27. 2. 2011 | Eva Streichsbierová

Olomouce se u nás musí připravit na všechno, vzkazuje Novák

Až teprve na třetí pokus zvládli olomoučtí hokejisté ubránit ve čtvrtfinále svoje teritorium. V pátém utkání série porazili Havlíčkův Brod 4:0 a zůstávají ve hře o postup mezi čtveřici nejlepších mančaftů první ligy. Rebelové promarnili druhý mečbol a třetí je čeká v pondělí na vlastním ledě. „Do Olomouce už se vracet rozhodně nechceme. Věřím, že doma zápas vyhrajeme,“ hlásil bezprostředně po porážce trenér Petr Novák.

Hanáci se v sobotu dostali do vedení na začátku prostředního dějství, kdy se za Suchanova záda trefil Černý. „Byl to náhodný gól, ale i takové v hokeji padají,“ krčil rameny kouč brodského týmu. Druhou přesnou trefu si pak Kohouti schovali na závěr třetiny a do kabin šli se slibným náskokem 2:0. „Musím říct, že tentokrát byl soupeř asi lepší,“ přiznal trenér Rebelů.

V poslední dvacetiminutovce pak domácí upravili výsledek do konečné podoby 4:0. „Měli jsme ve třetí třetině hodně vyloučených, ale to byla reakce na hru Olomouce. My chtěli hrát hokej fair play, domácí ne. Většinu zápasu svítili našemu gólmanovi laserem do očí a některé jejich likvidační zákroky, jako například na Vondráčka, to prostě nemělo obdoby,“ zlobil se Novák. „Tak jsme si v kabině řekli, že tohle jim jen tak neprojde.“

Stav čtvrtfinálové série je i přes sobotní porážku stále příznivější pro havlíčkobrodský tým, který se navíc v šestém souboji představí na stadionu v Kotlině. A před vlastním publikem prohráli v letošní sezoně svěřenci trenérské dvojice Novák, Benák jen minimum zápasů. „Nachystáme u nás Olomouci za to, co proti nám vytáhla, pravé rebelské peklo! Musí být připraveni úplně na všechno,“ poslal soupeři jasný vzkaz Novák.

A k tomu budou havlíčkobrodští hokejisté potřebovat i výraznou podporu fanoušků. Zatím jich na čtvrtfinále v obou duelech dorazilo do Kotliny jen necelé dva tisíce. „Hrajeme nejlepší sezonu za posledních x let, vedeme nad Olomoucí 3:2 na zápasy. Já už opravdu nevím, co víc bychom měli udělat,“ povzdechl si šéf brodské střídačky. „Pořád ale věřím, že teď přijde fanoušků hodně a že rozhodně nebudou litovat,“ přesvědčoval.

Absence fair play hry v podání Hanáků rozpálila Rebely do běla a probudila v nich ještě několikanásobně větší chuť vypakovat soupeře z letošního play-off. „Nevěšíme hlavu z toho, že jsme teď dvakrát prohráli. Pořád jsme na tom líp, než Olomouc, která je v téhle sérii jasným favoritem. A my jí teď chceme doma dorazit za každou cenu,“ zněl přesvědčivě Novák.

Šesté čtvrtfinálové utkání začne v Kotlině v pondělí v 17.30. Předprodej vstupenek bude ovšem zahájen už v neděli v 16 hodin. Fanoušci havlíčkobrodských Rebelů si mohou pro lístky na zápas přijít až do 18.00. V den utkání pak budou vstupenky k dostání také v Kotlině v prodejně se sportovním zbožím.

Aktuality

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu