1. 3. 2011 | Eva Streichsbierová

Autor vítězného gólu: Teď už budeme jenom slavit, ne?

Byl to on, komu se podařilo vyvést Rebely z temného kouta, kam je na chvilku zahnala rychlá ztráta dvougólového náskoku. Ve 38. minutě za nerozhodného stavu 2:2, v době, kdy Olomouc tlačila, měla řadu šancí a navíc hrála přesilovku, ujel Miroslav Holec a vrátil svému týmu vedení. Z téhle rány už se potom Hanáci nevzpamatovali a nakonec si odváželi debakl 2:7. „Bylo to ale trochu se štěstím,“ usmíval se po zápase autor vítězné trefy, která poslala Rebely do semifinále první ligy.

Věděl jste okamžitě, jak celou situaci zakončíte, nebo to byla improvizace?
Tlačil jsem se do brány a říkal si, že to zkusím bekhendem nahoru, protože Prusek hodně kleká. No a ono to vyšlo. Ale jak už jsem řekl, měl jsem štěstí. Hrálo se u nás, jenže jeden z olomouckých hráčů zlomil hokejku, k puku se dostal Honza Knotek a prostrčil mi ho do jízdy.

Další povedená akce ve vašem podání přišla nějaké čtyři minuty před koncem zápasu, kdy jste podruhé nabíjel Martinu Ondráčkovi...
Jeli jsme dva na jednoho a já čekal, co udělá obránce. Jestli se stáhne k Martinovi, nebo vyrazí ke mně. A on vyrazil za mnou, stejně jako při prvním gólu, takže jsem to pak už jenom přihrál. Co k tomu víc říct, je to paráda (usmívá se).

Nutno ale přiznat, že celý zápas to zase až taková paráda nebyla. Chvilku to vypadalo, že bude mít utkání stejný průběh jako čtvrté čtvrtfinále, kdy jste také ztratili dvougólový náskok...
No jo, to my umíme (směje se). Vždycky se dostaneme do vedení a pak si ho nějak pokazíme. Naštěstí jsme dneska dali gól na 3:2, který byl strašně důležitý, protože do té doby nás Olomouc hodně tlačila. A když pak Marťa Zábranský prostřelil Pruska počtvrté, bylo hotovo.

Jaká panovala nálada před utkáním? Určitě se k vám do kabiny vkradla i nervozita. Nebo snad ne?
Taky trochu, ale hlavně jsme šli do zápasu strašně nahecovaní. Řekli jsme si: Teď, nebo nikdy! Věděli jsme, že kdybychom prohráli a museli ještě do Olomouce, tak by nás tam asi krouhli rozhodčí. Naštěstí to ale dopadlo dobře. Teď budeme akorát slavit, ne? (směje se)

Důvod k tomu rozhodně je...
Jasně, přepsali jsme novodobou historii. Prostě paráda, užíváme si to.

Vy dokonce možná víc než kdokoliv jiný, vzhledem k vašemu nepříliš vydařenému začátku sezony v extraligové Slavii. Souhlasíte?
Určitě, trošku jsem se trápil. Příští rok už ve Slavii nebudu, nepočítají se mnou. Ale tímhle se mi zvedla nálada (usmívá se). Jsem strašně rád, že tady můžu být.

Původně vás ale z Prahy směřovali spíš do Litoměřic...
Je to tak, ale já tam nechtěl. Řekl jsem, že tam nebudu hrát čtvrtou lajnu, že chci do Brodu, který mám v srdci možná i víc než Písek.

Opravdu víc než svoje rodné město?
Ano, protože tady mě dostali do velkého hokeje. Já jsem věděl, že si to tady užiju. A měl jsem pravdu, užívám si v Brodě hokej.

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu