puk holí. Zápas se přehoupl až do poslední desetiminutovky a na jejím začátku Dukla hned dvakrát udeřila. Situace 3 na 2 vypadala sice velice špatně po přihrávce na Chlubnu, jenže domácí útočník přehrál celou akci pro Matěje Válu, jehož střelu si do branky srazil sám brodský gólman. V čase 53:23 bylo ještě veseleji na domácí straně, když střelu Piskače tečoval do protipohybu Folvarského Miroslav Juda a Brod měl závěr zápasu velice složitý. Navíc se ke konci utkání poměrně vyhrotilo, když po drobné kontroverzi Chlubny s Najmanem přistoupil hlavní sudí k pětiminutovému trestu pro hostující #29. Následně po vyloučení střelce čtvrtého gólu za sekání měl Brod přesilovku 4 na 3, kterou 11 sekund před koncem využil. Dudycha přistrčil na Richarda Cachnína, který uklidil puk do prázdné branky. To ale byla také poslední akce celého utkání, více toho hosté nestihli.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 7. Juda (Chlubna), 35. Krajíček (Kratochvíl), 53. Vála (Chlubna, Brož), 54. Juda (Piskač) – 2. Kulhánek (Horák, Petržilka), 27. Petržilka (Kulhánek, Vaňous), 60. Cachnín (Dudycha, Dvořák). Rozhodčí: Robert Čech – Jiří Nechvátal, Tomáš Kotrba. Vyloučení: 4:3, navíc Mareš (JIH) 10 min. OT [VRAŽ], Kardoš (JIH) 5 + OK [HRU], Najman a Vaňous (oba HBR) 5 + OK [HRU]. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 39:23 (11:8, 12:7, 16:8). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2 4:2, 4:3.