6. 1. 2018 | Štěpán Ondráček

Pelhřimov nepříjemně kousal, tři body ovšem zůstaly v Kotlině

HAVLÍČKŮV BROD – Do Kotliny přijel Pelhřimov, který se prezentoval solidním výkonem. V první třetině šli nejprve do vedení domácí, ale hosté vyrovnali. Ještě před přestávkou se ovšem domácí znovu prosadili a dostali se podruhé do vedení, které ve druhé třetině ještě navýšili. Lední Medvědi dokázali snížit a v závěru sahali po vyrovnání, ale domácí hokejisté si vítězství nenechali utéct, a vyhráli tak 3:2. Do listiny střelců se zapsali Jan Milfait, Tomáš Chlubna a Kryštof Kulhánek.

Derby Vysočiny začalo před zaplněnou Kotlinou v rychlém tempu. První střelu třetiny vyslal domácí obránce Martin Kříž, ale Hlaváč s jeho pokusem neměl sebemenší problém. Pelhřimov zamkl svého soka, ale domácí hokejisté se ubránili. V deváté minutě došlo na vyloučení, a to na straně Pelhřimova. Domácí soubor si s početní výhodou poradil na jedničku. Kryštof Kulhánek našel přes šířku kluziště na modré Davida Kozlíka, jenž udělal pár kroků a narýsoval přesnou přihrávku na Jana Milfaita. Domácí šikula naznačil střelu, a tím vyautoval brankáře Hlaváče, který se nestihl vrátit do správné pozice a neodvrátil první branku do své sítě. Medvědi hráli s Adamovými svěřenci vyrovnanou partii, když srovnali krok v přesilovce. Tomáš Mejzlík si vyměnil kotouč s Filipem Kasalým. Prvně jmenovaný nahrával před první tyč, kde našel svého spoluhráče, a ten prostřelil Marka ke vzdálenější tyči. Avšak vyrovnaný stav nevydržel ani jednu minutu. David Michálek z levého rohu kluziště našel křižnou přihrávkou Tomáše Chlubnu, jenž měl ulehčenou práci a poslal kotouč do poloprázdné branky. Hosté mohli kontrovat v další početní výhodě, ovšem jejich pokusy skončily na brankáři Markovi.

Pelhřimov hrál ze začátku druhého dějství početní výhodu, ve které zatápěl domácí obraně. Stav se však neměnil, jelikož všechny pokusy skončily buď na domácích obráncích, nebo na brankáři Markovi. Bruslaři si zahráli taky přesilovku, v níž měl největší šanci Jan Milfait, ale tomu puk z čepele na poslední chvíli sklouzl. Výborné střídání poté předvedli starší dorostenci, konkrétně Richard Cachnín s Markem Teclem. Prvně jmenovaný vypálil na Hlaváče a puk tečoval právě Tecl, ale pelhřimovský gólman byl pozorný. Bruslaři měli při třetí brance velké štěstí. David Kozlík se protáhl po pravé straně a vystřelil na Hlaváče, ten vykopl kotouč před sebe, ale jeden z hostů při snaze vyhodit kotouč trefil Kryštofa Kulhánka. Právě od domácího hráče se puk odrazil za záda bezmocného Hlaváče. Medvědi hráli početní výhodu, ve které měl dvakrát gól na holi Vladimír Port, ale zkušený bek své šance neproměnil, jelikož je zastavil výtečný Marek. Hokejisté z města rekordů a kuriozit se dočkali druhé branky po vypršení přesilovky. Tomáš Mejzlík od pravého kruhu poslal přihrávku na osamoceného Martina Hadravu, jenž prostřelil přesouvajícího se brankáře Marka. V poslední minutě měly šance oba dva mančafty. Od modré vypálil Jiří Vašíček, jehož ránu tečoval těsně před Hlaváčem Voříšek, ale hostující gólman reflexivně vyrazil touš vyrážečkou. Z následného přečíslení vykoupal Martin Vysloužil Davida Marka, ale jeho pokus skončil na vyrážečce. Puk se odrazil před branku a hráč hostů jej napálil do břevna.

Poslední dějství začali Pelhřimovští tím nejhorším možným způsobem, jelikož hned dvakrát hráli oslabení. Bruslaři nedokázali ani jedno vyloučení potrestat. Hosté mohli vyrovnat zásluhou Martina Hadravy, avšak na výborného Marka si nepřišel. Bruslaři poté měli možnost další početní výhody, ovšem ani ta neskončila brankou. Naopak. Ve vlastním oslabení málem udeřili Medvědi. Martin Vysloužil jel na Davida Marka a byl faulován. Rozhodčí nařídili trestné střílení, ke kterému se postavil sám faulovaný hráč. Vysloužil při nájezdu nic nevymýšlel a forhendovým zakončením domácího gólmana nepřekvapil. Petr Kuchta se prosmýkl po pravé straně a při svém zakončení byl faulován a rozhodčí opět nařídili trestné střílení. Kuchta jel na Hlaváče, ale v poslední chvíli se mu kotouč postavil na hranu a zakončení nebylo přesné. Bruslaři se museli o výsledek strachovat až do konce, ale Pelhřimov svůj velký tlak nevyužil.

Havl. Brod - Pelhřimov

Branky a nahrávky: 10. Milfait (Kozlík, Kulhánek), 15. Chlubna (Michálek, Šuhaj), 31. Kulhánek (Kozlík, Vašíček) – 14. F. Kasalý (Čermák, Mejzlík), 36. Martin Hadrava (Mejzlík, Osčádal). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Jan Vašíček, Henrich Král'. Vyloučení: 6:8, navíc Vysloužil (PEL) OK [NESP.]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 089. Střely na branku: 40:31 (15:4, 14:12, 11:15) . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Marek (Novák) – Kříž, Kulhánek, Krejčí, Vašíček "A", Hrabaň, Balgalvis – Kozlík, Milfait "A", Voříšek "C" – Šuhaj, Michálek, Chlubna – Beneš, Ludvík, Kuchta – Tecl, Cachnín, Křehlík