6. 9. 2011 | Richard Wagner

V posledním přípravném utkání Rebelové remizovali v Berouně 2:2

Havlíčkobrodští hokejisté ukončili přípravu na novou prvoligovou sezonu. Na berounském zimním stadionu nastoupili k poslednímu zápasovému testu proti domácím Medvědům a oba týmy se nakonec rozešly po šedesáti minutách smírně 2:2. V následných samostatných nájezdech pak přálo štěstí Rebelům. I na hokeji v Berouně byl ovšem cítit smutek z tragédie, která se stala odpoledne v ruské Jaroslavli. Při letecké katastrofě tam zahynuli všichni hráči Lokomotivu, včetně tří českých hokejistů – Josefa Vašíčka, Jana Marka a Karla Rachůnka.

Před samotným začátkem zápasu proběhl pietní akt v podobě minuty ticha za leteckou tragedii u Jaroslavle, kde došlo k pádu letadla s týmem KHL Lokomotiv Jaroslavl, za který hráli i tři češi Jan Marek, Karel Rachůnek a také havlíčkobrodský rodák a odchovanec z Kotliny Josef Vašíček. A tento pietní akt možná poznamenal začátek zápasu, jelikož v prvních minutách se rodilo minimum šancía první střela přišla až po více jak třech minutách zápasu, kdy Protivný prozkoušel pozornost Dominika Furcha, jenž hájil od úvodní minuty branku Berouna, ale ten si s jeho střelou poradil. O minutu později se Medvědům naskytla příležitost v přesilové hře, když byl vyloučen David Jonáš, ale Středočeši si nevypracovali žádnou vážnější šanci a obě střely, které mířily na branku Rebelů, skončily na chráničích Stanislava Nerudy, který dnes dostal přednost před Suchanem. Chvilku po polovině první třetiny dostal novic mezi prvoligovou smetánkou Pavel Musil nabito od Martina Zábranského, ale s jeho dobře umístěnou střelou si s vypětím všech sil poradil Furch, jenž se tak stal hrdinou okamžiku. O pár chvilek později dostali možnost vyzkoušet si přesilovou hru i hosté, ale s nabídnutou šancí pohrdli, a tak zůstal stav nezměněn. Tři minuty před koncem první třetiny udělal fatální chybu kapitán Rebelů Morava, jenž nahrál špatně před branku přímo na hůl berounského forvarda, který si však puk nezpracoval a sám před Nerudou šanci zazdil. Dvě minuty před koncem první periody se nechal vyloučit Rytnauer a půl minuty do konce byl jeho trest málem potrestán, ale Přindišova střela byla ztečována a s Žalčíkovou dorážkou si poradil Neruda.

Minutu po startu prostřední části se již skóre změnilo, a to ve prospěch hostí. Ladislav Rytnauer vymyslel šikovnou přihrávku zpoza brány na modrou čáru, kde se do puku opřel Petr Polodna, jehož střelu Furch pouze vyrazil, a MILAN KOSTOUREK hbitě puk vrátil za jeho záda – 0:1. Berounští se poté tlačili do útoku, ale jak proti Vaňkovu nahození z úhlu, tak i s Rubešovým průnikem zakončeným střelou z mezikruží si poradil Neruda. Berounské šance ještě zvýšilo vyloučení Kostourka, který si vysloužil dvě minuty za sekání. V této přesilovce si však největší šanci vypracovali hráči z Havlíčkova Brodu. Nedvěd udělal kličku na modré, Vojtěch Němec mu vypíchl kotouč a jel s Janem Knotkem v přečíslení 2 na 1, ale Dominik Furch si s jejich šancí poradil. O minutu později si Neruda připsal další jistý zákrok proti střele Pacovského. Ten se o chvilku později dostal do šance díky špatné rozehrávce Rytnauera, ale až k zakončení se nedostal a téměř v zápětí byl vyloučen Aleš Sova. V této přesilovce si Beroun vypracoval gólovou šanci, když si rozebral obranu Rebelů, ale tu utnul faulem Vondráček. Ten dostal trest 2+2 za hrubost a na druhé straně dostal dvouminutový trest za stejný prohřešek, tedy za hrubost, také berounský Rubeš. O minutu později se však již radovali hráči domácích. Jakub Stromko, jenž v minulé sezoně ještě hájil barvy našich Rebelů, našel zpoza branky najetého DOMINIKA PACOVSKÉHO, který překonal Nerudu – 1:1. O tři minuty později se Rebelům naskytla šance hrát přesilovku 5 na 3, když byli vyloučeni Vaněk a po něm i Stromko, ale kombinace hostí skončila pouze na betonech Furcha. Sedm minut před koncem se při vyloučení Jonáše Fiedlera dostal do šance Stránský, ale Neruda zasáhl vyrážečkou a poradil si i se střelou Pavla. Ještě před koncem druhé třetiny si hosté vypracovali dvě šance, ale střelu Protivného od modré horko těžko vytěsnil Furch lapačkou a zaskvěl se i o chvilku později, kdy si rozštěpem vychutnal Polodnu.

