15. 9. 2019 | Ladislav Vácha, Tomáš Suchánek

Demolice v přesilovkách! Junioři vyloupili silné Ústí nad Labem

Klobouk dolů! Juniorka navázala na vítěznou domácí premiéru a po výborné práci si odvezla všechny tři body z ledu Ústí nad Labem, jednoho z nejsilnějších soupeřů ve skupině. A to byli mladí Bruslaři v oslabené sestavě, když jim chyběli zraněný Filip Klofáč a zápasově velmi vytížený „áčkař“ Richard Cachnín ml. Premiéru v brodském dresu si naopak odbyl útočník Jaroslav Musil a z jihlavské Dukly vypomohl mateřskému klubu forvard Dan Fiala. Parta z Kotliny na severu Čech neskutečně úřadovala při přesilovkách, v početní převaze vsítila všechny čtyři góly! Dvakrát se trefil ve skvělé formě hrající Patrik Vacík, po jednom zásahu na pažbu si připsali Jan Janiurek a Jakub Košťál.

Slovan nezačal utkání vůbec šťastně, jelikož ihned jeho první vyloučení bylo potrestáno brankou, když se v první minutě utkání prosadil hostující Jan Janiurek. Slovan po inkasované brance zlepšil hru, ale Matěj Harkabus z velké blízkosti nedokázal propasírovat kotouč za Váchu. O pár minut později nedokázal srovnat ani Jan Macel. Jeho rána cinkla o pravou tyč. Domácí nedokázali využít ani svou první přesilovou hru, když největší šanci nedokázal proměnit po jemné teči Jakub Tot. Domácí se dočkali srovnání v patnácté minutě. Ranou z mezikruží do pravého víka se prosadil Jaroslav Šešina. V závěru třetiny měl ještě šanci Pavel Gottfried, ale jeho bekhendový pokus skončil těsně nad horní tyčí. Do kabin se šlo po první třetině za nerozhodného stavu.

V první šanci druhé třetiny se objevil hned v její první minutě domácí Matěj Harkabus, ale jeho ránu těsně nad ledem vyrazil se štěstím pravým betonem brankář Vácha. Hosté o sobě dali také vědět, konkrétně Jakub Košťál, jenž nejprve nedokázal dorazit kotouč u pravé tyče a jeho následný únik ve vlastním oslabení zastavil betonem Jakub Volke. Havlíčkův Brod předvedl v polovině hry velmi nebezpečnou přesilovou hru, ale Jakub Volke několikrát svůj tým podržel. Slovan dostal možnost dokonce dlouhé dvojnásobné přesilové hry, ale obrovský tlak vedoucí brankou neskončil. Erik Mareš ve zmíněné přesilovce orazítkoval horní tyč. Vedoucí branku mohli dát také hosté, ale odvážný průnik Jakuba Košťála skončil na brankové čáře. Vedoucí branku nakonec vstřelili hosté. Druhou brankou v utkání, opět v přesilové hře, se prosadil Jan Janiurek. Domácím však trvalo pouhé dvě minuty, aby opět dorovnali stav utkání. Krásnou ranou švihem stanovil stav po dvou třetinách Erik Mareš – 2:2.

Domácí inkasovali hned v úvodu třetí části trest za pozdní nástup a museli se bránit dlouhé dvojnásobné přesilové hře, kterou ale hlavně díky skvělému Volkemu zvládli. Domácí nakonec za svou nedisciplinovanost pykali. Další přesilovou hru již dokázal využít na brankovišti dobře postavený Patrik Vacík a poslal hosty potřetí v utkání do vedení. Slovan záhy hrál dokonce ve třech a hosté opět trestali, když se trefil ranou z otočky mezi betony Jakub Košťál a poslal Bruslaře do trháku. Slovanu vykřesal naději tři minuty před koncem krásným průnikem Matěj Harkabus, jenž snížil na rozdíl jediné branky. V závěru zkusil Slovan hru bez brankáře a deset vteřin před koncem mohl být úspěšný, ale rána Erika Mareše skončila na horní tyči.

Extraliga juniorů

Branky a nahrávky: 15. Šešina (Macel, Tot), 37. Mareš (Šindelář, Macel), 57. Harkabus (Čermák) – 1. Janiurek (Pokorný), 35. P. Vacík (Pokorný, Trupl), 47. P. Vacík (Janiurek), 49. Košťál (Janiurek, Škareda). Rozhodčí: Pavel Folk – Patrik Goltsch, Jan Votrubec. Vyloučení: 10:8, navíc Macel (UNL) 10 min. OT [NARZ]. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 39:34 (16:13, 12:12, 11:9). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4.