25. 10. 2019 | Štěpán Ondráček, Vít Trubička

Juniorka nabrala ztrátu na čelo, když podlehla předposlední Kobře!

PRAHA – Rozpačité výkony havlíčkobrodských juniorů pokračují i nadále. Tým opustil Jan Janiurek, který zamířil do hlavní metropole České republiky – Prahy. Právě pro něj byl duel s Bruslaři velmi specifický. Havlíčkův Brod vešel do utkání dobře, když se ujal dvakrát vedení. Jenže to bylo ze strany Bruslařů vše. Poslední slovo patřilo Kobře, která dokázala otočit vývoj utkání. Kdo měl hlavní slovo... Jan Janiurek nahrál v 52. minutě na rozhodující gól utkání.

První třetina přinesla rychlý nástup do utkání v podání Havlíčkova Brodu. Tým z Vysočiny zprvu zasypal gólmana Dusila větším množstvím střel, ze které také pramenil první gól utkání. O něj se postaral Patrik Vacík, který dorazil do branky odražený kotouč.

Obdržený gól ale Kobru nabudil a hra se víceméně vyrovnala. Sice kotouč byl více na hokejkách hráčů Havlíčkova Brodu, přesto Braničtí místy dokázali otáčet hru a dostávat se do brejku. V závěru první třetiny využili velkého přesilovkového tlaku a přesně jednu vteřinu po jejím skončení vrátil Kobru do hry Jan Ksandr. Oba týmy tak odcházely do kabin za vyrovnaného stavu.

Druhou třetinu začala o něco lépe Kobra, která do ní vstupovala v početní výhodě. Řadu šancí ale dokázal Havlíčkův Brod ustát a po skončení přesilovky se sám dostal do střeleckého tempa. Tomu Braničtí celkem dlouho odolávali, až nakonec nestačili na rychlý nájezd a dělovku Jaroslava Musila.

Na tuto trefu ale ještě ve vzájemné hře čtyři na čtyři dokázal o necelou půlminutu později odpovědět Mansúr Káninský a stav byl opět vyrovnaný. Zbytek třetiny už byl o dobývání ať už kobří, tak brodské branky. Více štěstí ale v závěru měli hosté, neboť i přes oslabení poslal Brod do vedení deset vteřin před koncem Radim Pejchal. Bruslaři tak do závěrečné periody vstupovali s těsným vedením.

Závěrečná třetina už patřila vesměs pražskému týmu. Na první akci Jana Ksandra ještě gólman Nedvěd vyzrál, proti střele Michala Supa již byl bezmocný. Kobra tak opět dokázala srovnat skóre a hra byla opět otevřená. Z mnoha šancí na obou stranách ale byla gólová ta Kristiána Ženíška. Ten rychle vystartoval po svém návratu z trestné a přesnou trefou překonal Nedvěda.

V samém závěru se Havlíčkův Brod snažil o vyrovnání, na branku Kobry si vytvořil vskutku velký tlak. Přesto obrana pražského týmu dělala maximum aby udržela vedení, což se jí také podařilo. Kobra tak vyhrála tuto dramatickou a vyrovnanou bitvu a udržela na svém ledě velmi cenné tři body.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 19. Ksandr (Mucha, Pelant), 33. Káninský (Šálek), 48. Sup (Mucha), 52. Ženíšek (Káninský, Janiurek) – 4. Vacík (Trupl), 33. Musil (Cachnín, Škareda), 40. Pejchal (Cachnín). Rozhodčí: Matoušek – Krátký, Svobodová. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 36. Střely na branku: 30:36 (13:11, 8:16, 9:9). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.