BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Havl. Brod - Litomyšl 6:5sn - To bylo těsné! Junioři po nájezdech porazili Litomyšl
To bylo těsné! Junioři po nájezdech porazili Litomyšl

To bylo těsné! Junioři po nájezdech porazili Litomyšl

04.09.2019 | Tomáš Sochor

Skvělý nástup měli do zápasu Bruslaři, když se jim podařilo vytvořit si dvoubrankový náskok. Litomyšli se však dvakrát podařilo snížit. Začátek třetí třetiny naopak jasně patřil hostům. Pořádně zabrali a vývoj utkání otočili ve svůj prospěch. Havlíčkobrodští se ale nevzdali a před koncem třetí třetiny ukazovala výsledková tabule nerozhodný stav 5:5. V prodloužení gól nepadl. Vítězství tak až po nájezdech uzmuli hráči Havlíčkova Brodu díky gólu Richarda Cachnína.

 
přát., středa 4.9.2019
BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod - HC Litomyšl
HC Litomyšl
6:5sn
(2:1, 1:1, 2:3 – 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Vacík (Pokorný, Vaněk), 8. Pokorný (Cachnín, Košťál), 35. Vacík (Kerber, Janiurek), 50. Janiurek (Pártl, Vacík), 54. Cachnín (Škareda, Spilka) – 17. Voříšek (Stijdl), 39. Vytlačil (Hricuš, Jakubec), 42. Jakubec (Edl), 42. Vytlačil (Dudek, Myška), Myška (Voříšek, Fila). Rozhodčí: Jaroslav Žák, Karolína Juřicová. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Střely na branku: 64:25 (19:5, 22:9, 19:6 – 6:5). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4, 4:4, 4:5, 5:5, 6:5sn.

BK Havlíčkův Brod: Vácha (41. Bielecký) – Klofáč, Škareda, Kerber, Vaněk, Spilka, Trupl, Krejčí – Pokorný, Cachnín, Košťál – Pártl, Vacík, Janiurek – M. Havel, Machovský, Andrek – Smolko

HC Litomyšl: Dostál (30. Batěk) – Večeřa, Voříšek, Stijdl, Bláha, Fila, Uolatág, Jakubec – Edl, Drbal, Myška, Vytlačil, O. Havel, Adámek, Dudek, Hricuš, Zahradník, Dostál

 

Bruslaři měli skvělý vstup do utkání. Hned v první minutě se totiž dostali do vedení. Patrik Vacík jako první našel odražený puk a dokázal překonat Matěje Dostála. Úvodní gól dostal domácí do sedla. V následujících minutách jasně dominovali a svoji převahu přetavili na další gól. Richard Cachnín pasem na levou stranu našel Lukáše Pokorného, kterému se podařilo zavěsit. Pak začali kousat hosté. Lukáš Hricuš společně s Ondřejem Havlem zachytili rozehrávku domácích, překonat Štěpána Váchu se jim ale nepodařilo. Lukáš Stijdl pak našel před bránou samotného Jakuba Voříška, který z bezprostřední blízkosti nezaváhal a snížil na rozdíl jediné branky.

Také do druhé periody vstoupili lépe havlíčkobrodští. Podařilo se jim zamknout Litomyšl v obranném pásmu a ze všech stran ostřelovali branku. Matěj Dostál ale tyto těžké chvíle zvládl bravurně, a z úvodní kanonády tak gól nepadl. Po této části zápasu hosté vystřídali brankáře. Jako první ve druhé třetině ale stejně udeřili domácí. Michal Kerber křížnou nahrávkou vyzval Patrika Vacíka k zakončení, ten nepohrdl a nabízenou šanci využil. I Litomyšl se ve druhé části dočkala svého gólu. V tlačenici před brankou domácích projevil nejvíce duchapřítomnosti a bojovnosti Lukáš Vytlačil, a znovu tak snížil stav zápasu na rozdíl jedné branky.

Během prvních dvou minut třetí třetiny se hosté dostali do vedení. Nejdříve zápas vyrovnal Tadeáš Jakubec, když zužitkoval přihrávku Maxmiliána Edla zpoza brány a překonal tak střídajícího Erika Bieleckého. Následně se do puku z pravého kruhu opřel Lukáš Vytlačil a svou tvrdou ranou prostřelil gólmana domácích. Bruslaři se ale nevzdali. Z rychlé akce domácích srovnal Jan Janiurek. Jen o chvíli později však zase udeřila Litomyšl. Jakub Myška se v přesilovce přesně trefil dobře mířenou ránou od modré čáry. Početní výhodu využil také Richard Cachnín, který střelou zápěstím z vrcholku kruhu utkání znovu vyrovnal.

V prodloužení čtyř proti čtyřem ukazovali větší šikovnost Bruslaři. Ani přesilová hra čtyř proti třem jim však k zakončení nestačila. Po vzájemném pošťuchování dvou hráčů se dokonce minutu hrálo tři na tři. Gól ale v prodloužení nepadl a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Těm kralovali brankáři obou týmů. Až Richard Cachnín vyzrál nad svým protějškem a právě díky jeho gólu Havlíčkův Brod nakonec vyhrál.

Ohlasy trenérů

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): Do zápasu jsme vstoupili dobře, kluci hráli aktivně. Soupeř byl spíš silovější, hrál urputný hokej. Vedli jsme o dvě branky, utkání jsme měli pod kontrolou, pak to ale soupeř během konce druhé a začátku třetí třetiny otočil. Pak jsme to zaplať pánbůh srovnali. V závěru jsme měli šance, nedali jsme přesilovou hru. O nájezdech říkají, že to je loterie. Já říkám, že není. Jelo se deset nájezdů a jediný náš hráč udělal to, co měl, a nájezd proměnil.

 
Fotogalerie
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv