13. 9. 2019 | Štěpán Ondráček

Vítězný vstup do sezony! Junioři otočili duel s Kralupy

Havlíčkobrodští junioři vstoupili do nové sezony, když na svém ledě přivítali Kralupy nad Vltavou. Hosté byli lepším týmem, když šli po první třetině do vedení. Rozhodující okamžiky celého duelu přišly ve druhé třetině. Havlíčkův Brod dokázal vstřelit čtyři góly a otočil vývoj utkání. Hosté v závěrečné části snížili na rozdíl jedné trefy, ale poslední slovo měli Bruslaři, kteří si připsali první vítězství.

První minuty úvodní části se nesly ve znamení obou branek. Maskovaní muži byli na svých místech. Ve čtvrté minutě to byli hosté, kteří si vytvořili vážnou šanci. Němec se dostal do pásma, ale z pravé strany nedokázal přesně zakončit. O minutu později stanul tváří v tvář Nedvědovi Štibran. Ten bekhendem nedokázal přelstít domácího gólmana. Aktivita Kralup nad Vltavou přinesla své ovoce v sedmé minutě. Marek Němec obkroužil branku Bruslařů, když před ní našel volného Jonáše Marka. Útočník hostí prostřelil přesouvajícího se Nedvěda k pravé tyči. Kralupy hrály přesilovou hru, ve které mohli vyrovnat hráči Havlíčkova Brodu. Cachnín v samostatném nájezdu nevyzrál na Halamka. Hostující tým byl lepší na puku a jeho útočné výpady řešil s přesnosti Nedvěd, který držel svůj tým.

Bruslaři vstoupili do druhé třetiny jako z pohádky. Po odehrání druhé minuty byl stav na ukazateli 1:1. Janiurek neuspěl z dorážky, ale puk se odrazil k Lukáši Pokornému, který trefil odkrytou část branky. Havlíčkův Brod dokonal obrat v zápase za další minutu. Machovský našel mezi kruhy Mariána Havla. Útočník domácího celku prostřelil přesouvajícího se gólmana k levé tyči. Hosté mohli vyrovnat ve 26. minutě, ale Srbek nepřekonal fantastického Nedvěda. Nedáš, dostaneš, platilo i tentokrát. Mužstvo okolo kapitána Škaredy přidalo třetí branku. Pártl skvěle našel Matyáše Machovského, jenž nedal přesouvajícímu brankáři sebemenší nárok na zákrok. Havlíčkův Brod mohl navýšit svůj náskok, jenže proti Pokornému se vyznamenal Halamka. Kralupy se snažily s nepříznivým vývojem něco udělat, ale narážely na pozorného Nedvěda nebo připravenou obranu. Necelou minutu před koncem druhého dějství se mladí Bruslaři radovali počtvrté. Škareda vybídl Jana Janiurka, jenž střelou nad lapačku rozsvítil červené světlo.

Jestliže vyšel vstup do druhé třetiny domácím hokejistům, tak stejnou mincí odpověděli i hokejisté Kralup nad Vltavou. Hosté se dostali do hry ve 42. minutě. Klapka vyzval Marka Němce, který bekhendovou kličkou pověsil puk pod břevno Nedvědovy svatyně. Středočeši byli rázem na koni, když se ve 47. minutě dostali na dostřel. Odražený kotouč si našel Adam Hes, jenž ho poslal nechytatelně k levé tyči. Radost hostů netrvala dlouho, neboť o další dvě minuty později padl poslední gól utkání. Havel nedokázal nadvakrát prostřelit Halamku, tak se do puku opřel Patrik Vacík. Útočník Havlíčkova Brodu prostřelil ležícího gólmana Kralup nad Vltavou. V 55. minutě mohli být hosté opět na dostřel, když pokus Marka Němce protančil Nedvědovým brankovištěm. Havlíčkobrodští ke konci utkání hráli dvojnásobnou početní výhodu, jenže bez gólového efektu.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 22. Pokorný (Janiurek, Vacík), 23. Havel (Machovský, Cachnín), 27. Machovský (Pártl, Vacík), 40. Janiurek (Cachnín, Endl), 48. Vacík (Havel, Pokorný) – 7. Marek (Němec, Januška), 42. Němec (Klapka), 47. Hes (Marek). Rozhodčí: Tomáš Mejzlík – Martin Klouda, Marek Tichý. Vyloučení: 2:6. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 121. Střely na branku: 23:45 (8:16, 8:11, 7:18). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 5:3.

Nedvěd (Bielecký) – Endl, Škareda (C), Trupl, Kerber, Vaněk, Kratochvíl – Pártl, Cachnín (A), Košťál (A) – Pokorný, Vacík, Janiurek – Havel, Machovský, Klofáč