BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Žďár n. Sázavou - Havl. Brod 4:3 - Stejný výsledek a výhra domácích. Žďár oplatil Brodu porážku
Stejný výsledek a výhra domácích. Žďár oplatil Brodu porážku

Stejný výsledek a výhra domácích. Žďár oplatil Brodu porážku

26.08.2016 | Ladislav Vácha

Druhé derby Vysočiny v přípravě mezi Havlíčkovým Brodem a Žďárem nad Sázavou skončilo výsledkem 4:3 a znovu se radoval domácí tým. Bruslaři vedli na Bouchalkách už 2:0, ale soupeř v prostřední části svou ztrátu smazal a na začátku třetí periody překlopil pomyslné misky vah na svou stranu. Bruslaři sice dokázali odpovědět, ale Plameny na konci 54. minutě rozhodly o svém vítězství. Za soubor z Kotliny se blýskl dvěma přesnými trefami supertalent David Michálek a jednou se zapsal do střelecké listiny Jakub Lacina.

 
příp., pátek 26.8.2016, Žďár nad Sázavou
SKLH Žďár nad Sázavou
SKLH Žďár nad Sázavou - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
4:3
(0:1, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 26. Červenka (Kunstmüller), 33. Kaňka (Kunstmüller, P. Beneš), 42. Gregar (Krupka), 54. Gregar (D. Vítek) – 12. Michálek (Voříšek, M. Semrád), 25. Lacina (Chlubna), 47. Michálek (T. Semrád). Rozhodčí: Kopeček – Klouda, Zídek. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 248. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Blažíček) – Staněk, P. Beneš, Pleva, Kolda, Rašner, Březka - Kunstmüller, Krupka, Kaňka, Vítek, Nováček, Gregar, Střecha, Kovářů, Červenka, Pazourek, Hron

BK Havlíčkův Brod: Novák (Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben, Vála, Mečiar, Lacina - Kuchta, Voříšek, Michálek, F. Beneš, Chlubna, Kozlík, Ludvík, Navrátil, Severa

 

V úvodní vyrovnané pasáži prověřili oba soupeři několikrát kvality protivníkova brankáře, ale jak domácí Jiří Sláma, tak hostující Čeněk Novák, drželi bezbrankový stav až do dvanácté minuty. V té vystřelil od modré Luboš Voříšek a jeho střelu šikovně tečoval za Slámova záda David Michálek. O tři minuty později mohl zařídit vyrovnání Krupka, ale jeho blafák v brejku Novák vystihl. Po vedoucí brance však měli více ze hry Bruslaři, kteří několikrát sevřeli domácí před Slámou, ale ten odolával a držel těsný jednobrankový rozdíl až do první sirény.

Také prostřední dějství začalo náporem hostů, který vyústil ve vyloučení domácího Beneše. Bruslařům stačilo ke zužitkování početní výhody pouhých jedenáct sekund, když Chlubna vyslal najíždějícího Jakuba Lacinu po levém křídle a ten v rychlé jízdě přesnou ranou zvýšil na 0:2. Ovšem neuběhla ani minuta a Plameny našly rychlou odpověď. Po nahrávkách Kaňky a Kunstmüllera se rychlým přesunem před branku a přesnou střelou prosadil Martin Červenka.

V polovině zápasu mohli získat Havlíčkobrodští dvoubrankové vedení nazpět, ale po teči jednoho z jejich hráčů kotouč jen orazítkoval tyč Slámovy branky. Domácí v tu dobu ale získávali převahu a stále častěji ohrožovali Novákovu branku. Ve 32. minutě se osamocen ve velké šanci před gólmanem ocitl Kunstmüller, ale Novák vytěsnil jeho pokus betonem. Žďárská stálice toho však nemusela dlouho litovat.

O půl minuty později Kunstmüller vystřelil na Nováka, od něho se kotouč odrazil k Michalu Kaňkovi a ten zasunul černou gumu do odkryté branky a zařídil vyrovnání. Tlak Plamenů pokračoval a trenér Bruslařů Totter si vyžádal oddechový čas. Krátce po jeho skončení se v další velké šanci ocitli Pazourek s Nováčkem, ale vlastní nepřesností o gólovou radost přišli. V závěru třetiny ještě měli hosté výhodu přesilové hry, avšak tentokrát se Žďárští ubránili.

Do závěrečné dvacetiminutovky již vstoupili lépe domácí a hned ve 42. minutě dokonali obrat zápasu. Krupka zpoza branky našel dobře postaveného Martina Gregara, který přesnou střelou poslal Plameny do vedení. Ve 45. minutě vystartovali proti volnému kotouči v brodském obranném pásmu Kaňka a brankář Novák. Kaňka byl sice o zlomek sekundy rychlejší, ale při zpracování se dostal již do těžkého úhlu, ze kterého odkrytou branku netrefil.

O dvě minuty později byl vyloučen domácí Pleva a hosté z Kotliny nabídnutou výhodu opět bleskově zužitkovali. Tomáš Semrád nahrál od zadního mantinelu před bránu, odkud svojí druhou brankou v zápase zařídil vyrovnání David Michálek. Domácí však v závěru zápasu ukázali větší vůli po vítězství a v 54. minutě definitivně strhli vedení na svoji stranu.

Střela Davida Vítka se od Nováka odrazila na hůl Martina Gregara, jenž kotouč dorazil do branky a rovněž se podruhé zapsal do střelecké listiny. V posledních dvou minutách měli ještě hosté velkou šanci na vyrovnání, když byl vyloučen domácí Střecha a kouč Totter vyslal na led šestici hráčů bez brankáře. Plameny se však dokázaly tlaku ubránit a vybojovat druhé vítězství v řadě.

Ohlasy trenérů

Michal Konečný (SKLH Žďár nad Sázavou): Já si myslím, že Brod byl velice těžký soupeř a určitě to prokáže i v sezóně. Byli nabruslení a ten začátek podle toho taky vypadal. Ale myslím si, že my jsme zase hráli o to chytřeji a velice si cením toho, že i když jsme prohrávali s takovýmto soupeřem 0:2, tak se kluci dokázali dostat do zápasu. Samozřejmě byly určité fáze, kdy nás Havlíčkův Brod přebrusloval a přehrával, ale řekl bych, že, co se týká chytrosti a hokejového myšlení, tak jsme na tom byli podstatně líp. Hlavně jsme vyhráli, to je pozitivní a kluci si to vyzkoušeli až do konce, kdy o to museli do poslední vteřiny bojovat. Na druhou stranu tam byly věci jako nesmyslná vyloučení z naší strany a to si musíme vyříkat, to jsou dětinské chyby, aby hráč takhle zbytečně oslabil mužstvo. To nás potom může v sezóně stát body. Dnes to vyšlo i díky Slámovi, ale opakovat by se to nemělo.

Aleš Totter (BK Havlíčkův Brod): Byla to další příprava. Žďár hrál už minule dobře, ale vyhráli jsme i díky tomu, že jim nevyšly výkony gólmanů. Dneska byli lepší, a i když to je příprava, tak samozřejmě každý tým vítězstvím získává sebevědomí a dneska si to zasloužili, přehráli nás a my si musíme uvědomit, co nás zdobí a jak bychom měli hrát. Doufám, že je to pro nás dobré ponaučeni. Naštěstí to teď v té přípravě tolik nebolí. Samozřejmě domácím gratulujeme.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv