BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - J. Hradec 5:0 - Mladší dorost splnil povinnost, doma nadělil "bůra" poslednímu Vajgaru
Mladší dorost splnil povinnost, doma nadělil

Mladší dorost splnil povinnost, doma nadělil "bůra" poslednímu Vajgaru

12.01.2017 | Ladislav Vácha

Mladí Bruslaři nastoupili v Kotlině proti poslednímu Jindřichovu Hradci v pozměněné sestavě. Chyběl jim například nejproduktivnější hráč Tomáš Kulhánek a šanci ukázat svou kvalitu dostal trojlístek z osmé třídy ve složení Martin Zych – Adam Rauš – Josef Dáňa. Právě posledně jmenovaný hráč byl nejvíce vidět. Byl to on, kdo režíroval havlíčkobrodské vítězství 5:0 dvěma přesnými zásahy, a to neměl daleko ani k hattricku! Domácím se nejvíce povedla druhá třetina, v níž udeřili hned třikrát. Dvakrát mířil přesně do černého i Pavel Dudek a konečnou podobu dal výsledku spolehlivý střelec Marek Kopic.

 
22.kolo, čtvrtek 12.1.2017
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - KLH Vajgar Jindřichův Hradec
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
5:0
(1:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Dáňa (Klofáč), 24. Dudek (D. Vacík), 35. Dáňa (Klofáč), 40. Dudek (Košťál), 46. Kopic (P. Vacík, Zych). Rozhodčí: Tomáš Kukeně – Vít Stehlík, Jaroslav Žák. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 28. Průběh utkání: 5:0.

BK Havlíčkův Brod: Vít (30. Král) – Zych, Horáček, D. Vacík "C", Brdičko, Trupl – Dáňa, P. Vacík, Kopic "A", Klofáč, Dudek, Rybáček, Rauš, Košťál, Pártl

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Pachman – Zedníková, Kocar, Drbal "A", Mička, Kohout – Michal "A", Kalaj, Novák "C", Baxa, Jakub Kupka, Petrásek, Bašta

 

Mladí Bruslaři měli v úvodní dvacetiminutovce na své straně výraznou převahu. Po většinu času diktovali tempo hry a soupeř se musel soustředit hlavně na hlídání svých zadních vrátek. Domácí nakonec dokázali zvednout gólová stavidla a v 9. minutě se ujali vedení. Ránu Filipa Klofáče sice ještě brankář Pachman vyrazil, ale následné dorážce Josefa Dáni, jež zaplula do odkrytého koutu brány, už nedokázal zamezit v cestě do sítě ani tygřím skokem. Útočník 8. třídy se tak prosadil za mladší dorost hned při své premiéře.

Havlíčkův Brod měl i nadále více ze hry a hned na začátku prostřední části se dočkal další vstřelené branky. Dominik Vacík narýsoval špičkový pas na útočnou modrou čáru, kde číhal osamocený Pavel Dudek. Obávaný kanonýr ujel do samostatného úniku a prudkou ranou našel skulinku mezi Pachmanovými betony. Zvýšit havlíčkobrodské vedení mohl Filip Klofáč, ale před odkrytou bránou byl dobře zablokovaný protihráči. Obranu Vajgaru potom pořádně provětralo trio Patrik Vacík - Marek Kopic - Filip Pártl, ale gólman Pachman předvedl několik skvělých zákroků. Při vlastním oslabení pak zahrozil Pavel Dudek, ale zblízka neprocedil puk do sítě. Ve 35. minutě pomohlo domácím i štěstí. Filip Klofáč netrefil bránu a kotouč se od zadního hrazení odrazil zpět před brankoviště. Tam už číhal osmák Josef Dáňa a parádní dělovkou z mírného úhlu zavěsil pod břevno dezorientovaného gólmana Pachmana. V poslední minutě druhé třetiny si vzal pod patronát hrací předmět Pavel Dudek a bravurní dělovkou z pravého kruhu vymetl protější šibenici.

Obrázek hry se neměnil ani ve třetí periodě. Havlíčkův Brod tahal za delší konec pomyslného provazu a dál nepříjemně dotíral na brankáře Pachmana, jenž měl spoustu práce a nemohl si ani na chvilku odpočinout. Ve 46. minutě už byl ale krátký, když na něj vyzrál pohotovou střelou Marek Kopic, který završil potupného "bůra". Poslední tým tabulky se sice ještě snažil s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale defenziva mladých Bruslařů v čele s gólmanem Králem, jenž v půlce utkání vystřídal kolegu Lukáše Víta, obstála na jedničku a neinkasovala.

 
Statistiky zápasu
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv