25. 2. 2011 | Eva Streichsbierová

Trápíme favorita a patřičně si to užíváme, hlásí trenér Novák

„Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní, neb nikdy nikdo neví, co se může státi...“ Slova z písničky Jana Wericha a Jiřího Voskovce jsou první, která zřejmě nejednoho fanouška havlíčkobrodských hokejistů napadla po středečním čtvrtém čtvrtfinálovém duelu s Olomoucí. Patnáct minut před koncem utkání vedli Rebelové za stavu 3:0 na zápasy doma v Kotlině 2:0 a jen málokdo si v tu chvíli připouštěl možnost porážky. A přece...

Příznivci hostujících Kohoutů už nad svým týmem možná dávno zlomili hůl a najednou ji zase po výhře 3:2 narychlo slepovali. Aspoň tedy do sobotního pátého souboje, který se bude hrát na olomouckém zimním stadionu. Na první pohled by teď měla být absolutní psychická pohoda na jejich straně, vždyť v podstatě utekli hrobníkovi z lopaty.

„...Celé lidské pokolení mělo by víc pokoje, kdyby bylo to, co není a nebylo to, co je...“

Optimismus je ovšem také pořádně cítit v havlíčkobrodské kabině. A naprosto oprávněně. „Středeční porážka na nás neměla nijak extrémní dopad, vždyť pořád vedeme 3:1 na zápasy. Trápíme favorita a patřičně si to užíváme,“ hlásí hlavní kouč Rebelů Petr Novák.

To, že brodský tým povede po čtyřech utkáních 3:1, by před startem série odhadoval asi jen největší optimista. „Kdyby nám tohle někdo na začátku čtvrtfinále řekl, tak bychom ho považovali za šílence,“ má jasno trenér. „Se současným stavem jsme samozřejmě spokojeni, i když víme, že nás čeká ještě spousta práce,“ dodává.

Jiný slovy řečeno – pro postup mezi čtveřici nejlepších prvoligových mančaftů jsou Rebelové připraveni udělat maximum. Z outsidera série se stal během týdne favorit, od kterého se čeká, že soupeři zasadí ránu z milosti. „Ne, favoritem je Olomouc. A jak už jsem řekl, my si užíváme, že ji takhle trápíme,“ říká Novák.

Každopádně třemi úvodními výhrami si na sebe havlíčkobrodští hokejisté vytvořili tlak. Fanoušci od nich už nyní nečekají nic jiného, než čtvrtou výhru a s ní i postup do semifinále. Třeba hned v sobotu na Hané. „Na každý zápas zvlášť se poctivě připravujeme. A já věřím, že v Olomouci znovu odehrajeme dobré utkání. Sil máme dost. A šancí taky,“ vzkazuje trenér.

„...Protože ani ten den není dnes definitivní, neví se zda-li se ze dne noc nemůže stát...“

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner