12. 1. 2022 | Ladislav Vácha, Tomáš Sochor

Další těžká prohra: Bruslaři nestačili na suverénní Tábor

TÁBOR – Havlíčkobrodští hokejisté vyjeli na led prvního Tábora. V první třetině se jim dařilo držet se soupeřem krok. Ve druhé části ale začali domácí stupňovat tlak. Kohoutům se nakonec podařilo skórovat osmkrát, zatímco Bruslaři se trefili jen jednou. Od Jordánu si tak Broďáci vezou druhou vysokou venkovní porážku za sebou.

Havlíčkův Brod začal v Táboře dobře a s aktuálním lídrem skupiny Jih hrál vyrovnaný hokej. Bruslaři šli sice po Teclovu faulu do oslabení, ale paradoxně měli sami skvělou příležitost otevřít gólový účet zápasu. Domácí špatně vystřídali a parta z Kotliny se dostala do přečíslení dvou na jednoho, jenže Vacík po dobré přihrávce trefil z mezikruží jen gólmana Dvořáka. Neuspěl ani T. Ludvík, který po vyražené Čermákově ráně dorážel do betonů. Při další táborské přesilovce zahrozil po nepřesné Černého střele Zayml, ale z dorážky neuspěl. Po návratu z trestné lavice vysunul Čermák za soupeřovu obranu Bulína, ale tomu sjel kotouč při zakončení z hole. Hezkým průnikem se potom prezentoval Holenda, který z úhlu nastřelil brankáře Dvořáka. Štěstěna nepřála ani Kuchtovi, jenž si za táborskou obranou chytře počkal na nahrávku a tísněn v úniku nezakončil přesně. Při třetí početní výhodě už na straně Bruslařů udeřilo. Patrik Zayml nabil mezi kruhy Radku Seidlovi, jehož pohotová rána zapadla pod horní tyčku.

Hostům se v úvodu prostřední části nabídla přesilovka 5 na 3, ale nesehráli ji dobře a až na nebezpečnou ránu Čermáka od modré čáry si větší šanci nevytvořili. Zato Jihočeši naložili s další přesilovkou o poznání lépe a odskočili svému soupeři na dvoubrankový rozdíl. Patrik Zayml narýsoval přesnou křížnou nahrávku na Lukáše Endála, který se zblízka před odkrytou bránou nemýlil. O odpověď se mohli postarat Kuchta s Čejkou, ale jejich projektily z levého kruhu neměly potřebné parametry. Vzadu měli hosté velké problémy, které ve 32. minutě vyústily ve třetí branku domácích. Parádní sólo předvedl Lukáš Endál, který protančil kolem protihráčů až do samostatného úniku, na jehož konci vystřihl nechytatelný blafák. Zaskočení Broďáci se nestihli ani pořádně vzpamatovat a inkasovali počtvrté. Dominik Havelka narýsoval přesný pas za obranu na hůl Patrika Zaymla, jenž parádní ranou propálil brankáře Chaloupka. Hosté se přeci jen dočkali, když ve 37. minutě využili přesilovku. Po nádherném ťukesu Tomáše Mlynáře a Luboše Voříška zasunul zblízka kotouč do prázdné brány Vojtěch Holenda. Do kabin se tak šlo za stavu 4:1.

Havlíčkobrodská družina chtěla po katastrofální druhé třetině s výsledkem něco udělat, ale místo toho dál pokračovala v malátném výkonu. Už ve 44. minutě ji za to stihl trest. Brankář Chaloupek vyrazil tvrdou ránu vysoko nad svou bránu, puk spadl před brankoviště a přes nedůrazné brodské hráče dotlačil hrací předmět za brankovou čáru Ondřej Šulek. A s hosty to mohlo vypadat ještě hůř! Do samostatného úniku jim pláchl Seidl, ale brankář Chaloupek skvostným zákrokem lapačkou zabránil pohromě. Ve 49. minutě už to ale bylo 6:1. Rychlý protiútok Kohoutů sice skončil nepřesnou střelou, ale odražený kotouč od zadního mantinelu sebral Petr Zíb a ze strany přehodil ležícího gólmana Chaloupka. Už za půl minuty kapitulovala havlíčkobrodská defenziva znovu. Hokejisté z Kotliny vyrobili obrovskou chybu při rozehrávce, Josef Hasman posunul puk na Lukáše Endála a ten přesnou střelou zblízka završil svůj hattrick. Tábor dál na ledě jednoznačně dominoval a za svou aktivitu byl odměněn osmým gólem. Při ponechané výhodě nabil Patrik Zayml na levou stranu Ondřeji Šulkovi, který svou trefou vyhnal z brány Ondřeje Chaloupka, jejž nechali spoluhráči znovu na holičkách. Hosté se dostali více do hry v závěru utkání, kdy už Jihočeši polevili za vysokého vedení ve svém tlaku, ale na výsledku 8:1 už se nic nezměnilo.

Tábor - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 17. Seidl (Zayml, Šulek), 25. Endál (Zayml, Šulek), 32. Endál (Radoš, Zíb), 35. Zayml (Havelka, Pařízek), 44. Šulek (Seidl, Čížek), 49. Zíb (Prášek, Matiášek), 49. Endál (Hasman), 50. Šulek (Zayml, Černý) – 36. Holenda (Voříšek, Mlynář). Rozhodčí: Marek Šmika – František Štěpánek, Daniel Horažďovský. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 957. Střely na branku: 45:25 (10:9, 19:7, 16:9). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1.