BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Žďár n. Sázavou 0:1 - Kotlina padla podruhé za sebou! Bruslaři prohráli s Plameny o gól
Kotlina padla podruhé za sebou! Bruslaři prohráli s Plameny o gól

Kotlina padla podruhé za sebou! Bruslaři prohráli s Plameny o gól

27.08.2020 | Štěpán Ondráček

Druhé utkání po sobě odehráli havlíčkobrodští hokejisté ve svém svatostánku, když přivítali krajského rivala ze Žďáru nad Sázavou. Bruslaři byli ze začátku bruslivějším týmem, ale hosté svojí zarputilostí hru vyrovnali. Dvě třetiny se hrálo bez branek, a to i díky oběma brankařům, kteří předváděli dobré výkony. Nakonec dvanáct minut před závěrečnou sirénou padl jediný gól utkání. Na starosti ho měli hráči Plamenů, kteří si odváží z Kotliny fotbalové vítězství.

 
přát., čtvrtek 27.8.2020, Zimní stadion Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - SKLH Žďár nad Sázavou
SKLH Žďár nad Sázavou
0:1
(0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 48. Gregar (Štěpánek). Rozhodčí: Jaroslav Žák – Petr Křivohlavý, Marek Honza. Vyloučení: 2:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 327. Střely na branku: 32:22 (11:10, 12:7, 9:5). Průběh utkání: 0:1.

BK Havlíčkův Brod: Chaloupek (Nedvěd) – Kliment, Zvěřina, J. Ludvík, Dudycha, Krejčí, Škareda, Benák – Padělek, Čejka, Košťál – Tecl, Cachnín, Voříšek – Holenda, Mlynář, Kuchta (C) – Haluza, T. Ludvík, Kalač

SKLH Žďár nad Sázavou: Čáp (Sláma) – Beneš, Čermák, Půža, Doležal, Vašíček – Bazala, Chlubna, Kadleček, Jícha, Bureš (C), Heinrich, Kovářů, Gregar, Prokš (A), Štěpánek, Adam, Kmošek, Štola

 

Havlíčkův Brod nastoupil na svého soupeře, když ho v prvních minutách přebrusloval. Konečného svěřenci si žádnou velkou šanci nevytvořili. Naopak to byli hosté, kteří mohli otevřít účet utkání. Gregar dostal nabito na levý kruh, odkud vystřelil svižnou ránu, ale nedokázal trefil Chaloupkovu branku. Plameny srovnaly s domácími hráči tempo a k vidění byl rychlý hokej. Ve 12. minutě mohl rozradostnit domácí fanoušky Kuchta, toho ale vychytal Čáp. V závěru první části si Žďár nad Sázavou vytvořil dvě šance. Nejprve to byl aktivní Gregar, který pohrdl jasnou gólovkou a nechal zaskvět Chaloupka. Kadlečkově pokusu pro změnu chyběly potřebné parametry, a tak oba týmy odešly do kabin za bezbrankového stavu.

Zkraje druhého dějství mohli Havlíčkobrodští slavit, jenže Košťál nedokázal dostat puk za Čápa. Bruslaři potom hráli přesilovou hru, ve které si vytvořili pár šancí, ale ukazatel skóre byl pořád nezměněn. Žďár nad Sázavou nezůstával pozadu a sekundoval svému vyzyvateli. Brankář Chaloupek si se všemi pokusy poradil bez problémů. Hosté od Bouchalek si po polovině druhé třetiny zahráli početní výhodu. Havlíčkův Brod se ubránil tlaku soupeře a diváci nedočkavě čekali na úvodní trefu. Necelé dvě minuty před koncem ji mohl mít na svědomí tečující Tecl, jenže Čáp uspěl v další těžké zkoušce. Po čtyřiceti minutách byl stav v Kotlině nerozhodný 0:0.

Úvodní minuty třetí třetiny se nesly ve hře nahoru, dolů. Oba celky hrály v útočném pásmu, avšak maskované opory na jedné či druhé straně byly bezchybné. Příznivci v Kotlině se dočkali první branky ve 48. minutě, když se prosadil soupeř ze Žďáru nad Sázavou. Štěpánek nahrával před brankoviště, kde byl puk zpomalen. Kus černé gumy dostal za bezmocného Chaloupka Martin Gregar. Plameny rázem ožily, ale domácí gólman zavřel svoji svatyni. Stejně jako na druhé straně Čáp, jenž si poradil s nepříjemnou tečí Padělka. Poslední minuty utkání byly ve znamení gólů, jenže Cachnín nevyužil nabídnuté příležitosti. To samé platilo v úplném závěru pro Bazalu, který místo prázdné klece Havlíčkova Brodu nasměroval puk do tyčky.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

Ohlasy trenérů

Michal Konečný (BK Havlíčkův Brod): Je to třetí zápas, kdy jsme nedali gól. My si vytvoříme šance, které pak prachsprostě zahodíme. Já tomu říkám vraždy. Bez gólu se hrát nedá. To, co my dokážeme nedat, je hrozné. Pak uděláme nějaké chyby dozadu. Gólman byl fantastický, ale pokud nebudeme dávat góly, tak nemůžeme vyhrávat. To je alfa a omega hokeje.

Radek Haman (SKLH Žďár nad Sázavou): Těší nás, že jsme nedostali gól a odehráli utkání s nulou. Samozřejmě je to jenom příprava, takže nám to ukázalo pár věcí, na kterých musíme zapracovat. Zápas byl o brankářích, kteří si zasloužili po nulách. My jsme byli šťastnější, že jsme vstřelili gól, ale jak jsem říkal, oba brankáři předvedli výborné výkony.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv