BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Třebíč 2:4 - Rebelům se ani napodruhé nepodařilo Třebíč překonat
Rebelům se ani napodruhé nepodařilo Třebíč překonat

Rebelům se ani napodruhé nepodařilo Třebíč překonat

29.08.2013 | Pavel Buňat, Adam Karas

Neuplynuly ani dva dny a diváci v Kotlině si mohli patřičně užít další derby. Tentokrát do Havlíčkova Brodu zavítal celek SK Horácká Slavia Třebíč. Utkání rozhodly především využité přesilové hry, hostům se podařilo jednu proměnit již v osmé minutě Tomášem Vondráčkem, zanedlouho poté využil nestejné množství hráčů na ledě Ondřej Stehlík. Třebíči se v závěru první dvacetiminutovky povedlo využít ještě jednu přesilovku a pojistku hosté přidali dalším gólem do šaten na konci druhé části. V závěru utkání korigoval výsledek na konečný stav 2:4 Lukáš Endál.

 
příp., čtvrtek 29.8.2013, ZS Kotlina
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - SK Horácká Slavia Třebíč
SK Horácká Slavia Třebíč
2:4
(1:3, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Stehlík (Drtina, Semrád), 57. Endál – 8. T. Vondráček (Nahodil), 15. Nahodil (T. Vondráček), 20. Čuřík (Dolníček, Malena), 40. T. Vondráček (Nahodil, Wasserbauer). Rozhodčí: Homola – Doležal, Honza. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4.

BK Havlíčkův Brod: Opršal (41. Novák) – Kolafa, Wágner, Semrád, Drtina, Soldán, Zítka, Korim, Novotný – Havel, Polodna, Musil – Rytnauer, Stehlík, Berger – Endál, R. Vondráček, Maliník – Š. Štěpánek, Milfait.

SK Horácká Slavia Třebíč: Zelenka – Malena, Rangl, Dietz, Dlapa, Čejka, Bilčík, Peroutka – Laš, Dolníček, Čuřík – Wasserbauer, Nahodil, T. Vondráček – Kadela, Paták, Přibyl – Čech, Moučka, Horký.

 

Hlavním faktorem první dvacetiminutovky a později celého utkání se staly přesilové hry, ze kterých padly hned čtyři branky. Úvodní početní převahy nebyly využity ani na jedné straně, pak ale přišlo vyloučení Milfaita a Třebíč po zásluze trestala. Nahodil si ze středního pásma vybruslil před branku Rebelů, v tandemu našel Tomáše Vondráčka a ten propálil Opršala přesně mezi betony.
Neuběhly ani tři minuty a i domácí tým dokázal využít početní převahu. Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Drtina, který prostrčil kotouč na Ondřeje Stehlíka, jenž neměl před přesouvajícím se Zelenkou už těžkou úlohu. Do třetice těžil z přesilovky na druhé straně i Lukáš Nahodil v 15. minutě. Tentokrát si s Vondráčkem vyměnil úlohu, když právě jeho spoluhráč mu přesně nahrával z druhé vlny na gól.
Domácí se nadechli okamžitě k rychlé odpovědi, jenže Havel v dobré příležitosti neproměnil. Dobře se protáhl skrz hostující obranu až před Zelenku, jeho tvrdá rána ovšem jenom orazítkovala zadní mantinel. Na tahu tak byli Třebíčští – dostali další přesilovkou možnost a znovu jí využili. Lví podíl na gólu do šaten měl Dolníček, který se obtočil golem branky a naservíroval puk před téměř odkrytou klec Jakubu Čuříkovi.

Druhá třetina už na góly tak bohatá nebyla, byť šancí bylo zejména na domácí straně dostatek. Svůj tým několikrát podrželi oba gólmani. Nejprve Opršal vyzrál na tvrdou střelu Vondráčka a na druhé straně krátce po sobě Rytnauer s Musilem ztroskotali na pevných betonech Zelenky. A aktivní Rebelové šli za snížením skóre i v dalších minutách. Zelenka ovšem bravurně vyzrál i na tečovanou střelu Soldána od modré a o chvíli později neuspěl ani Havel. Zkušený forvard se sice rychle dostal do mezikruží, svižnou zápěstní střelu však pod horní tyčku umístit nedokázal.
Za nevyužité šance Havlíčkova Brodu tak přišel zákonitý a pro domácí krutý trest. V poslední minutě sevřeli Horáci Rebely před jejich brankou a po klasické kombinaci a nahrávkách Wasserbauera a Nahodila stál na konci akce přesně střílející Tomáš Vondráček. Za Opršalem se červené světlo rozsvítilo v čase 39:50.

Do třetí části došla změna v brance Havlíčkova Brodu. Petra Opršala vystřídal mladý Čeněk Novák a za celých dvacet minut neinkasoval. Nejblíže k tomu měli stále aktivní hosté ve dvaapadesáté minutě, kdy Novák zastavoval přízemní střelu Přibyla až koncem nataženého betonu.
Čas se Rebelům rychle krátil a brzy bylo jasné, že vedení v Regionálním poháru přepustí právě Třebíče. V sedmapadesáté minutě se ale Kotlina přece dočkala čestného úspěchu. Po skončení početní výhody si Lukáš Endál udělal z obránců sloupy a své sólu zakončil druhou a zároveň poslední brankou Havlíčkobrodských.

Ohlasy trenérů

Richard Cachnín (Havlíčkův Brod): Třebíč tenhle hokej praktikuje už dvě nebo tři sezony a dneska ho u nás opět předvedla. Hraje výborně organizovanou obranu a má rychlý přechod do útoku. Podle mě rozhodla první třetina, ve které jsme byli nedisciplinovaní - udělali jsme čtyři fauly a soupeř je potrestal. Za stavu 1:3 jsme si vytvořili dvě stoprocentní šance, které bychom měli proměňovat, jenže to nevyšlo a Třebíč už si potom vedení pohlídala.

Kamil Pokorný (Třebíč): Ano, porazili jsme Havlíčkův Brod i podruhé, ale neřekl bych, že nám jeho hra nějak zvlášť svědčí. V první třetině jsme byli pozorní a dali jsme i pěkné branky, prostě nám vyšla. Od 30. minuty se mi ale naše hra přestala líbit, zase jsme si dopřáli výpadek, který do začátku sezony musíme odstranit. Druhou třetinu jsme rozhodně neměli vyhrát 1:0. No a ve třetí jsme pak chtěli být hlavně trpěliví, což se nám docela dařilo. Až na individuální chybu v závěru, kdy jsme inkasovali druhý gól. Celkově si ale myslím, že jsme tady podali slušný výkon.

 
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv