H A V L Í Č K Ů V B R O D - Mladší dorost se po sérii osmi zápasů bez bodového zisku konečně raduje z výhry. Vítězství nad konkurentem z Hradce Králové se však nerodilo lehce. Rebelové o svém triumfu rozhodli ve druhé třetině, kterou vyhráli 3:1. Jejich úspěch režírovala dvojice Málek - Vala. Oba si zapsali do statistik branku a gólovou nahrávku.
Zápas začali lépe domácí, kteří si také vypracovali první vážnější šanci, ale Bláha si na brankáře Petra nepřišel. Série několika vyloučení, zejména na straně Hradce Králové, pomohla Rebelům k dalším brankovým příležitostem, ale Petr spíše sledoval dění kolem své branky. V polovině prvního dějství se dostal k nebezpečné situaci Jaroš, ale Vaněček včas zasáhl. Krátce před koncem prvního dějství se mohl do vedení dostat opět Hradec, ale překvapivá střela přes obránce trefila jen betony brankáře domácího souboru. Nepříliš pohledná první třetina skončila bezbrankovou remízou.
Hned z kraje třetiny se utrhl Jonáš s Tomášem Zahradníkem, kteří si vyměnili puk, a druhý jmenovaný jej zametl za bezmocného gólmana Rebelů. Hradecká branka odstartovala útočnou parádu a v zápětí bylo srovnáno. Hosté propadli na modré čáře a Rebelové ujížděli 3 na nikoho. Zohorna nalezl na brankovišti Lukáše Valu, který puk prostrčil mezi betony Petra. Překvapivou střelou z úhlu se prezentoval opět Vala, jehož pokus vyrazil gólman jen před sebe, kde stál připravený Daniel Kolouch, který puk prostrčil pod betony hostujícího muže s maskou. Velké šance si vypracovali Hradečtí, ale aktivní Pilaře s Jarošem dokázal zastavit Vaněček.
Do samostatného úniku se následně dostal domácí Málek, ale také pohořel. Následně došlo k výměně brankářů, do branky domácích se postavil Brož. Velkou šanci měl u tyčky stojící Nováček, ale parádní zákrok betonem v podání Dominika Petra donutil diváky v hledišti k potlesku. Hradec také vyměnil brankáře. Dominik Petr odjel z brány poté, co vyrazil lacinou střelu Málka, kterou dorazil za jeho záda Martin Polák. Na jeho místo nastoupil Chour. V závěru třetiny si ještě Voříšek položil Brože, ale ten se převalil a zastavil jeho střelu rukávem.
Třetí třetinu začali velkou šancí Zohorna s Krajcigrem, ale Chour se nadvakrát vyznamenal. Krásnou individuální akcí se prezentoval Patrik Málek, který se proháčkoval až před Choura a zakončil přesně k tyči. Patnáct vteřin na to se mezi kruhy dostal k puku David Jaroš a nejlepší hradecký hráč dnešního zápasu korunoval svůj výkon i krásným gólem, když vymetl horní růžek Brožovy branky. Rebelové si následně poradili s přesilovkou Hradce, když hosty k ničemu nepustili. Závěr zápasu přinesl tři velké šance. Nejprve se mohli hosté dostat na dostřel, ale Malínského únik zlikvidoval Brož ramenem. Neuběhla ani minuta a sám se před brankou ocitl Nguyen, ale Chour byl připraven. Sám jel na branku také Klofáč, ale jeden z obránců mu skočil pod nohy a jeho šanci mu zmařil.
Pondělí 23. února | Bruslaři mají dvě kola před koncem základní části jistotu, že v tabulce skončí nejhůře čtvrtí. To znamená, že postoupí přímo do osmifinále, ve kterém budou mít výhodu domácího prostředí. První zápas se v Kotlině odehraje v úterý 10. března od 18:00 a třetí v sobotu 14. března od 17:00. Případný pátý rozhodující duel by se hrál v Kotlině ve středu 18. března od 18:00.
Čtvrtek 29. ledna | Utkání dorostu v Šumperku, které se mělo odehrát v pátek 30. ledna ve 14:15, je odloženo! Odehraje se v náhradním termínu, o kterém se bude jednat.
Úterý 27. ledna | Utkání 32. kola v Písku, které se mělo původně odehrát 31. ledna, bylo z důvodu marodky Králů odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Pískem utkají venku v pondělí 16. února od 18:00.
Sobota 3. ledna | Vydražte si na serveru sportovniaukce.cz dres svého oblíbeného hráče a přispějte na pomoc předčasně narozeným dětem. Charitativní aukce speciálních dresů končí v neděli 11. ledna ve 20:00.
Úterý 18. listopadu | Utkání 15. kola proti Ústí nad Labem, které se mělo původně odehrát 15. listopadu, bylo z důvodu marodky Slovanu odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Ústím nad Labem utkají doma v Kotlině ve středu 26. listopadu od 18:00.
Středa 20. srpna | Přípravné utkání, které se mělo odehrát ve čtvrtek 21. srpna ve Znojmě, je z důvodu marodky Bruslařů bez náhrady zrušeno.