24. 10. 2012 | Richard Wagner, Luboš Vácha

Starší dorost i nadále tápe, od Jihlavy dostal pět gólů

H A V L Í Č K Ů V B R O D - Havlíčkobrodští starší dorostenci nezvládli již desátý zápas v řadě v tentokrát přenechali všechny body Jihlavě, které podlehli 0:5. O nepříliš povedeném výkonu domácích hráčů svědčí to, že na jihlavského brankáře Dominika Svobodu vystřelili pouze jedenáctkrát, přičemž šlo o nepříliš nebezpečné pokusy. Za starší dorost si odbyl premiéru Jan Vacek, který nastoupil v této kategorii poprvé v kariéře.

Svůj ostrý palebný kolotoč zahájili hokejisté jihlavské Dukly v úvodu šesté minuty. Hosté si po kombinační hře v středním pásmu vytvořili silný tlak, z něhož vzešel drzý průnik Simona Berana, jenž si po zpracování Bambulovy přihrávky ještě prokličkoval mezi dvěma Rebely až na kruh
a pohotovou dělovkou nad rameno propálil Nováka. Za zhruba dvě a půl minuty vybojoval puk v rohu Kochánek. Obránce Hlídek se mu zodpovědně postavil do cesty a touš mu sebral, jenže zariskoval, vznikla z toho nedokončená klička. Ke slovu se tak přidal Beran, který si od modré vyhlédl
u brankoviště číhajícího Jiřího Severu. Ten doslova vykoupal domácího brankáře a zakončil přesně nad beton. Posléze vyvezl puk zpoza branky Jícha. Zkoušel to dvěma způsoby, jenže ani jeden mu nedovolil dostat jej za brankovou čáru. Novák ukázal svou bystrost, když ještě zlikvidoval následnou šanci dotírajícího Anděla.

Jihlavští ale pokračovali. Ve svém oslabení se k volnému puku na pravém kruhu dostal Jan Mandát a jednoduchým příklepem rozvlnil síťku domácí klece. Krátce na to udeřili hokejisté Dukly znovu, navíc opět v jejich početní nevýhodě. Čtyři minuty před koncem Mandátova trestu vypálil z pravého kruhu Jan Brussmann, který přesně mířenou střelou vyhnal Nováka na střídačku. Na jeho místo nastoupil Vaněček. Ten se v brance ohřál necelou minutu a už lovil kotouč ze sítě také. Aktivní Mandát vzal rozum do hrsti, chytře se vyháčkoval na pravém křídle. Následovala křižná nahrávka, se kterou užitečně naložil Lukáš Jícha. Rebelové se ke slovu dostali v 33. minutě, když se do akce dva na jednoho svorně hrnuli Polák s Bancířem. Střela prvně jmenovaného však byla nepřesná, a tak Svoboda nemusel zasahovat.

Hosté už svůj stav spíše kontrolovali. Několik příležitostí měli i ve třetí části. Vaněček už byl ve své formě, což znemožnilo Jihlavským navýšit. Po akci dva na jednoho zkoušel zakončovat Beran, avšak nedokázal přejít přes hůl jednoho z obránců. Vzápětí měl svou další slibnou šanci Mandát, jenž
z bezprostřední blízkosti doslova narval kotouč do Vaněčkovy helmy. Brankář se chvíli oklepával, ale nakonec bylo vše v pořádku, mohl tak pokračovat. O bekhendové zakončení se pak pokoušel Mahúta. Vaněček ukázal co v něm je, bleskově se přesunul a svým betonem perfektně zastavil nebezpečnou akci soupeře. Rebelové nedokázali s Jihlavou srovnat krok, ta si po vysoké výhře odvezla všechny body.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Marek Bancíř 0 0 0 -5 0
Dominik Cívka 0 0 0 -3 2
Liridon Dupljaku 0 0 0 -3 2
Václav Ficek 0 0 0 -1 2
Ondřej Hlídek 0 0 0 -2 0
Rostislav Klofáč 0 0 0 -2 6
David Krajhanzl 0 0 0 -1 0
Tomáš Ludvík 0 0 0 -2 0
Matias Mäki 0 0 0 -3 0
Patrik Málek 0 0 0 0 0
Štěpán Mozr 0 0 0 -1 0
Martin Polák 0 0 0 0 2
Michal Semrád 0 0 0 0 0
Jan Vacek 0 0 0 -1 0
Lukáš Vala 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Čeněk Novák 30 21 4 17 80,95 0 0
Vítek Vaněček 30 18 1 17 94,44 0 0

Ohlasy k utkání

10 kolo, středa 24.10.2012 od  
0:5
(0:3, 0:2, 0:0)
Havl. Brod - Jihlava
Extraliga staršího dorostu

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 6. Beran (Bambula), 8. Severa (Beran), 28. J. Mandát, 31. Brussmann (Beran), 32. Jícha (J. Mandát). Rozhodčí: Jiří Kareš - Milan Kis, Tomáš Kukeně. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 48. Střely na branku: 11:39. Průběh utkání: 0:5.

Sestavy

Havl. Brod

Novák (31. Vaněček) - Cívka "A", Ludvík "C", Klofáč, Hlídek "A", Bancíř, J. Vacek, L. Vala, Ficek, Polák, Semrád, Krajhanzl, Mozr, Málek, Dupljaku, Mäki

Jihlava

Svoboda (D. Vacek) - Brussmann, Košař, Severa, J. Mandát "C", Žuček, Dvořák, Půža, M. Mandát, Mahút, Kochánek, Bambula, Hotař, Jícha, Beran "A", Port "A", Vykouk, Anděl

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři