27. 8. 2020 | Štěpán Ondráček

Kotlina padla podruhé za sebou! Bruslaři prohráli s Plameny o gól

Druhé utkání po sobě odehráli havlíčkobrodští hokejisté ve svém svatostánku, když přivítali krajského rivala ze Žďáru nad Sázavou. Bruslaři byli ze začátku bruslivějším týmem, ale hosté svojí zarputilostí hru vyrovnali. Dvě třetiny se hrálo bez branek, a to i díky oběma brankařům, kteří předváděli dobré výkony. Nakonec dvanáct minut před závěrečnou sirénou padl jediný gól utkání. Na starosti ho měli hráči Plamenů, kteří si odváží z Kotliny fotbalové vítězství.

Havlíčkův Brod nastoupil na svého soupeře, když ho v prvních minutách přebrusloval. Konečného svěřenci si žádnou velkou šanci nevytvořili. Naopak to byli hosté, kteří mohli otevřít účet utkání. Gregar dostal nabito na levý kruh, odkud vystřelil svižnou ránu, ale nedokázal trefil Chaloupkovu branku. Plameny srovnaly s domácími hráči tempo a k vidění byl rychlý hokej. Ve 12. minutě mohl rozradostnit domácí fanoušky Kuchta, toho ale vychytal Čáp. V závěru první části si Žďár nad Sázavou vytvořil dvě šance. Nejprve to byl aktivní Gregar, který pohrdl jasnou gólovkou a nechal zaskvět Chaloupka. Kadlečkově pokusu pro změnu chyběly potřebné parametry, a tak oba týmy odešly do kabin za bezbrankového stavu.

Zkraje druhého dějství mohli Havlíčkobrodští slavit, jenže Košťál nedokázal dostat puk za Čápa. Bruslaři potom hráli přesilovou hru, ve které si vytvořili pár šancí, ale ukazatel skóre byl pořád nezměněn. Žďár nad Sázavou nezůstával pozadu a sekundoval svému vyzyvateli. Brankář Chaloupek si se všemi pokusy poradil bez problémů. Hosté od Bouchalek si po polovině druhé třetiny zahráli početní výhodu. Havlíčkův Brod se ubránil tlaku soupeře a diváci nedočkavě čekali na úvodní trefu. Necelé dvě minuty před koncem ji mohl mít na svědomí tečující Tecl, jenže Čáp uspěl v další těžké zkoušce. Po čtyřiceti minutách byl stav v Kotlině nerozhodný 0:0.

Úvodní minuty třetí třetiny se nesly ve hře nahoru, dolů. Oba celky hrály v útočném pásmu, avšak maskované opory na jedné či druhé straně byly bezchybné. Příznivci v Kotlině se dočkali první branky ve 48. minutě, když se prosadil soupeř ze Žďáru nad Sázavou. Štěpánek nahrával před brankoviště, kde byl puk zpomalen. Kus černé gumy dostal za bezmocného Chaloupka Martin Gregar. Plameny rázem ožily, ale domácí gólman zavřel svoji svatyni. Stejně jako na druhé straně Čáp, jenž si poradil s nepříjemnou tečí Padělka. Poslední minuty utkání byly ve znamení gólů, jenže Cachnín nevyužil nabídnuté příležitosti. To samé platilo v úplném závěru pro Bazalu, který místo prázdné klece Havlíčkova Brodu nasměroval puk do tyčky.

Podívejte se také na podrobnou reportáž minutu po minutě.

přát.. kolo, čtvrtek 27.8.2020 od 18:00
0:1
(0:0, 0:0, 0:1)
Havl. Brod - Žďár n. Sázavou

Branky a nahrávky: 48. Gregar (Štěpánek). Rozhodčí: Jaroslav Žák – Petr Křivohlavý, Marek Honza. Vyloučení: 2:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 327. Střely na branku: 32:22 (11:10, 12:7, 9:5). Průběh utkání: 0:1.

Chaloupek (Nedvěd) – Kliment, Zvěřina, J. Ludvík, Dudycha, Krejčí, Škareda, Benák – Padělek, Čejka, Košťál – Tecl, Cachnín, Voříšek – Holenda, Mlynář, Kuchta (C) – Haluza, T. Ludvík, Kalač