BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Písek - Havl. Brod 5:4p - Junioři ztratili dvoubrankové vedení v Písku a play off nemají jisté!
Junioři ztratili dvoubrankové vedení v Písku a play off nemají jisté!

24.02.2020 | Štěpán Ondráček, Martin Dokulil

PÍSEK – Havlíčkobrodští junioři odehráli druhé utkání ve dvou dnech. Cachnínovi svěřenci se představili na jihu Čech, kde změřili síly s Pískem. Mladí Bruslaři v zápase dvakrát vedli, ale pokaždé to byli Králové, kteří dokázali náskok hostů smazat. Havlíčkův Brod vedl deset minut před koncem utkání o dvě branky, ale Písečtí dokázali dotáhnout utkání do prodloužení. V něm dokázali dokonat obrat v zápase, a tak Havlíčkobrodští budou o play off bojovat v posledním kole, když se v pátek utkají se Žďárem nad Sázavou.

38.kolo, pondělí 24.2.2020, Zimní stadion Písek
IHC Písek
IHC Písek - BK Havlíčkův Brod
5:4p
(1:1, 1:3, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 17. Egert (Petřík, Přibyl), 24. Krýner (Jan Karbulka, Novotný), 50. Egert (Jan Karbulka, Šafář), 52. Cibuzar (Jan Karbulka, Krýner), 63. Petřík (Egert, Krýner) – 18. Vacík (Pártl, Pokorný), 22. Pártl (Trupl, Vacík), 30. Trupl (Pokorný, Kerber), 40. Pejchal (Cachnín, Musil). Rozhodčí: Jakub Horáček – Aleš Vavruška, Anna Kotounová. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 44:34 (15:8, 14:16, 12:9 – 3:1). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 5:4p.

IHC Písek: Buchta (Jakub Karbulka) – Tampier, Kulvejt, Najman, Cibuzar, Šafář, Kurfurst, Remta – Přibyl (C), Petřík (A), Novotný (A), Krýner, Schwartz, Jan Karbulka, Kovařík, Egert, Andrle, Brož

BK Havlíčkův Brod: Vácha (Nedvěd) – Křišta, Košťál (A), Kerber, Trupl, Škareda (C), Endl – Pejchal, Cachnín (A), Musil – Pokorný, Vacík, Pártl – Vyvial, Machovský, Havel

Skóre utkání otevřel v 17. minutě Jiří Egert tvrdou ránou do spodní části klece. Bruslaři dokázali hned vzápětí srovnat na 1:1, kdy Pártlova přihrávka našla Patrika Vacíka a ten z blízkosti vyrovnal.

Dvě minuty po začátku druhé třetiny se radovali z dalšího gólu hosté, když se Filip Pártl zjevil před brankářem Písku a nedal mu šanci kotouč chytit. O další dvě minuty udeřili Králové. Jan Karbulka našel Jaroslava Krýnera a ten srovnal přesnou střelou na 2:2. Ve 30. minutě odskočili hosté do jedno-brankového vedení, když se po tvrdé ráně radoval Matěj Trupl. Hokejisté v modro-červených dresech bodovali ještě jednou a to v poslední vteřině před druhou sirénou v přesilové hře. Cachnín nahrál přesně Radimu Pejchalovi, ten pálil z kruhu v pádu, ale dokázal kotouč dostat za Buchtovo záda. Havlíčkův Brod šel tak po čtyřiceti minutách do šaten více v klidu, protože domácí na ně ztráceli dvě branky.

V 50. minutě se domácí junioři dočkali po tlaku na branku soupeře další trefy v podobě druhého gólu Jiří Egerta. O další dvě minuty později dokázali Králové srovnat na 4:4, když přesilovou hru využil ranou Josef Cibuzar. V posledních minutách třetí třetiny měli Bruslaři ještě dvě další šance, ale vše dokázal pokrýt Buchta. Šedesát minut boje o další body vítěze neurčilo a tak muselo následovat pěti minutové prodloužení, ve kterém oba týmy hrály ve třech.

V první minutě prodloužení zahrozil z bezprostřední blízkosti Musil, ale Buchta podržel svůj tým a vychytal ho. Vítězná trefa padla v čase 62:51 kdy se po dobré akci prosadil Milan Petřík, který se trefil do horní části Váchovo branky.

Jihočechům se tak podařilo poprvé v sezóně porazit Bruslaře a získat tak další cenné body do tabulky. Hostující tým se musí spokojit s jedním bodem, se kterým odjíždí od Otavy.