23. 8. 2021 | Ladislav Vácha

Bruslaře čeká další derby Vysočiny! Oplatí Jihlavě vysokou porážku?

Havlíčkobrodští hokejisté v minulém přátelském utkání předvedli úžasný obrat proti silnému Dvoru Králové a na poctivý výkon by moc rádi navázali i v další bitvě. V úterý 24. srpna se představí v odvetě na ledě prvoligové Dukly Jihlava, které budou chtít v prestižním derby Vysočiny oplatit vysokou porážku z Kotliny. Úvodní buly proběhne v 18:00. Neváhejte a přijeďte Bruslaře podpořit! Těšíme se na vás!

HC Dukla Jihlava

Založení klubu: 1956
Stadion: CZ LOKO Aréna (kapacita 6 500 míst)

Všechny zápasy

Jihlava zatím v přípravě odehrála, stejně jako Havlíčkův Brod, pět přátelských utkání. Po úvodním jasném vítězství v Kotlině změřili Ujčíkovi svěřenci dvakrát síly s extraligovým Kladnem. Nejdříve padli před zaplněným zimním stadionem v Příbrami 1:3 a vzápětí v domácí odvetě prohráli 3:4 až po samostatných nájezdech. V předešlých dvou duelech ukázala Dukla velkou sílu, když vystřihla dva povedené obraty. V Kolíně otočila nepříznivý stav díky výborné poslední desetiminutovce a potom se jí povedl parádní obrat ve Znojmě, kde po dvou třetinách ztrácela na silného soupeře už tři branky, ale vystřihla obdivuhodnou stíhací jízdu a svého soka přetlačila v samostatných nájezdech.

Jihlavě se povedl parádní obrat ve Znojmě
(Foto: Kamila Chmel, hcorli.cz)

Nastoupí proti Bruslařům maskovaný fantom Žukov?

K Dukle se připojil už v přípravě ruský gólman Maxim Žukov, který v minulém soutěžním ročníku dirigoval jihlavskou krasojízdu, jež skončila až těsně před branami Tipsport extraligy. Dvaadvacetiletý rodák z Kaliningradu měl na Vysočinu dorazit už během července, jenže nebyl vpuštěn do letadla v Moskvě s tím, že Rusko je stále na seznamu nebezpečných covidových zemí a jeho občané tedy nesmějí cestovat do Česka. Problémy se nakonec podařilo vyřešit a talentovaný muž s maskou odchytal předchozí přípravné zápasy v Kolíně a ve Znojmě. Pokud by nastoupil i do derby Vysočiny, střelce Bruslařů by určitě čekala velká výzva...

Kuboš v Dukle neuspěl. Dvořák a Cachnín opět proti „svým“?

Do odvety proti Havlíčkovu Brodu s jistotou nezasáhne Petr Kuboš. Devatenáctiletý zadák neuspěl v Jihlavě na zkoušce a bude působit pod zkušeným koučem Vladimírem Růžičkou v prvoligové Kadani. Naopak nastoupit znovu můžou proti svému mateřskému klubu havlíčkobrodští odchovanci, obránce Adam Dvořák a útočník Richard Cachnín. Oběma vyšel první vzájemný duel na jedničku, když v Kotlině vstřelili po dvou brankách a „Cemba“ k nim přidal i gólovou asistenci. Prestižní derby by jejich dalším startem dostalo znovu ještě větší náboj...

Adam Dvořák slaví s Jakubem Illéšem jednu ze svých tref v Kotlině

Fiala prožil parádní premiéru! Dal gól a asistoval

Devatenáctiletý útočník a odchovanec Kotliny Dan Fiala působí v jihlavské juniorce, ale Bruslařům vypomohl v minulém přípravném utkání proti Dvoru Králové a v A-týmu Havlíčkova Brodu prožil doslova pohádkový debut! Ve 38. minutě se po geniálním pasu Jakuba Čejky ocitl sám před brankářem Haasem a chladnokrevným zakončením nasměroval Konečného družinu k obratu. A byl to právě on, kdo se v prodloužení podílel na vítězné trefě Martina Nepokoje, když byl na začátku útoku a připsal si tak druhou asistenci.

Dan Fiala v duelu proti Dvoru Králové zazářil přesnou trefou a asistencí

Minulý vzájemný zápas

Jihlava splnila roli papírového favorita a Brodu nasázela desítku

Hokejisté z krajského města Vysočiny vlétli do prvního přátelského utkání s velkou chutí a jednoznačně ovládli úvodní dvacetiminutovku. V 9. minutě vedli už 3:0, když se postupně trefili Vladislav Houška, Adam Dvořák a Peter Lichanec. Za Bruslaře v 16. minutě odpověděl Jiří Benák, jehož nahrávka se od protihráče šťastně odrazila až za Wolfova záda. Hosté si ve 24. minutě vzali tříbrankový náskok zpět, když se prosadil Patrik Čermák, ale Konečného svěřenci se nakopli přesnou dorážkou Marka Tecla a po gólu Romana Čermáka dokonce snížili na nejtěsnější rozdíl. Ujčíkova parta však nedovolila žádné překvapení, přidala dalších šest branek a domů si odvezla jasnou výhru 10:3.

znak týmu 3 – 10 znak týmu

Branky a nahrávky: 16. Benák (Olejník), 26. Tecl (Holenda), 28. R. Čermák (Olejník, Kuchta) – 2. Houška (Kowalczyk), 9. Dvořák (Illéš), 9. Lichanec (Houška), 24. P. Čermák (Brož), 31. Dvořák (Harkabus, Cachnín), 39. Havránek (Helt, Zadražil), 40. Harkabus (Illéš, Janoušek), 41. Cachnín (Harkabus), 45. Cachnín (Lichanec, Kowalczyk), 49. Houška (Lichanec, Janoušek). Rozhodčí: Doležal – Křivohlavý, Krejčí. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 428. Střely na branku: 30:43 (10:14, 13:16, 7:13). Třetiny: 1:3, 2:4, 0:3. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4, 3:10.

BK Havlíčkův Brod: Novák (41. Nedvěd) – R. Čermák, Najman, Nepokoj, Kutlvašr, J. Ludvík, Benák – D. Košťál, Čejka, Bulín – Olejník, Kuchta (A), Voříšek (C) – Holenda, T. Ludvík (A), Tecl – J. Košťál, Padělek, Kalač

HC Dukla Jihlava: Wolf (Maláč) – Dundáček (C), Dvořák (A), Kowalczyk, Eliáš, Janoušek, Kuboš – Harkabus, Fronk, Illéš – Houška, Lichanec, Cachnín (A) – Havránek, Zadražil, Helt – P. Čermák, Juda, Brož