BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Choceň - Havl. Brod 5:2 - Sedmákům zhořkl závěr sezony v prostřední části
Sedmákům zhořkl závěr sezony v prostřední části

17.03.2014 | Richard Wagner, Pavel Brdičko

Choceň - Havlíčkobrodští hokejisté sedmých tří se vydali do Chocně, kde se chtěli rozloučit s touto sezonou úspěšně a ziskem plného počtu bodů. Rebelové také proto začali velice svižně a již ve druhé minutě ujel svým typickým způsobem Lukáš Pokorný, jenž poslal svůj tým do vedení. Domácí ale kontrolovali v sedmé minutě na 1:1 a choceňský kapitán Vít Rozlílek tak začal svou "one-man show". Hosté se ale nevzdali a do vedení je znovu dostal po úniku po křídle Patrik Brdičko. Domácí však ještě v téže třetině vyrovnali. Prostřední třetina se hostům vůbec nepovedla, kdy hlavně ke konci dvakrát zbytečně inkasovali a Vít Rozlílek tak dovršil hattrick, jejž předtím doprovodil i dvěma asistencemi. Rebelové se nechtěli vzdát snadno a sahali po lepším výsledku, měli několik přesilovek, ale bohužel vyšli naprázdno. Za Broďáky si zahráli z důvodu absencí několika hráčů i mladší ročníky zastoupené Matějem Truplem, Martinem Horáčkem a Patrikem Vacíkem, které si nevedly vůbec špatně. Výborně opět zachytal gólman Martin Holata, když se svou lapačkou kolikrát až kouzlil.

N14, sobota 15.3.2014
HC Spartak Choceň
HC Spartak Choceň - BK Havlíčkův Brod
5:2
(2:2, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Rozlílek (Lipenský), 14. Rouha (Rozlílek), 26. Rozlílek (Rouha), 38. Rouha (Rozlílek), 40. Rozlílek - 2. Pokorný, 10. Brdičko. Vyloučení: 6:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 51. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.

HC Spartak Choceň: Dostálek (47. Čechlovský) - Hricuš, Lesák, Kubíček, Petrů, Matějka, Uhnavý, Šimerda, Trnka, Rozlílek "C", Skála, Rouha, Lipenský.

BK Havlíčkův Brod: Holata - Smolko, Škareda, Horáček, Trupl, Pokorný, Rybáček, Brdičko "C", Dvořák, Lacina, P. Vacík.