BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Žďár n. Sázavou - Havl. Brod 8:2 - Mladší dorost vysoko padl ve Žďáru. Debakl mírnil dvěma góly Kyncl
Mladší dorost vysoko padl ve Žďáru. Debakl mírnil dvěma góly Kyncl

Mladší dorost vysoko padl ve Žďáru. Debakl mírnil dvěma góly Kyncl

13.08.2016 | Ladislav Vácha

Mladší dorostenci se po domácím skalpu béčka Jihlavy vydali na led dalšího krajského rivala - Žďáru nad Sázavou. S papírovým favoritem dokázali držet krok jen v úvodní dvacetiminutovce, jež skončila nerozhodně 1:1. Ve druhé části Plameny bez lítosti udeřily hned pětkrát a nakonec zvítězily jednoznačně 8:2. Z tábora mladých Bruslařů si zaslouží pochvalu útočník Michal Kyncl, jenž se postaral o obě přesné trefy svého týmu.

 
příp., pátek 12.8.2016
SKLH Žďár nad Sázavou
SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
8:2
(1:1, 5:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Čermák (Křehlík, Černohorský), 22. Puczek (Křehlík), 27. Vlk, 31. Vlk, 31. Křehlík (Trejbal, Hromádka), 40. Gergel (Vlk), 48. Klodner, 51. Gergel – 19. Kyncl (Košťál, Pártl), 46. Kyncl. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2, 8:2.

SKLH Žďár nad Sázavou: Nedvěd (Vít) – Trejbal, Pachl, Křehlík, Jindra, Hromádka, Gergel, Prokop, Doležal, Boštík, Melenovský, Štola, Černohorský, Vlk, Puczek, Adámek, Poizl, Klodner, Machalová, Pytlíková, Čermák, Brůha, Macek, Beran, Bednář, Tomin

BK Havlíčkův Brod: Král (Dvořák) – D. Vacík, Kerber, Matula, Kulhánek, Rybáček, Cachnín, Pártl, Fiala, Kyncl, Horáček, Trupl, P. Vacík, Klofáč, Košťál

 

Havlíčkův Brod naskočil do zápasu aktivně a tlačil se do útoku. Plameny se postupem času rozehrály a na Bouchalkách byl k vidění vyrovnaný hokej. Domácí otevřeli gólový účet zápasu v úvodu 11. minuty, kdy se po Tomáši Křehlíkovi dostal k puku Jan Čermák a zblízka hezkou střelou propálil gólmana Krále. Brzy mohlo být vyrovnáno, když se do samostatného úniku hnal Patrik Vacík, ale protihráč mu kotouč šikovně vypíchl z hole. V 19. minutě předvedli mladí Bruslaři parádní akci, když Jakub Košťál našel nahrávkou zpoza brány Michala Kyncla, jehož rána z otočky skončila až ve žďárské síti.

Od začátku druhé třetiny to vypadalo, jako kdyby se na led z kabiny vrátilo jen jedno mužstvo. Domácím vrátil vedení prudkým projektilem Jiří Puczek, který brankáře Krále překonal z prostoru mezi okrajem kruhů a modrou čarou. Potom dvakrát zaúřadoval žďárský útočník Zbyněk Vlk. Nejdříve se trefil od mantinelu přesně k protější tyči a zanedlouho slavil další úspěch z rychlé dorážky. Ze hry uplynulo jen 51 sekund a gólman Král znovu smutně lovil puk ze své sítě, když ho z bezprostřední blízkosti pokořil Tomáš Křehlík. Zaskočení hosté nevěděli, kam dřív skočit, a pouhých 6 sekund před druhou sirénou je stihl ještě jeden trest. Zbyněk Vlk nabil Lukáši Gergelovi, jenž skóroval ranou z voleje.

Soubor z Kotliny se během druhé pauzy vzpamatoval a vstup do třetí periody mu vyšel dobře. V čase 43:43 usedla na trestnou lavici útočnice a česká reprezentantka do šestnácti let Barbora Machalová, což mladí Bruslaři potrestali. Znovu se o to postaral Michal Kyncl, který využil příznivé palebné pozice a potvrdil, že hraje v poslední době v dobré formě. Poslední slovo ale patřilo Žďáru nad Sázavou, který brankami z holí Jana Klodnera a Lukáše Gergela uzavřel na konečných 8:2.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 15:00 | Jun.
HC Slovan Ústí nad Labem
BK Havlíčkův Brod