20. 1. 2023 | Tomáš Sochor, Pavel Kovanda

Junioři uhráli jen bod, v Písku prohráli po prodloužení

PÍSEK – Havlíčkobrodští junioři vyjeli na led předposledního Písku, kde se dostali rychle do vedení. Králové však během první třetiny třemi brankami otočili skóre, a Bruslaři tak museli stahovat náskok soupeře. To se jim díky dvěma využitým přesilovým hrám podařilo, utkání tak dospělo do prodloužení. V něm však skórovali domácí. Havlíčkův Brod si tak z Písku odváží bod za prohru po prodloužení.

Havlíčkův Brod vstoupil do utkání ve velkém stylu, když se po jedné odehrané minutě přesně trefil David Bulík. Od té doby měl hostující celek navrch, avšak Písek z první větší šance vytěžil maximum. Cícha našel přesnou přihrávkou Ondřeje Sládka, kterému se podařilo propálit brankáře Sigmunda. Krátce na to už ale mohl Havlíčkův Brod jít opět do vedení, když Krejčí obral na modré Čančuru o kotouč a dostal se do samostatného úprku.

Havlíčkobrodský křídelník ale nedokázal najít recept na píseckého muže pod maskou. První přesilovou hru v utkání si zahráli domácí a podařilo se jim ji využít. Hořejší posunul puk před branku na Velíška, který okamžitě dorážel. S jeho důrazem si dokázal Sigmund poradit, avšak na další dorážku v podání Jiřího Reisera byl už krátký. Následně se dostali Králové do dvoubrankového vedení, když od modré tvrdě vypálil Marek Čančura. V poslední minutě úvodní periody se dostalo mužstvo Brodu na dostřel, když zadák Ondřej Besmák nabral v neutrální zóně rychlost, prodral se do pásma a pohotově vymetl horní levý růžek.

V prostředním dějství padla pouze jedna branka a byla to branka vyrovnávací. Havlíčkův Brod totiž využil i druhou přesilovou hru v utkání. Besmák poslal puk na modrou čáru, kde měl napřaženo kapitán Jan Kuchta, jehož dělová rána se zastavila až v síti.

Ve třetí části branka nepadla a hrálo se valnou část třetiny stylem nahoru-dolů. Největší šanci v závěrečné dvacetiminutovce měl jednoznačně havlíčkobrodský Bulík, který zůstal zapomenut na útočné modré a dostal se do samostatného úniku. Písecký gólman ale dokázal udržet nerozhodný stav. Třetí siréna zazněla a o vítězi nebylo rozhodnuto, došlo tedy na prodloužení.

V nastaveném čase se hrálo z obou stran velmi opatrně a nikdo nechtěl udělal zbytečnou chybu. Když už to vypadalo, že to oba týmy zřejmě dohrají do samostatných nájezdů, tak se utrhl z řetězu písecký Alois Dubský, který si najel mezi kruhy a prostřelil Sigmunda hájícího hostující tvrz.

Liga juniorů

Branky a nahrávky: 9. Sládek (Cícha), 12. Reiser (Velíšek, Hořejší), 15. Čančura (Hlaváček, Velíšek), 64. Dubský (Cháb) – 2. Bulík (Hrdlička, Přidal), 20. Besmák (Kuchta, Bulík), 23. Kuchta (Besmák, Kuprijanov). Rozhodčí: Tomáš Hacaperka – Filip Sýkora, Matěj Deja. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 79. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3p.