Rebelové začali závěrečnou periodu aktivněji, což přineslo své ovoce. Střela Protivného sice brankou neskončila, jelikož ji lapil Furch, ale o chvíli později tečoval JONÁŠ FIEDLER přízemní střelu, jež skončila až za zády opařeného Furcha – 1:2. Rebelové se poté lehce zatáhli a dvakrát v krátkém časovém sledu zahráli na icing, ale poté si Knotek najel v samostatné akci až před Furcha a jeho pokus o umístění puku do levého horního růžku netrefil bránu. Následně se dostal do úniku Stránský, ale Ondřej Stehlík zatáhl za záchranou brzdu a odjel si odpočinout na trestnou lavici za sekání. Ihned z buly se pokusil tvrdou ranou zaskočit Nerudu Nedvěd, ale ten tento minisouboj vyhrál. Hra poté upadla do chvilkové letargie, kterou protrhlo až duo domácích hráčů Besser – Forman, ale jejich nadějnou souhru zastavil ofsajd druhého jmenovaného. Stromko se poté provinil faulem a dostal dvě minuty, jenže hosté se nedostali do žádné vážnější šance. Jediným vzrušením byla bitka mezi Stránským a Protivným. Oba hráči měli dresy stáhnuty přes hlavu a už to byla spíše kočkovaná. Souboj tedy skončil jasnou remízou, ale vzhledem k tomu, že oba hráči sundali rukavice, museli se odebrat do kabin. Pět minut před koncem se pokusil bekhendem ohrozit Nerudu Žalčík, ale matador v brance Rebelů si připsal další zákrok. Hra ke konci místo aby gradovala, tak spíše upadala, ale přeci jen Medvědi vyrovnali skóre. LUKÁŠ ŽALČÍK po samostatné akci propálil Stanislava Nerudu – 2:2. O pár vteřin později mohli hosté opět obrátit vývoj utkání, ale ve velkém závaru Furch se štěstím vyrazil, když se mu puk odrazil od brusle mimo branku. Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, a tak se rozhodovalo v nájezdech. V těch vystřelil výhru Rebelům MARTIN ZÁBRANSKÝ.

Samostatné nájezdy

Nejprve se k samostatnému nájezdu postavil Berounský Rubeš, ale neuspěl. To na druhé straně se elitní forvard Milan Kostourek nemýlil. Ve druhé sérii neuspěli jak domácí Besser, tak hostující Němec. Třetí sérii načal gólem berounský Nedvěd a na druhé straně se prosadil Petr Polodna. Čtvrtá série skončila nezdarem jak pro domácího Meindla, tak i pro Rytnauera. V rozhodující sérii nejprve srovnal krok za Medvědy hrající Forman, ale o tom, že šťastnější z ledu odjedou Broďáci, rozhodl Martin Zábranský.

přát.. kolo, středa 7.9.2011 od 17:30
Beroun
2:2
(0:0, 1:1, 1:1)
Beroun - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 31. Pacovský (Stromko), 59. Žalčík - 22. Kostourek (Polodna, Rytnauer), 42. Fiedler. Rozhodčí: Lacina - Větrovský, Kučera. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1 ,1:2, 2:2, 2:3.