13. 10. 2012 | Luboš Vácha

Mladí Rebelové nestačili na České Budějovice

Havlíčkobrodští starší dorostenci mají velmi bohatý program, což dokazuje jejich druhé utkání ve dvou dnech. Na sobotní duel se na zimním stadionu v Kotlině představil celek z jihočeské metropole, tedy HC Mountfield České Budějovice. Rebelové mu měli co oplácet, protože z prvního vzájemného střetnutí vyšli vítězně právě Jihočeši. To se jim ale nepovedlo. Během zápasu sice měli značné množství šancí, které nedokázali proměnit v branku, přesně se trefili jednou. S koncovkou na tom byli lépe právě hosté, kteří dokázali vstřelit tři góly a zvítězit.

Značnou střeleckou aktivitou se v úvodu utkání prezentovali hosté, Vaněček tak úspěšně čelil několika dost tvrdým střelám. Nejvíce jich létalo od Michala Kutiče, který od modré pálil hlava nehlava. Ke slovu se jako první dostali Jihočeši. Po vhazování ve středním pásmu se puku chopil Krátoška a od mantinelu rychle nahrál na střed pásma, kde číhal volný Michálek. Jeho střelu Vaněček stačil vyrazit, avšak před branku, odkud jej do prázdné doklepl Václav Pašek. Ke konci úvodní třetiny se po zkažené Kadlecově střele probojoval kupředu Málek. Jeho blafákový pokus si Sova pohlídal.

Během následující dvacetiminutovky se do veliké aktivity pustil Dupljaku, jenž se několikrát po sobě prosadil skrz obránce až k samotnému brankáři, jenže bez gólu. Na to hosté odpověděli druhým gólem. Josef Matoušek se po velmi rychlé akci před Vaněčkem ujal neposedného kotouče a pozemní zápěstní pumelicí propálil brankáře kolem betonu. Dupljaku měl další šanci i před koncem dějství. Opět byl ale úspěšnější Sova, který lapil jeho dělovku od modré.

Následovala ještě poslední část hrací doby, do které vstoupili lépe domácí. Nejprve měl ale veliké štěstí brankář Vaněček, když za ním cinkla po Rudově střele tyčka. Jiskřičku naděje vykřesal pro Rebely útočník Matias Mäki, jenž do útočné třetiny zavezl puk, do něhož se opřel natolik, že prosvištěl až za záda maskovaného muže z jihu Čech. Naděje na srovnání se ale Havlíčkobrodským následně zase zmenšila, a to v jejich oslabení. Krátoška sebral kotouč a vyslal jej Josefu Matouškovi, Vaněček byl proti razantní střele bezmocný. Zbytek zápasu byl ale doprovázen několika šarvátkami, po kterých padaly i osobní tresty. Žádné drama ve skóre již ale nenastalo, a tak si České Budějovice odvezli z Kotliny všechny body.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Marek Bancíř 0 0 0 0 0
Liridon Dupljaku 0 0 0 1 2
Václav Ficek 0 0 0 -1 2
Ondřej Hlídek 0 0 0 -2 0
Rostislav Klofáč 0 0 0 0 0
Daniel Kolouch 0 0 0 0 0
David Krajhanzl 0 0 0 -1 0
Tomáš Ludvík 0 0 0 0 0
Matias Mäki 1 0 1 -1 0
Patrik Málek 0 0 0 0 2
Dušan Mendl 0 0 0 0 32
Martin Polák 0 0 0 0 0
Michal Přibyl 0 0 0 0 0
Michal Semrád 0 0 0 0 12
David Vala 0 0 0 -1 8

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vítek Vaněček 60 54 3 51 94,44 0 0

Ohlasy k utkání

12 kolo, sobota 13.10.2012 od  
1:3
(0:1, 0:1, 1:1)
Havl. Brod - Č. Budějovice
Extraliga staršího dorostu

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 44. Mäki - 10. Pašek (Michálek, Krátoška), 37. Matoušek, 48. Matoušek (Michálek, Krátoška). Rozhodčí: Robert Čech - Karel Lukš, Daniel Reich. Vyloučení: 8:8 navíc Semrád 10 minut OT, Mendl(HBR)a Krátoška (CEB) do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 15:54 Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Sestavy

Havl. Brod

Vaněček (Novák) - Ludvík "C", Přibyl, Klofáč, Hlídek, Bancíř, Kolouch, Ficek, Mendl, Polák, Semrád, Krajhanzl, Málek, Vala "A", Dupljaku, Mäki.

Č. Budějovice

Sova (Trelc) - Malovec, Kadlec, Matoušek, Břečka, Prokeš, Panáček, Ruda, Smejkal "A", Vavřík, Michálek, Krátoška "C", Piegl, Kutiš, Vácha, Suchánek, Šafář, Žáček, Koupal, Pašek, Samohejl.

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři