BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Ml. Boleslav 3:2 - Junioři v dramatickém souboji zdolali Mladou Boleslav
Junioři v dramatickém souboji zdolali Mladou Boleslav

05.11.2010 | Eva Streichsbierová

Havlíčkobrodští junioři potřebovali po bodovém půstu z posledních duelů zvítězit. V domácím prostředí přivítali sedmou Mladou Boleslav, s níž svedli vyrovnaný a dramatický souboj až do úplném konce. Nakonec se mladí bojovníci z Kotliny, kteří po většinu času tahali za delší konec pomyslného provazu, radovali z těsného triumfu 3:2 a do extraligové tabulky si připsali cenné tři body, které potřebovali jako sůl.

17.kolo, pátek 5.11.2010, Havl. Brod
BK Havlíčkův Brod - BK Mladá Boleslav
BK Mladá Boleslav
3:2
(0:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 34. P. Blažek, 35. Ondráček (Zohorna, Šíma), 56. J. Doležal (Hadrava, Zohorna) - 52. Lenc (Belay, L. Vrba), 59. Hyka (Belay, Lenc). Rozhodčí: A. Chlaň - L. Lučan, T. Svoboda. . Vyloučení: 7:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

BK Havlíčkův Brod: Pešek (Zvolánek) - Novotný "A", Šíma, Ambrož, Bancíř, Vác. Němec, Musil, Šplíchal, Richter - Varga, J. Milfait "C", O. Doležal, Honza, Zdražil, P. Blažek, Havel, Ondráček "A", M. Novák, J. Doležal, Zohorna, Hadrava.

BK Mladá Boleslav: Will (Mahdal) - Mozík, L. Vrba, Rys, Sajdl, Jiránek, Arazím, Soukup, Chaloupka, Koudela, Hyka, Martínek "C", Poláček, Frolík, Matějček, F. Vrba, Filip, Jankovský, Belay, Lenc.

Víc jak půl zápasu se v Kotlině hrálo bez gólů. Ani jeden z brankářů nechtěl dopřát soupeři radost. „Celkově ta hra byla hlavně v úvodní třetině oboustranně taková nemastná neslaná,“ přiznal Milan Chalupa, asistent hlavního kouče Václava Adama.

Až teprve ve 34. minutě se prosadil domácí Pavel Blažek a jen o minutu později našel recept na překonání mladoboleslavského gólmana také Filip Ondráček. Po dvou třetinách tak vedli mladí Rebelové 2:0. „To pro nás bylo moc důležité,“ věděl trenér.

Hosté se dočkali snížení osm a půl minuty před koncem, kdy pro ně vykřesal naději Lenc. Jenže brodští junioři tentokrát o body přijít nechtěli za žádnou cenu a v 56. minutě přidal pojistku na vítězství Jakub Doležal. A nic na tom nezměnilo ani snížení Středočechů 75 vteřin před sirénou. Rebelové vyhráli 3:2.

„Musím ale přiznat, že hosté pak ještě šance na vyrovnání měli, ale Pešek chytal skvěle,“ pochválil svého svěřence Chalupa. „Dneska jsme vyhráli díky obrovské bojovnosti,“ dodal spokojený kouč.

Hned v sobotu se mladíci Havlíčkova Brodu představí v Kotlině v dalším extraligovém utkání. Tentokrát se ve 12 hodin postaví Liberci. „Potřebujeme tyhle soupeře dostat pod nás. Hrajeme doma, takže rozhodně budeme chtít zase naplno bodovat,“ nechal se slyšet kouč.