22. 9. 2023 | Milan Sochor

Cenný skalp juniorů! Mladí Bruslaři doma porazili silné Piráty

Junioři díky dobrému vstupu do zápasu a dvěma gólům Hynka Peše vybojovali cenné vítězství nad Chomutovem. Piráti od druhé třetiny zabrali a byli o něco aktivnější, Bruslaři ale i díky spolehlivému Filipu Sigmundovi mezi tyčemi těsnou vyýhru udrželi.

Skóre utkání se mohlo měnit už v druhé minutě. Max Machovský se dostal před bránu, bekhendovým blafákem se ale neprosadil. Přesto se domácí brzy ujali vedení. Hynek Peš ujel do rychlého brejku. Bránící hráči mu sice doslova viseli na zádech a složili havlíčkobrodského útočníka na led, ten ovšem i pod tlakem dotlačil puk do sítě. Vedení mohl navýšit Yannick Windegger, jenže Matias Kochanin sklapl betony k sobě včas. Chomutov měl nejnebezpečnější šance až v závěru úvodní dvacetiminutovky, vyrovnání se ale nedočkal.

Jak hosté první třetinu skončili, tak začali druhou. Po přestávce byli Piráti aktivnější, hned z kraje druhé části měl slibnou šanci Jan Česnohlídek, kterou zastavil Filip Sigmund lapačkou. Domácí gólman se jen o chvíli později musel rychle přesunout, aby vyrazil střelu Matyáše Kincla. Chomutov zaslouženě vyrovnal v závěru druhé periody, z pravé strany se nad brankářovo rameno trefil Jan Rindoš. Vyrovnaný stav ovšem vydržel sotva minutu a půl. Po obranném zákroku Františka Hynka bylo nařízeno trestné střílení, které rychlým blafákem proměnil Hynek Peš.

Vstup do třetí třetiny vyšel lépe domácím. Jan Vaněček z mezikruží zamířil neomylně do pravého horního rohu soupeřovy brány. Severočeši se z inkasovaného gólu nesesypali a pokračovali v aktivní hře. Odměnou jim bylo snížení Radima Ibla, který sjel po vyhrané buly na osu hřiště a využil omezeného výhledu brankáře domácích. To Piráty logicky nakoplo, hosté se hnali za vyrovnáním. Blízko byl ve vlastním oslabení Šimon Klobouček, jeho střela zápěstím ale lízla jen levou tyčku. Ohromný tlak si hosté vytvořili při hře bez brankáře, Bruslaři ale těsné vítězství uhájili.

Liga juniorů

Branky a nahrávky: 5. Peš (Machač, Krejčí), 39. Peš (TS), 42. Vaněček (Nový, Machač) – 38. Rindoš (Kincl, Starý), 46. Ibl (Klobouček, Starý). Rozhodčí: Michael Kohoutek – Radek Husák, Jakub Kučera. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 159. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Sigmund (J. Novák) – Vildomec, Kuchta (C), Bjakov, Vaněček, Chymo, Löffler, Novotný – Janko (A), Koubek, Jungwirth – Peš, Krejčí (A), Machač – Windegger, Machovský, Nový – Prchal