BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Ferencvároš 4:3sn - Rebelové na úvod přípravy remizovali se zahraničním soupeřem, nájezdy vystřelil nováček
Rebelové na úvod přípravy remizovali se zahraničním soupeřem, nájezdy vystřelil nováček

Rebelové na úvod přípravy remizovali se zahraničním soupeřem, nájezdy vystřelil nováček

28.07.2014 | Richard Wagner

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU - Havlíčkobrodští hokejisté za sebou mají první utkání v letošním ročníku. V rámci přípravy se ve Světlé nad Sázavou postavili týmu z Maďarska. Slušně zaplněná aréna V Pěšinkách zhlédla bojovný hokej, v němž ale na druhou stranu chyběl v některých pasážích hry větší náboj. Jak na Rebelech, tak i na účastníkovi mezinárodní MOL ligy bylo vidět, že se hráči společně na ledě teprve hlouběji poznávají. Broďáky vedl v boji jako kapitán Jakub Kadlec (na obrázku). Rozhodující nájezd pak jde na vrub nováčka v týmu Davida Minárika.

 
přát., pondělí 28.7.2014, Světlá nad Sázavou
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - Férencvároš TC Budapešť
Férencvároš TC Budapešť
4:3sn
(1:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. Štumpf (Kučera, Minárik), 22. Berger (Trummer, Sedláček), 43. Jak. Kadlec (D. Vala), rozh. náj. Minárik – 9. Mikušovič (Kramár, Kiss), 28. A. Půlpán (Siska, Dubek), 54. Németh (Lagemyr, Pál). Rozhodčí: Tomáš Kukeně – Jan Kubát, Tomáš Krejčí. Vyloučení: 4:6, navíc Žvátora (HBR) a Lévai (FTC) 5+DKU [NESP]. Využití: 1:1. Diváci: 400. Střely na branku: 28:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

BK Havlíčkův Brod: Dlouhý (31. F. Barus) – D. Kolář "A", Žvátora, Sedlák, L. Vágner, Pecen, Grman, D. Vala, Kulhánek - Minárik, Štumpf, Kučera - Berger, P. Sedláček, Trummer - Valášek, Jak. Kadlec "C", Boček - Kuchta, Kozlík, Vaculín.

Férencvároš TC Budapešť: Marton (Budai) – Černý, Lévai, Kiss "C", Mikušovič, Rafai, Kramár, Céczi, Németh, Pál "A", Lagemyr, Hegyi, Revák, Dubek, Siska "A", A. Půlpán, Wéber, Galló, Papp.

 

Rebelové měli do zápasu parádní nástup a brankář Robert Marton měl plnou výstroj práce. V největší šanci se ocitl hned v první minutě Jakub Kadlec, ale svůj nájezd z levého křídla zakončil jen do hrudi gólmana. V brankovišti Rebelů se etablující Jan Dlouhý z pražské Slavie pak neměl příliš práce, a tak Pěšinky zaskočila přesilovková akce Ferencvároše, po níž nejprve na betonu Jana Dlouhého ztroskotali Dominik Kramár a Gábor Kiss, aby pak nakonec dotlačil touš za čáru Marek Mikušovič. Havlíčkobrodským se pak povedlo srovnat, ale trefa Barusových svěřenců nebyla uznána pro kopnutí puku. Rebelové ale nakonec přeci jen dokázali prolomit střelecké trápení. Puk se přes hole Davida Minárika a Kristiána Kučery dostal k Danielu Štumpfovi, jenž se před poloodkrytou klecí nemýlil. Otočit vývoj zápasu mohl Petr Kuchta, ale ranou z kruhu na zadní tyč nechal vyniknout jen Martonův beton.

Stejně jako se Brodu povedl nástup do prvního dějství, i start prostřední periody se nesl v rytmu Rebelů. Ti ale tentokrát své šance dokázali dotáhnout do úspěšného konce. Po spolupráci dua noviců Jan Trummer - Pavel Sedláček se touš po střele prvního jmenovaného z mezikruží odrazil na volného Jana Bergera, který zvedl puk pod horní tyč. Stadion se pak zahalil do celkem husté mlhy a ta byla zřejmě i příčinou druhého gólu maďarského týmu. Aleš Půlpán vypálil z levého kruhu a hustou mlžnou bariérou znevýhodněný gólman Dlouhý už se jen ohlédl za toušem mířícím nad jeho rameno. V polovině střetnutí došlo ke změně v brankovišti Rebelů a mezi tři tyče se postavil Filip Barus. Více práce měl však Robert Marton, ale další touš za svými zády nepřipustil.

Celek vedený novým koučem Miroslavem Barusem se znovu dobře uvedl na startu třetiny. David Vala adresoval nahrávku na levý kruh, kde se do kotouče opřel Jakub Kadlec, který udeřil ranou pod horní tyč. Následně si připsal zákrok zápasu Robert Marton, jemuž se nejprve povedlo vyrazit Kozlíkovu střelu, aby pak sklouzl po ledě ještě na dorážku Michala Žvátory. Postupem času se ale Ferencvároš dostával stále více do hry a Filip Barus se měl co ohánět. Havlíčkobrodským pak sebrala síly dvě zakázaná uvolnění v řadě. Díky tomu pak mohli hokejisté z Maďarska znovu srovnat, když se po Lagemyrově nahrávce na levý roh brankoviště prosadil střelou nad bezmocně klouzajícího Baruse Péter Neméth. Zápas pak v závěru okořenil bitkařský duel mezi Michalem Žvátorou a Mate Lévaiem, který skončil trestem do konce pro oba hráče. Šťastnější byl však ten brodský, který slavil vítězství.

Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich uspěli Rebelové, za něž nejprve protlačil puk mezerou mezi Martonovými betony David Minárik. V další sérii se bravurně provedeným blafákem prosadil Petr Kuchta. Filip Barus mezi tyčemi pak dokázal vymazat střelce soupeře a Havlíčkův Brod se tak mohl radovat z úspěchu.

Ohlasy trenérů

Miroslav Barus (HC Rebel Havlíčkův Brod): Hodnocení je jednoduché. Zkoušíme nové hráče a potřebujeme je vidět. Nám tyto zápasy hodně pomáhají, protože vidíme možnosti a schopnosti hráčů. Máme dost hráčů, takže zítra se do hry zapojí Maliník, Jankovič, Chlubna, Milfait. Někteří hráči si odpočinou a příležitost dostanou jiní. O gólmanech jsme se ještě nebavili, takže teprve uvidíme. Je tu šance, že bude chytat i někdo z těch, co byli ve hře dnes.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 18:00 | Muži
BK Havlíčkův Brod
HC Moravské Budějovice 2019