27. 2. 2011 | Eva Streichsbierová

Olomouce se u nás musí připravit na všechno, vzkazuje Novák

Až teprve na třetí pokus zvládli olomoučtí hokejisté ubránit ve čtvrtfinále svoje teritorium. V pátém utkání série porazili Havlíčkův Brod 4:0 a zůstávají ve hře o postup mezi čtveřici nejlepších mančaftů první ligy. Rebelové promarnili druhý mečbol a třetí je čeká v pondělí na vlastním ledě. „Do Olomouce už se vracet rozhodně nechceme. Věřím, že doma zápas vyhrajeme,“ hlásil bezprostředně po porážce trenér Petr Novák.

Hanáci se v sobotu dostali do vedení na začátku prostředního dějství, kdy se za Suchanova záda trefil Černý. „Byl to náhodný gól, ale i takové v hokeji padají,“ krčil rameny kouč brodského týmu. Druhou přesnou trefu si pak Kohouti schovali na závěr třetiny a do kabin šli se slibným náskokem 2:0. „Musím říct, že tentokrát byl soupeř asi lepší,“ přiznal trenér Rebelů.

V poslední dvacetiminutovce pak domácí upravili výsledek do konečné podoby 4:0. „Měli jsme ve třetí třetině hodně vyloučených, ale to byla reakce na hru Olomouce. My chtěli hrát hokej fair play, domácí ne. Většinu zápasu svítili našemu gólmanovi laserem do očí a některé jejich likvidační zákroky, jako například na Vondráčka, to prostě nemělo obdoby,“ zlobil se Novák. „Tak jsme si v kabině řekli, že tohle jim jen tak neprojde.“

Stav čtvrtfinálové série je i přes sobotní porážku stále příznivější pro havlíčkobrodský tým, který se navíc v šestém souboji představí na stadionu v Kotlině. A před vlastním publikem prohráli v letošní sezoně svěřenci trenérské dvojice Novák, Benák jen minimum zápasů. „Nachystáme u nás Olomouci za to, co proti nám vytáhla, pravé rebelské peklo! Musí být připraveni úplně na všechno,“ poslal soupeři jasný vzkaz Novák.

A k tomu budou havlíčkobrodští hokejisté potřebovat i výraznou podporu fanoušků. Zatím jich na čtvrtfinále v obou duelech dorazilo do Kotliny jen necelé dva tisíce. „Hrajeme nejlepší sezonu za posledních x let, vedeme nad Olomoucí 3:2 na zápasy. Já už opravdu nevím, co víc bychom měli udělat,“ povzdechl si šéf brodské střídačky. „Pořád ale věřím, že teď přijde fanoušků hodně a že rozhodně nebudou litovat,“ přesvědčoval.

Absence fair play hry v podání Hanáků rozpálila Rebely do běla a probudila v nich ještě několikanásobně větší chuť vypakovat soupeře z letošního play-off. „Nevěšíme hlavu z toho, že jsme teď dvakrát prohráli. Pořád jsme na tom líp, než Olomouc, která je v téhle sérii jasným favoritem. A my jí teď chceme doma dorazit za každou cenu,“ zněl přesvědčivě Novák.

Šesté čtvrtfinálové utkání začne v Kotlině v pondělí v 17.30. Předprodej vstupenek bude ovšem zahájen už v neděli v 16 hodin. Fanoušci havlíčkobrodských Rebelů si mohou pro lístky na zápas přijít až do 18.00. V den utkání pak budou vstupenky k dostání také v Kotlině v prodejně se sportovním zbožím.

Aktuality

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner