29. 1. 2011 | Jan Řápek

Junioři uspěli na severu Čech, z Chomutova si přivezli výhru

Havlíčkobrodští junioři zabrali a získali cenné tři body. V sobotním utkání 49. kola nejvyšší domácí soutěže vyhráli na ledě Chomutova těsně 3:2, když se jim na severu Čech povedla především prostřední třetina. Vítěznou trefu Rebelů zaznamenal v 47. minutě Račanský.

Chomutovští se hned na začátku první třetiny snažili Brod zatlačit a vstřelit branku. Hra se ze začátku přelévala ze strany na stranu až do páté minuty, kdy se Chomutovu podařilo skórovat. Petr Mála sebral kotouč a nahrál do levého kruhu, kde stál připravený Tomáš Heindl. Ten se v zakončení nemýlil. Rebel se dostal do větší šance až v dlouhé přesilové hře, kterou zavinil Petr Mála svým vyloučením. Dostal trest na pět minut plus do konce utkání. Havlíčkobrodští ale ani tuto dlouhou přesilovku nedokázali využít k vyrovnání. Po zbytek první třetiny Chomutov tlačil Havlíčkobrodské hokejisty, ale ani on nedokázal zvýšit stav utkání. I proto byl stav po první třetině 1:0.

Druhou třetinu začali Chomutovští dvěma přesilovkami, ale ani jednu nedokázali využít. Hra se poté hrála nahoru dolu. Ani Chomutov, ani Havlíčkův Brod se nedokázali prosadit, ani si dostat do náznaku nějaké šance. Stav utkání se měnil až ve třicáté třetí minutě. V levém kruhu schovaný Jan Wasserbauer střelou prostřelil brankáře Matouška a vyrovnal. Havlíčkův Brod najednou ožil a Chomutovští se až na jednu hezkou individuální akci Michala Milotínského, na nic nezmohli. Naopak vteřinu před koncem třetiny inkasovali další branku, kdy ve vlastním oslabení ujel Brodský Martin Hadrava a puk prorval do branky mezi nohama brankáře Matouška. Po dvou třetinách bylo skóre 1:2.

Třetí třetinu začal Chomutov opět dobře, jelikož se hned ve čtyřicáté první minutě při varu před brankou trefil Jakub Hofmeister. Chomutovští se bohužel moc neradovali z vyrovnání. Již za šest minut ve čtyřicáté sedmé minutě rozhodl o stavu utkání střelou z mezikruží Havlíčkobrodský Miloslav Račanský. V závěru zápasu se na obou stranách často vylučovalo, ale nějaké zajímavé akce jsme se už nedočkali. Havlíčkův Brod podržel brankář Krch, když lapil několik střel a dorážek Chomutovských střelců.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Pavel Ambrož 0 0 0 0 4
Pavel Blažek 0 0 0 0 0
Ondřej Doležal 0 0 0 0 0
Martin Hadrava 1 0 1 1 0
Marek Havel 0 0 0 0 0
David Kozlík 0 2 2 2 0
Kryštof Kulhánek 0 0 0 1 4
Jan Milfait 0 0 0 -1 0
Jiří Musil 0 0 0 1 4
Radek Novotný 0 0 0 1 2
Filip Ondráček 0 0 0 1 0
Václav Pecen 0 1 1 1 0
Miloslav Račanský 1 1 2 1 0
Ondřej Šíma 0 0 0 0 0
Jan Wasserbauer 1 0 1 1 0
Michal Zdražil 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Pavel Krch 60 0 2 42 0 0

Ohlasy k utkání

49. kolo, sobota 29.1.2011 od  
Chomutov
2:3
(1:0, 0:2, 1:1)
Chomutov - Havl. Brod
Noen Extraliga Juniorů

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 5. Heindl (Mála), 41. Hofmeister (Ptáčník, milotinský) - 33. Wasserbauer (Kozlík, Račanský), 40. Hadrava, 47. Račanský (Kozlík). Rozhodčí: Florián - Šerý, Šulo. Vyloučení: 4:7. Diváci:Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Sestavy

Chomutov

Matoušek - Kolář, Žižka, Pinka, Mála, Csanyi, Hofmeister, Heidl, Kučera, Hanták, Klouček, Kolčava, Milotinský, Korím, Bartejs, Hrabák, Pesjak, Ptáčník

Havl. Brod

Krch - Zvolánek, Pecen, Wasserbauer, Blažek, Ondráček, Ambrož, Zdrazil, Šíma, Račanský, Kulhánek, Havel, Milfait, Doležal, Kozlík, Musil, Novotný, Hadrava

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu