28. 8. 2014 | Luboš Vácha

Rebelové nedokázali Dukle vrátit porážku, v poháru jsou stále čtvrtí

Havlíčkobrodská Kotlina hostila další souboj v rámci Regionálního poháru. Rebelové v něm sehráli odvetný duel proti celku HC Dukla Jihlava. Utkání mělo velmi vyrovnaný spád, čemuž napovídal i průběh skóre. Stav 2:2 trval téměř 45 minut hry. Pak se ale přízemní ránou prosadil David Březina, čímž rozhodl o konečném skóre zápasu. Dva body za gól a asistenci si za Rebely připsal Lukáš Endál.

Oba celky začaly už od prvního vhazování velmi aktivně. Brankáři Čeněk Novák a jeho protivník, bývalý Rebel, Ondřej Kacetl se řádně zapotili. Kacetl předvedl perfektní zákrok v polovině první části, a to proti skvěle sehrané akci brodského týmu. Petr Kuchta poslal z rohu kluziště kolmici na brankoviště. Obránci Jihlavy srazili puk k hokejce Bronislava Jankoviče. Ondřej Kacetl zůstal klidným a proti Jankovičově tutovce mířené na zadní tyč bravurně zasáhl betonem. Záhy se blýskl i Čeněk Novák. Ten se ocitl pod svižnou palbou soupeře ve 12 minutě. Do protipohybu nejprve střílel Lukáš Anděl. Puk odražený od Novákovy lapačky se ihned dostal až k modré čáře. Odtud se napřáhl Zdeněk Čáp, ale jeho projektil byl zlikvidován levým betonem. Velikou šanci pak měli Rebelové na začátku 19. minuty. Pavel Sedláček se dobře zorientoval za Kacetlovou klecí a fikaně poslal kotouč před brankoviště. Zde se o otevření skóre snažil Roman Maliník. Kacetl byl opět na svém místě a tlak ze strany domácích zlikvidoval.
Zhruba za půl minuty už na tabuli svítil stav 0:1. Marek Melenovský dlouze přihrál na Davida Březinu, který neatakován vysprintoval až do útočné třetiny. Z druhé vlny si mezi tím našlápl Filip Seman, jemuž Březina křižně přihrál před brankoviště. Rozjetý Seman svou přesnou ránou do protipohybu rozjásal skupinku jihlavských fandů.
Zanedlouho přišlo bleskové vyrovnání v podání havlíčkobrodského týmu. Lukáš Endál ukázal svou hbitost, za Kacetlovou brankou zamíchal s pukem, čímž trochu zmátl obranu. Následná rychlá nahrávka zpoza klece před brankoviště měla švih a hlavně oči. Důrazný Jan Milfait střelou z první procedil Kacetla podél bližší tyčky.

Bojovný hokej pokračoval i v prostředním dějství zápasu. To přineslo další dvě branky. Krátce za polovinou třetiny se podruhé v utkání radovala z vedení Dukla Jihlava. Jí se navíc podařilo vstřelit branku v početní nevýhodě. Bleskurychlý Adam Zeman si vyšlápl do brejku, od Zdeňka Čápa obdržel krásnou dlouhou nahrávku, kterou po pár svižných krocích přetavil v gól.
Rebelové zase neztratili naději a znovu udeřili během posledních minut třetiny, a to v přesilovce. V čase 38:01 se po vyražené střele Romana Maliníka proháčkoval k dorážce Lukáš Endál, jenž se z metru prosadil překvapivou dělovkou pod víko.

Lukáš Endál zahrozil i na začátku poslední dvacetiminutovky. Svůj rychlý brejk se snažil zužitkovat forehandovým blafákem ke Kacetlově bližší tyčce. Ondřej Kacetl mu ale na špek neskočil. Už dvakrát srovnaný stav zápasu trval do 44. minuty.
Jihlavané šli posléze zase o krok vpřed. Šťastný a vlastně rozhodující střelec David Březina zpracoval přesný pas od Marka Melenovského a těsně nad ledem napálil kotouč, který stihl škrtnout o tyčku, přesně podél Novákova betonu.
Skóre se svým důrazem ještě pokoušeli zdramatizovat Lukáš Endál s Bronislavem Jankovičem. První si položil Kacetla k ledu, ale nepřehodil jej. Druhý jmenovaný se prodíral k dorážce, ale jeden z obránců jej za žádnou cenu nepustil před branku. Rebelové pak utkání dohrávali v oslabení, čímž jim definitivně klesla šance na možné vyrovnání. Z vítězství se tak mohli radovat Jihlavští, kteří se zároveň těší z postupu do čela tabulky Regionálního poháru.

rpoh. kolo, čtvrtek 28.8.2014 od 18:00
2:3
(1:1, 1:1, 0:1)
Havl. Brod - Jihlava

Branky a nahrávky: 20. Milfait (Endál), 39. Endál (Maliník, Rousek) – 19. Seman (Březina, Melenovský), 34. A. Zeman (Čáp), 44. Březina (Melenovský). Rozhodčí: Martin Homola – Marek Honza, Petr Křivohlavý. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 300. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Č. Novák (J. Dlouhý) – Marcel, Prokop, D. Kolář "A", T. Semrád, Zítka, Škůrek, Sedlák, A. Růžička – Rousek, Maliník "C", P. Sedláček – Milfait, Endál "A", Váchal – Pejchar, Jankovič, Kuchta – Minárik, P. Novotný, Chlubna