27. 2. 2011 | Tomáš Schmiedt

Byl to těžký, ale vyrovnaný zápas, hlásil obránce Rebelů Morava

O L O M O U C - Havlíčkův Brod v sobotu na Hané nevyužil další příležitost k ukončení série. Souboj byl však ještě do konce prostřední části otevřený, pak se ale v úvodu posledního dějství prosadili domácí potřetí a bylo rozhodnuto. Rebelové hlavně doplatili na špatnou produktivitu, zvláště při dvojnásobných přesilových hrách a při úniku dvou hráčů proti jednomu v oslabení třech proti čtyřem.

Od začátku střetnutí byl k vidění vyrovnaný souboj, který s postupem času, hlavně se změnou skóre, přerůstal v jednostrannou záležitost. „Hrál se opravdu vyrovnaný zápas. Ve druhé třetině jsme dvakrát inkasovali, pak už to bylo těžké. Soupeř dobře bránil, ze začátku poslední části dal i třetí gól, což znamenalo skoro konec,“ hodnotí utkání Marian Morava.

Rebelové ale mohli po první obdržené brance srovnat v přesilové hře pěti proti třem, bohužel ale nabídnutou šanci nevyužili. „Ta přesilovka byla celkem krátká, nějakých třicet, čtyřicet vteřin. Navíc Olomouc vyhodila puk ihned po vhazování, takže jsme také ztratili nějaký čas, než jsme se vrátili zpátky. Byla to ale škoda. Kdybychom vyrovnali, tak by se určitě hrálo jinak,“ tuší havlíčkobrodská čtyřka.

Sám Morava měl při jednogólové ztrátě také možnost srovnat, v oslabení tři proti čtyřem ale nevyužil přečíslení. „Jeli jsme dva na jednoho, zkusil jsem střelu nahoru, ale trefil jsem jen Pruska do masky. Kdybych třeba ale střílel o pět čísel vedle, tak mohl kotouč skončit v síti. Štěstí pro něj, smůla pro nás,“ lituje zkušený bek nevyužité šance.

Hanákům se tak podařilo v závěru prostředního dějství vsítit druhou branku, aby mohli v úvodu poslední části přidat i třetí. „Domácí měli dobrý vstup do závěrečné třetiny, hned při prvním střídání navýšili vedení na tři nula. Navíc jsme poté opět nevyužili dvojnásobnou početní výhodu, což asi nakonec rozhodlo,“ myslí si čtyřiatřicetiletý hokejista.

Na samotném konci bylo utkání dost vyhecované, což se projevilo i počtem vyloučených hráčů, hlavně tedy na straně Rebelů. „To už tak v play-off chodí. Když bývá o zápase rozhodnuto, a víte, že se se soupeřem utkáte znovu, tak není důvod ho v soubojích šetřit. Musí se prostě dohrát zápas do konce,“ má jasno kapitán Havlíčkova Brodu.

Další možnost rozhodnout má tým z Vysočiny v pondělí, kdy bude mít výhodu domácího prostředí. Marian Morava doufá v hojnou návštěvu. „Ať nás diváci přijdou povzbudit, pak nás totiž může čekat třeba Chomutov nebo Ústí, tedy týmy s postupovými ambicemi. V sérii s Olomoucí to není zatím moc žhavé, v Jihlavě třeba chodí na zápas pět tisíc fanoušků.“

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner