25. 3. 2018 | Štěpán Ondráček

Starší dorost utekl chomutovskému hrobaři z lopaty! Rozhodl kapitán Tecl

HAVLÍČKŮV BROD - Starší dorostenci se představili v předposledním utkání letošního ročníku, kdy na zimním stadionu Kotlina hostili chomutovské Piráty. Domácí hokejisté nezačali vůbec dobře, když rychle prohrávali 0:2. Cachnínovi svěřenci se poté vybičovali k velkému výkonu, když dokázali, otočit utkání z 0:2 na 3:2! Chomutov sice vyrovnal, ovšem čtvrté vítězství v řadě zařídil kapitán týmu Marek Tecl. Mezi úspěšné střelce se dvakrát zapsal Tomáš Kulhánek, kterého doplnil debutant v sestavě Patrik Vacík.

Úvod první třetiny patřil chomutovským Pirátům. Jakub Veselý se ocitl ve velké šanci, když projel mezi dvojicí obránců až k Nedvědovi, ale domácí gólman jeho bekhendový blafák vychytal. Aktivní Severočeši se ujali brzkého vedení. Jakub Jaroš oslovil mezi kruhy Romana Brandnera a ten střelou zápěstím nedal domácímu brankáři šanci. Chomutovští hráli ve velké pohodě, kterou stvrdili druhou brankou. Denis Zeman oslovil Petera Lobodowského. Útočník Pirátů projel přes obranu Bruslařů až k Nedvědovi, kterého překonal trefou pod horní tyč. Domácí soubor se nemohl dostat do útočného pásma Pirátů, ale několika výpady zaměstnal Skokana, jenž byl však bezchybný. V největší šanci byl Lukáš Pokorný. Útočník Bruslařů jel sám na gólmana hostů, ovšem střelou mezi betony nebyl úspěšný stejně jako se svojí dorážkou. Mladí bojovníci z Kotliny se dočkali první trefy, když se prosadili půl minuty před koncem úvodní periody. Tomáš Kulhánek se natlačil před Skokana, na kterého vystřelil. Hrací předmět se příhodně odrazil na hůl Patrika Vacíka a ten neměl problém zasunout puk do poloprázdné klece. V samém závěru mohl vyrovnat Cachnín, ten ale v obrovské šanci selhal.

Chomutovští měli v úvodu druhé třetiny možnost přesilové hry, při níž si největší šanci vypracoval Jakub Jaroš. Útočník Pirátů si vybruslil mezi kruhy, odkud vypálil, ovšem jeho rána skončila v lapačce Nedvěda. Domácí zlepšili hru a v přesilovce vyrovnali. Dominik Vacík zachytil vyhozený puk na modré čáře, odkud jej poslal na Tomáše Kulhánka. Domácí hráč si sjel k brankáři hostů a milimetrovou střelou nad pravé rameno rozvlnil síť. Bruslaři napadali rozehrávku Pirátů, kteří s tím měli problémy a severočeský celek to odnesl další brankou. Bruslaři přečíslili obranu Chomutova a dokonali obrat v utkání. Lukáš Pokorný poslal puk přes šířku kluziště na Tomáše Kulhánka a ten prostřelil přesouvajícího se Skokana. Vedení domácích netrvalo ani minutu, když Piráti vyrovnali! Jan Prokop oslovil Petera Lobodowského, který pokusem na lapačku slavil úspěch. Hosté si mohli vzít své vedení zpět, ale Erik Mežnar ztroskotal na domácím gólmanovi.

Třetí třetina ani pořádně nezačala a hosté mohli jít do vedení zásluhou Petera Lobodowského, ten ale našel připravenou lapačku Nedvěda. Oba týmy se předháněly v šancích, ovšem výborní gólmani nedovolili střelcům změnu stavu. Domácí soubor hrál početní výhodu, kterou sice nezužitkoval, ovšem v tlaku na Skokanovu branku pokračoval a ujal se opětovného vedení. Brankář Pirátů vyrazil puk jenom před sebe, kde se strhla mela o hrací předmět. Úspěšnější byli domácí hráči, kteří zásluhou svého kapitána Marka Tecla slavili vedení v zápase. Posledních pět minut se hrál hokej nahoru dolů. Definitivní pojistku mohl přidat Marek Tecl, ale havlíčkobrodský šikula si na Skokana bekhendovým blafákem nepřišel. Hosté necelé dvě minuty před koncem hrací doby hráli přesilovku, kterou vyšperkovali hrou bez brankáře. Piráti se hnali za vyrovnáním, ale to jim nepovolil vynikající Nedvěd, jenž uhájil své brankoviště.

Havl. Brod - Chomutov

Branky a nahrávky: 20. P. Vacík (Kulhánek), 29. Kulhánek (D. Vacík), 37. Kulhánek (Pokorný), 48. Tecl (Křehlík, Cachnín) – 2. Brandner (Jaroš, Baier), 9. Lobodowski (Zeman, Procházka), 37. Prokop (Lobodowski, Mežnar). Rozhodčí: Martin Homola – Erik Berger, Marek Tichý. Vyloučení: 4:3, navíc Prokop (CHM) 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 33:39 (14:20, 9:11, 10:8). Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Nedvěd (Arbelovský) – D. Vacík, Dudycha, Krejčí, Pejchal, Dvořák, Adam (A), Horák, Trupl – Křehlík, Cachnín (A), Tecl (C) – Hromádka, Fiala, Kohout – Pokorný, Kulhánek, Rybáček – Košťál, P. Vacík, Vaňous

Chomutov

Skokan (Běhula) – Ferbas, Zeman (C), Beneš, Váchal, Jarý, Procházka, Štochl – Veselý, Hofrichter, Baier, Prokop, Jaroš (A), Lobodowski, Mežnar (A), Pech Brandner