BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Žďár n. Sázavou 5:4 - Juniorka otočila zápas se Žďárem za pouhých 19 sekund!
Juniorka otočila zápas se Žďárem za pouhých 19 sekund!

Juniorka otočila zápas se Žďárem za pouhých 19 sekund!

15.03.2019 | Dominik Adam, Štěpán Ondráček

Havlíčkobrodští junioři odehráli poslední domácí zápas v sezoně, když přivítali regionálního rivala ze Žďáru nad Sázavou. Plameny v derby Vysočiny vždy vedly, ale osudná se jim stala třetí třetina. V ní svěřenci trenéra Jiřího Čelanského prohrávali 3:4, ale díky dvěma povedeným trefám Marka Tecla dokázali vyhrát. Mezi úspěšné střelce se nesmazatelně zapsali Richard Cachnín, Tomáš Kulhánek a Vojtěch Holenda.

 
UDR5, pátek 15.3.2019, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou
SKLH Žďár nad Sázavou
5:4
(1:1, 1:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 8. Cachnín (Tecl, Dvořák), 25. Holenda (Dvořák, Tecl), 49. Kulhánek (Najman, Petržilka), 54. Tecl (Kulhánek, Horák), 54. Tecl (Cachnín, Holenda) – 3. Vojinovič (Puczek, Vašíček), 23. Nikolič (Vašíček, Pětník), 24. Puczek (Vojinovič, Mikulík), 51. Nikolič (J. Filip, Bačo). Rozhodčí: Michal Antonín – Ondřej Polák, Lukáš Rampír. Vyloučení: 10:7, navíc Pokorný (HBR) 10 min. OT [ZHK], Najman (HBR) 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 35. Střely na branku: 39:44 (10:15, 17:18, 12:11). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 5:4.

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Folvarský) – Dvořák, Škareda, Horák, Najman, Kerber, Dudycha – Vaňous, Petržilka, P. Vacík, Kudrna, Tecl (A), Fiala, Holenda, Pártl, Vyvial, Pokorný, Kulhánek, Cachnín (C)

SKLH Žďár nad Sázavou: Radosta (Vít) – Černohorský, Mikulík, Čermák, Grauer, Suda – Vaňkovský, J. Filip (C), Vojinovič, Vlk, Kouba, Pětník, Caha, Jindra, Kadleček, Bačo, Puczek, Nikolič, Vašíček (A)

 

Havlíčkobrodští nevkročili do utkání dobře, když po necelých třech minutách prohrávali 0:1. Jiří Puczek si pohrával s kotoučem za Nedvědovou svatyní, následně poslal puk před branku, kde stál osamocený Pavle Vojinovič, jenž propálil přesouvajícího se Nedvěda. Patrik Vacík společně s Filipem Pártlem přečíslili obranu hostí. Vacík přihrál Pártlovi, který mu puk vrátil, ale prvně jmenovaný velké šance nevyužil. Bruslaři se dočkali vyrovnání, když se před Radostou vytvořil velký houf, čehož využil Richard Cachnín, kterému ještě předložil kotouč Marek Tecl. Kapitán domácího týmu měl lehkou úlohu, když jen doklepl puk do prázdné branky. Vojtěch Holenda dostal přihrávku za obranu, ale tváří v tvář proti Radostovi neuspěl.

Štěpán Dudycha na úvod druhé třetiny prověřil Radostu, když na něj poslal tvrdou ránu od modré čáry, brankář vyrazil puk před sebe, ale nikdo z domácích nedorazil kotouč za jeho záda. Plameny šly následně do vedení. Dominick Vašíček poslal střílenou přihrávku z levého kruhu před branku, kde stál Jakub Nikolič, jenž skvěle nastavil hokejku a nasměroval kotouč mezi betony domácího brankáře. Neuběhly ani dvě minuty a hosté se opět radovali. Pavle Vojinovič poslal krásný pas na Jiřího Puczka, který z levého kruhu poslal kotouč do poloprázdné svatyně. Za čtyřiapadesát vteřin se Bruslaři dotáhli na rozdíl jedné branky. Adam Dvořák vystřelil od modré čáry, Radosta vyrazil puk mezi kruhy, kam si najel Vojtěch Holenda. Forvard Havlíčkova Brodu pouze zametl kotouč do branky. Pavel Vaňous byl sám před brankou stáhl si kotouč do bekhendu, ale Radosta jej skvěle vychytal. Štěpán Dudycha poslal střelu od modré čáry, k puku se dostal Marek Tecl, ale ani on nedostal puk do branky.

Ve velké šanci byl v prvních pěti minutách třetího dějství Jakub Petžilka, kterému poslal puk Tomáš Kulhánek, ale prvně jmenovaný nepřekonal Radostův pravý beton. Slavomír Kadleček využil chybu jednoho z obránců, následně si to namířil přímo na Nedvěda. Hostující hráč zkusil zakončení na bližší tyč, ale nebyl úspěšný. Havlíčkobrodští hráči se dočkali vyrovnávací branky. Jakub Petržilka dostal puk od Jiřího Najmana a z mezikruží vypálil. Puk před brankou tečoval Tomáš Kulhánek, který tak zmátl Radostu. Plameny měly přesilovou hru, kterou využily. Jakub Filip nabil na modrou čáru Jakubu Nikoliči, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Havlíčkobrodští dostali nabídku také přesilovky a i oni ji využili. Tomáš Kulhánek přihrál přes brankoviště na Marka Tecla, který si s Radostou poradil. Bruslaři se za devatenáct vteřin trefili opět a otočili tak vývoj utkání. Richard Cachnín našel najetého Marka Tecla, jenž z levého kruhu poslal nekompromisní ránu do sítě. Plameny v závěru dostaly početní výhodu, ve které zkusily odvolat brankáře, což jim nepomohlo a puk za Nedvěda nedostaly.

Ohlasy trenérů

Jiří Čelanský (BK Havlíčkův Brod): V utkání jsme tahali za kratší konec provazu. Ve třetí třetině jsme měli velkou aktivitu, ze které jsme vstřelili tři branky, a otočili průběh utkání. Jsme rádi za výhru a především vítězství na domácím ledě. Sezona pro nás nedopadla moc dobře, ale klukům přeji úspěch v dalších ročnících.

Jakub Nikolič (útočník, SKLH Žďár nad Sázavou): Sedm minut před koncem utkání jsme vedli 4:3. Havlíčkův Brod potom hrál přesilovou hru, kterou dokázal využít a vyrovnal stav zápasu. Před tím následovala chyba při střídání, která nás rozhodila natolik, že domácí otočili vývoj utkání na svoji stranu.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 12:00 | Dor.
BK Havlíčkův Brod
HC Slavia Praha
×
Dnes v 17:00 | Muži
BK Havlíčkův Brod
HC Klatovy