BK Havl. Brod - Reportáž ze zápasu: Hr. Králové - Havl. Brod 1:2 - Výborně! Junioři vyloupili led neoblíbeného Hradce Králové!
Výborně! Junioři vyloupili led neoblíbeného Hradce Králové!

Výborně! Junioři vyloupili led neoblíbeného Hradce Králové!

15.12.2018 | Štěpán Ondráček, Klára Petrásková

HRADEC KRÁLOVÉ – Havlíčkobrodští junioři uzavřeli pětizápasové boje na kluzištích soupeřů proti východočeskému Hradci Králové. Utkání nabídlo strhující podívanou se spoustou šancí, ale branky padaly, až ve druhé třetině. V ní se dvakrát prosadili mladí Bruslaři, kteří tím položili základní kámen úspěchu. Domácí Lvi ve třetí třetině snížili, ale na vyrovnání nedosáhli. V nadstavbě byl lepší Mountfield, který rozhodl dvanáct sekund před koncem. Přesně do černého mířili Tomášové Kulhánek (na snímku) a Kohout.

 
B5, sobota 15.12.2018, ČPP Arena
Mountfield HK
Mountfield HK - BK Havlíčkův Brod
BK Havlíčkův Brod
1:2
(0:0, 0:2, 1:0 – N 1:0)
Branky a nahrávky: 45. Kukla (Pěnčík), 65. T. Pinkas (Síla) – 28. Kulhánek (Pejchal, Holenda), 31. Kohout (Holenda, Pejchal). Rozhodčí: Jan Jaroš – Jiří Svoboda, Miroslav Lhotský. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 33:29 (16:4, 11:12, 4:8 – 2:5). Průběh utkání: 0:2, 1:2. Prodloužení: 1:0.

Mountfield HK: Vacek (41. Sajdl) – Kukla (C), Voňka (A), Naar, Janoušek, Perička, Pěnčík, Kynčl – Dominik Šedivý (A), T. Pinkas, Kašpar, Síla, Havelec, Jušta, Janda, Mašín, Poppel

BK Havlíčkův Brod: Král (Holata) – Nepokoj, Dvořák, Pejchal, Vacík, Kerber, Dudycha – Vaňous, Petržilka, Kohout, Kopic, Tecl (A), Hromádka, Fiala, Holenda, Kulhánek, Cachnín (C), Švec, Košťál

 

Bojovná třetina přinesla hned ze začátku havlíčkobrodskou přesilovku, v té měl však největší šanci hradecký Vojtěch Síla. Ten si najel na levou stranu branky a nepříjemnou střelou trefil gólmanovu výstroj. Oba týmy se snažily vytáhnout forčekink hluboko do útočného pásma a k vidění bylo hodně soubojů u mantinelů, které pročísly větší šance až ke konci dvacetiminutovky.

Patrik Mašín si najel mezi kruhy a po jeho prudké ráně se Východočeši už málem radovali, ukázalo se však, že puk proletěl těsně kolem spojnice tyčí, možná ji dokonce lehce škrtl. Další možnost otevření skóre měli domácí v přesilovce, jenže si nedali pozor na obranu a mohli inkasovat. Nepřesná rozehrávka hradeckého brankáře totiž přinesla šanci Jiřího Hromádky, jeho ránu na východočeskou svatyni ale zablokoval v brankovišti zaskakující obránce Miroslav Kukla.

Ve druhé části se ve tvrdosti neubralo, ba naopak. Pocítili to především Hradečtí, hned dva jejich hráči totiž postupně opustili led za doprovodu lékaře. I přes tyto momenty mohl ale Mountfield jako první skórovat, nebezpečná dorážka Tadeáše Pinkase ale místo za pravou tyčkou skončila v Králově lapačce.

A tak se radovali hosté, a to dokonce dvakrát v rozmezí tří minut. Nejprve ujel domácí obraně Tomáš Kulhánek, i když byl zezadu obtěžován holí obětavě skákajícího beka, dokázal propasírovat puk až za brankovou čáru. Další trefu Měl na svědomí Tomáš Kohout, jenž z levého kruhu umístil kotouč přesně ke vzdálenější tyči – 0:2. Východočeši mohli v závěru periody snížit z přesilovky, vyzrát na brodský forčekink se jim ale nepovedlo.

Před třetí třetinou se místo Denise Vacka postavil do hradecké brány Tomáš Sajdl, což hráčům dodalo gólový impuls. Konkrétně Miroslavu Kuklovi, který z vrcholu mezikruží poslal puk do odkryté části branky – 1:2. Přestože domácí se snažili útočit a dorovnat rozdíl ve skóre, byli to Bruslaři, kdo si vypracoval větší šance.

Všechny však ztroskotali na dobře chytajícím Tomáši Sajdlovi. Ten nejdřív vyzrál lapačkou na samostatný únik Jakuba Petržilky, poté vybruslil pokus osamoceného Vojtěcha Holendy. Střela zleva se mu sice překulila přes rameno, od gólu Pavla Vaňouse ale Hradec zachránila obráncova hůl. Ani tyto zákroky ale Východočechům při hře dopředu nepomohly, kýženým vyrovnáním neskončila ani power-play. Tři body za těsnou výhru 2:1 putovaly do Kotliny.

V nadstavbovém prodloužení byla vidět řada nepřesností a už to vypadalo, že rozhodnout budou muset samostatné nájezdy. Ty však 12 vteřin před vypršením časového limitu odmítl Tadeáš Pinkas, jenž prostrčil puk za brankovou lajnu skulinkou v gólmanově výstroji. Na soutoku Labe a Orlice tak zůstal alespoň jeden bod.

Ohlasy trenérů

Jiří Janoušek (Mountfield HK): Měli jsme celkem slušnou první třetinu s dobrým pohybem a dobrými prvky. Bohužel šance, které jsme v první třetině měli, jsme nevyužili. Brod už v první třetině hrál dobře organizovaně a my jsme v té druhé totálně odstoupili od jakýchkoliv zásad našeho hokeje, možná to byla naše vůbec nejhorší letošní třetina. Soupeř nás v ní dvakrát po zásluze potrestal. V poslední třetině jsme chtěli zvednout základní věci, jako je bojovnost a nasazení, což si myslím, že se nám do určité míry povedlo. Vytěžili jsme z toho ale jenom jeden gól a je potřeba pogratulovat soupeři a uznat, že po šedesáti minutách zaslouženě prohráli. Bod navíc je pro nás jen chabá náplast.

Jiří Čelanský (BK Havlíčkův Brod): Myslím si, že za naši aktivitu a urputnost jsme si zasloužili vyhrát. Bylo to fyzicky náročné utkání, ale myslím, že jsme se s ním popasovali dobře. Stejně tak s aktivní hrou domácích a za tři body jsme rádi.

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv