BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Přerov 1:4 - Junioři prohráli o tři branky s Přerovem!
Junioři prohráli o tři branky s Přerovem!

Junioři prohráli o tři branky s Přerovem!

09.03.2019 | Štěpán Ondráček

Havlíčkobrodští hokejisté nastoupili ke druhému utkání ve dvou dnech. Po nezdaru s Jihlavou hostili v Kotlině Přerov. Zubři šli jako první do vedení, ale domácí tým rychle odpověděl. Hosté ve zbytku hry opanovali průběh utkání, když navýšili své vedení. Čestnou branku Bruslařů vstřelil Richard Cachnín.

 
UDR4, sobota 9.3.2019, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Zubr Přerov
HC Zubr Přerov
1:4
(1:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Cachnín (Petržilka, Dvořák) – 13. Kočica (Bieniek, Indrák), 18. Indrák (Bieniek, Kleiner), 28. Kočica (Gréč), 45. Indrák (Fencl, Jaroněk). Rozhodčí: Jakub Horáček – Martin Kreuzer, David Polonyi. Vyloučení: 8:5, navíc Dudycha (HBR) 10 min OT [ZHK], Gréč (PRE) 10 min OT [NESP]. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 18:37 (8:14, 6:9, 4:14). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

BK Havlíčkův Brod: Folvarský (Nedvěd) – Dvořák, Škareda, Horák, Najman, Kerber, Dudycha – Petržilka, P. Vacík, Kudrna, Tecl (A), Hromádka, Fiala, Pártl, Kulhánek, Cachnín (C)

HC Zubr Přerov: Postava (Šimonů) – Jaroněk, Bieniek, Gréč, Kleiner (A), Moučka – Dobša, Ryšavý, Hradil (A), Borot (C), Indrák, Fencl, Zmeškal, Tarnoczy, Kočica, Kleniar

 

Do utkání vstoupili lépe přerovští Zubři, kteří mohli jít ve čtvrté minutě do vedení. Kleniarovu střelu vyrazil na poslední chvíli Folvarský. Bruslaři potom hráli přesilovku, ale paradoxně to byli hosté, kteří zahrozili. Ve slibné příležitosti se objevil Zmeškal, jenž nemířil přesně. První branku utkání přišla ve 13. minutě, když ji měl na svědomí Přerov. Ke kotouči se dostal Jonáš Kočica, který využil clony před Folvarským. Bruslaři vyrovnali z následné akce. Petržilka předložil puk Richardu Cachnínovi a ten prostřelil bezmocného Postavu. V 17. minutě mohl vrátit vedení hostům Fencl, ale tomu odpálil puk před hokejkou Folvarský. Zubři se přeci jen dočkali a i tentokrát využili přesilovou hru. Bieniek nabídl puk na teč Danielu Indrákovi, který trefil plachtící puk přesně. Náskok Přerova mohl být dvoubrankový, ale Folvarského zastoupila branková konstrukce.

Mladí Bruslaři začali druhou třetinu náporem, jenže ani jeden z hráčů nedokázal dostat puk za Postavu. Ve 27. minutě mohl dostat stav do rovnovážného stavu Fiala, ten ale neuspěl v koncovce. Zubři potom uspěli z následného protiútoku. Gréč přenechal puk Jonáši Kočicovi. Hostující útočník našel přesné místo u levé tyče. Domácí tým marně dobýval branku Postavy, který držel svůj tým. Bruslařům nepomohla ani přesilová hra, ve které si své šance vytvořila, ale všechny skončily u maskovaného muže. Hosté v závěru třetiny měli rovněž příležitost přesilové hry. Zubři však čtvrtý gól nevstřelili.

V posledním dějství hráli Zubři přesilovku, ve které se gólově neprosadili. Domácí tým se snažil s nepříznivým stavem něco udělat, ale narážel na výborného Postavu. Další branka padla ve 45. minutě. Daniel Indrák nachytal z nulového úhlu Folvarského, který si nepohlídal levou tyč. Hosté potom hráli další přesilovku, ve které měl gól na holi Kočica. Pokus hostujícího útočníka zneškodnil gólman Bruslařů. Přerov byl lepší a vše se odráželo ve hře. Kočica napodruhé neuspěl stejně jako Jaroněk, který mířil do tyče. V další přesilovce mohl zkompletovat hattrick hostující Indrák, ten ale trestuhodně minul odkrytou část branky.

Ohlasy trenérů

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): Vyhráli jsme zaslouženě, jelikož dostáváme do hry prvky, které trénujeme, což nás těší.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv