BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Benátky n/J - Havl. Brod 2:3 - Rebelové ve vyrovnané bitvě přetlačili Benátky nad Jizerou
Rebelové ve vyrovnané bitvě přetlačili Benátky nad Jizerou

Rebelové ve vyrovnané bitvě přetlačili Benátky nad Jizerou

03.09.2013 | Tomáš Nejedlo, Ladislav Vácha

Havlíčkobrodští hokejisté si po neúspěšném derby Vysočiny, v němž doma podlehli Horácké Slavii Třebíč 2:4, chtěli spravit chuť na ledě Benátek nad Jizerou. Do zápasu vstoupili skvěle a už ve třetí minutě se radovali ze zisku vedení zásluhou Lukáše Havla. V prostřední části už ale vedli Středočeši, když se postupně trefili Ladislav Bittner a Josef Skořepa. Aby nebylo zvratů málo, ještě ve druhé třetině se postaral o vyrovnání Jan Berger a v závěru utkání překlopil pomyslné misky vah zpět na havlíčkobrodskou stranu zkušený Lukáš Endál.

 
příp., úterý 3.9.2013, Benátky nad Jizerou
HC Benátky nad Jizerou
HC Benátky nad Jizerou - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
2:3
(1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Bittner (Skalický, Pyrochta), 31. Skořepa – 3. Havel (Polodna, Musil), 38. Berger (Semrád, Endál), 57. Endál. Rozhodčí: Wagner – Kettner, Záhora. Vyloučení: 7:7, navíc Vágner (HBR) - OT 10 min. nesport. chov. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 108. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

HC Benátky nad Jizerou: Stejskal (J. Jelínek) – Niko, Jánošík, Šimek, Pyrochta, Lacek, Pabiška, Čechura – Maďar, Skořepa, Klimt, Psota, Mikyska, Jech, Skalický, Chlapík, Bittner, Vlach, Bortňák, Jonák.

BK Havlíčkův Brod: Dolejš (Opršal) – Kolafa, Novotný, Vágner, Drtina, Soldán, Korim, Semrád, Zítka – Havel, Polodna, Musil, Rytnauer, P. Štěpánek, Berger, Endál, Š. Štěpánek, Maliník, Chlubna, Stehlík, Milfait.

 

Na úvodní gól se na benáteckém zimním stadionu příliš dlouho nečekalo. Časomíra odkrojila jen dvě a půl minuty a hosté se poprvé radovali. První havlíčkobrodská formace se usídlila v benáteckém pásmu, Polodna našel Lukáše Havla, který zamířil přesně pod víko - 0:1. S domácími mohlo být ještě hůře, protože Jánošík vyrobil chybu při rozehrávce, ale Endál zblízka na Stejskala nevyzrál. Ještě více si ale mohl hlavu drbat Štěpán Štěpánek, před nímž už byla jen odkrytá klec a ležící Stejskal, jenž střelu po ledě zázračně lapil. A tak udeřilo na druhé straně. Svou druhou přesilovku v utkání Benátky přetavily v gól. Puk putoval po ose Pyrochta, Skalický až k Ladislavu Bittnerovi, který šťastně dostal puk za brankovou čáru - 1:1. Odpověď mohl mít na své holi Lukáš Endál, elegantně se vyhnul bránícímu hráči domácích, avšak těsně minul levou tyčku Stejskalovy klece.

Druhá třetina začala šancí dvou benáteckých mladíků. Chlapík vymyslel pozici pro Bittnera, který svůj druhý gól v utkání nepřidal, neboť těsně přestřelil. Také v další dobré příležitosti Benáteckých figuroval Adam Chlapík. Nejprve jeho útočný kolega Skalický minul a Chlapík následně o kousek přestřelil Dolejšovu klec. V polovině utkání se podruhé prosadily Benátky, a to dokonce ve vlastním oslabení. Josef Skořepa, ač faulován, nabral rychlost, pláchl obraně Rebelů a zasunul puk mezi Dolejšovy betony - 2:1. Vyrovnání přinesla početní výhoda Rebelů při vyloučení benáteckého Klimta. Ta netrvala příliš dlouho. Do Semrádovy střely vložil hůl Jan Berger a usměrnil kus černé pryže mimo dosah Jiřího Stejskala - 2:2. V závěru druhé periody ještě za domácím gólmanem patrně zazvonila tyčka po střele jednoho z hostujících hokejistů.

Třetí třetina se nesla ve stejném duchu, jako ty dvě předchozí. Hrál se naprosto vyrovnaný hokej, avšak příliš šancí k vidění nebylo. Na ledě se trošku přiostřilo, jenže ani v přesilovkách týmy nedokázaly strhnout vedení na svou stranu. Povedlo se to Havlíčkobrodským až tři minuty a deset sekund před koncem řádné hrací doby. Lukáš Endál se neohroženě vydal do rychlého brejku, byl faulován, ale dokázal kotouč i s Jiřím Stejskalem dotlačit do branky - 2:3. Signalizovaný trest se neuložil, a tak měly Benátky tři minuty na to, aby dokázaly s výsledkem ještě něco udělat. Nepomohla nakonec ani téměř dvouminutová power-play, v níž měl šanci na srovnání po Skořepově příhře Ladislav Bittner, ale ztroskotal na Dolejšovi, a tak Havlíčkův Brod slavil těsné vítězství.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán (hlavní trenér Benátek nad Jizerou): Z naší strany to bylo hrozně unavené utkání. Prohrávali jsme drtivou většinu soubojů, což určilo ráz zápasu. S naším výkonem jsem nespokojen. Na druhou stranu máme také právo si vybrat slabší chvilku. Klukům nemůžu upřít nasazení a bojovnost, avšak celý zápas byl hrán v křeči. Nezajímá mě tolik výsledek, protože je to stále ještě příprava. Jde nám o to, aby se kluci zlepšovali. Přesto utkání nehodnotím dobře.

Jiří Mička (hlavní trenér Havlíčkova Brodu): Byl to vyrovnaný zápas, který jsme rozhodli ve třetí třetině, kdy uprchl Endál a dal gól. V power play jsme udělali chybu a Benátky mohly vyrovnat. Nestalo se. Myslím si, že jsme dnes byli šťastnější. Vyhráli jsme na těžké půdě v Benátkách.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv