25. 2. 2011 | Richard Wagner

Rebelové vyrazí do Olomouce s jasným cílem, proměnit druhý mečbol

Rebelové nedokázali ve středečním utkání udržet nadějný stav 2:0, který po dvou třetinách svítil v Kotlině na světelné tabuli. Do konce souboje zbývalo již jen šest minut, když Olomoučtí vyrovnali a o dvě minuty později bylo ještě hůře, jelikož Mora dokonala obrat a dostala se poprvé v zápase do vedení. To už potom udržela a vynutila si tak pokračování série, které je připraveno na sobotu 26. února od 17:00 na olomouckém zimním stadionu.

Rebelové mají zatím v play off vynikající bilanci – šest výher a jenom dvě porážky. Ta druhá ze středy ale bolela nejvíc. Nejenže se hokejistům z Vysočiny nepodařilo udržet slibné vedení, ale musely se odložit i případné oslavy postupu do semifinále. Pro Havlíčkův Brod by to byl úspěch, který nemá v novodobé historii obdoby a který je srovnatelný s úspěchem, jakým byl postup do 1. ligy.

Co by mohlo rozhodnout?

Motivace

Jak svěřenci domácího trenéra Fialy, tak i hráči z Havlíčkova Brodu touží po úspěchu. Mora je na pokraji vyřazení, a tak musí doma za každou cenu vyhrát, aby stáhla vedení Rebelů na nejtěsnější rozdíl. To družina okolo trenéra Nováka bude chtít naopak na Hané ukončit celou sérii.

Podpora fanoušků

Fanoušci jsou potřeba v každém zápase a při play-off to platí dvojnásobně. Každé klopýtnutí může mít nakonec katastrofální následky. O tom se již přesvědčil nejeden tým. A proto také fanoušci Rebelů se chystají svůj oblíbený mančaft v Olomouci podpořit, pořádají autobusový výjezd. Pokud chcete vidět bitvu na Hané, která může rozhodnout celou válku, navštivte fanouškovské stránky www.rebelhearts.cz a dozvíte se více.

Proměňování šancí

V předchozích zápasech v hanácké metropoli byli ústředními postavami tři hráči. Lukáš Endál zaznamenal v prvním zápase hattrick a střelecky se mu pak dařilo i doma v Kotlině. „Měli jsme postup ve svých rukách, ale bohužel se nám zatím nepodařilo ten poslední krok udělat. Věřím, že v Olomouci to teď zvládneme. A když ne, tak se vrátíme domů. Šancí máme dost,“ je přesvědčený šikovný forvard.

Ve druhém utkání na Hané řádil Vojtěch Němec, autor obou gólů Rebelů, kterému se zatím v play-off také velmi daří. A další výrazným členem brodského týmu je brankář Jaroslav Suchan. Ten dominoval hlavně ve druhém utkání, v němž si připsal 39 úspěšných zákroků. Výborné výkony však předváděl i v dalších duelech.

Naproti tomu v Olomouci se střelecky daří Tomášovi Zbořilovi, Michalu Černému a obránci Martinu Vyrůbalíkovi. V brance Kohoutů plní pozici jedničky exreprezentant Martin Prusek, jenž se po zdravotních problémech vrací do zápasového koloběhu.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner