BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Kometa (jun.) 3:2 - Rebelové doma poprvé vítězní, poradili si s juniorkou Komety Brno
Rebelové doma poprvé vítězní, poradili si s juniorkou Komety Brno

Rebelové doma poprvé vítězní, poradili si s juniorkou Komety Brno

30.07.2014 | Richard Wagner

HAVLÍČKŮV BROD - Po dvou vyrovnaných zápasech s Ferencvárošem a Plzní čekala na svěřence Miroslava Baruse další prověrka. Hráči se ještě nestihli vzpamatovat ze včerejšího měření sil s extraligovou Škodou Plzeň a už tu byl další duel. Do Kotliny přijela juniorka Komety Brno a Rebelové v celkem omlazené sestavě dokázali svého soka udolat. Svou příležitost ukázat se dostala další dvojice brankářů. Mezi tyčemi se protočili Jakub Neužil a Čeněk Novák. Výbornou střeleckou notu chytil Pavel Sedláček, jenž se postaral o dvě trefy, rozhodující gól pak míří na vrub Martina Hynka (na fotce). Hráči ze sebe museli vydat úplně vše, jelikož Rebelové hráli rozděleni na dvě a dvě řady, jež se v polovině střetnutí protočily.

 
příp., středa 30.7.2014, Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Kometa Brno (junioři)
HC Kometa Brno (junioři)
3:2
(1:0, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Sedláček (Jankovič, Trummer), 28. Sedláček (Milfait, Maliník), 32. Hynek (Kozlík) - 26. Biolek (Vojáček), 49. Boltvan. Rozhodčí: Jan Kubát - Michal Habásko, Tomáš Krejčí. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

BK Havlíčkův Brod: Neužil (30. Novák) - T. Semrád "A", Zítka, Pecen, Grman, Kolář, Žvátora, D. Vala, Jeník - Hlídek, Maliník "C", Kozlík, Sedláček, Jankovič, Trummer, Hynek, Ludvík, Boček, Milfait, M. Semrád, Chlubna.

HC Kometa Brno (junioři): Jekel (30. Zelenka) - Kupčík, Vlček, Švejda, Mytiška, Vojáček, Šnajnar, Marcello, Kubeš, Kozel "C", Grünwald, R. Zohorna, Garčic, Boltvan, Račický, Biolek, Král, Kusko, Denk, Nohel, Ondráček.

 

Oba celky začaly aktivně a brankáři se museli mít na pozoru. První těžší zákrok ukázal sparťanský odchovanec v kleci Rebelů Jakub Neužil, jenž si poradil se střelou Adama Kozla z levého kruhu, jehož zakončení na zadní tyč zastavil efektivním semaforem. Hra pokračovala v bojovném tempu a po vysunutí za obranu pelášil na gólmana Komety Tomáš Chlubna, který si pohrál s Jekelem a zasunul mu kotouč mezi nohy. Brněnský brankář však stihl zareagovat a puk vyškrábl z čáry. Hned vzápětí se ale domácí mančaft prosadil. Branislav Jankovič nahrál na pravý kruh Pavlu Sedláčkovi, který trefil přesně vzdálenější vingl.

Kometa při nástupu do druhé periody srovnala, když kotouč nahodil na kasu Radim Zohorna a z následného mumraje se z dorážky prosadil Martin Biolek. Havlíčkův Brod ale nenechal s odpovědí dlouho čekat. Roman Maliník rozjel akci a se zastávkou u Jana Milfaita se touš dostal až k Pavlu Sedláčkovi, jenž podruhé potvrdil dobrou střeleckou mušku. Kometa mohla brzy srovnat, ale Garčicovo trestné střílení zneškodnil Jakub Neužil. V polovině střetnutí došlo k výměně brankářů na obou stranách, Rebelové navíc poslali na led zbylé dvě formace, přičemž ty první stáhli. Krátce po nástupu nových, ale sezením v kabině poněkud ztuhlých, sil na led se prosadil Martin Hynek, jenž se sám před Danielem Zelenkou nemýlil. Jihomoravané měli několik zajímavých šancí, tu největší Radim Zohorna, ale Čeněk Novák rovněž ukázal své kvality.

Závěrečné dějství načal opět lépe domácí celek, ale Zelenka v kase Komety držel svůj celek v naději. Po několika havlíčkobrodských šancích přišlo zaváhání Martina Hynka, jenž přišel o kotouč vinou Jakuba Boltvana a nakonec jej navíc srazil nešťastně mezi Novákovy betony. Srovnat skóre mohl po průniku obranou Havlíčkova Brodu Martin Biolek, leč na maskovaného muže domácích si nepřišel. Rebelové pak po pěkné akci nevyzráli na Zelenku mezi tyčemi Brna a půl minuty před koncem zkusila Kometa power-play. Čeněk Novák však předvedl dva dobré zásahy a nedovolil soupeři vyrovnání.

Ohlasy trenérů

Miroslav Barus (HC Rebel Havlíčkův Brod): Toto utkání jsme hráli z toho důvodu, že stále jedeme takovou tu "hrubou sílu" a nabíráme herní a fyzickou kondici. Zvolili jsme to tak, že jsme hráče pro utkání rozdělili na dvě a dvě lajny. To byla také hlavní příčina tohoto utkání. Kluci toho mají za ty tři dny dost a přineslo to to, co jsme očekávali.

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): Pro nás to byl dobrý zápas, jelikož jsme si zahráli s muži a konfrontovali jsme se se seniorskou soutěží. Ten rozdíl tam byl vidět. Výsledek utkání tomu ani tak nenasvědčuje, ale bylo to vidět v návycích hráčů. Domácí hráli chlapský hokej a my hráli jako ti mladí, ale splnilo to účel a jsme rádi, že jsme si tady mohli zahrát.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 18:00 | Muži
BK Havlíčkův Brod
HC Moravské Budějovice 2019