29. 1. 2019 | Štěpán Ondráček

Derby o Vysočinu je tady! Bruslaři míří na led Moravských Budějovic!

Havlíčkobrodští hokejisté nezažívají povedené období, a tak by je z herní krize mohlo dostat derby Vysočiny. Pikantní zápas je na programu ve středu 30. ledna, a to na ledě HC Moravské Budějovice 2005. Žlutočerní se nacházejí ve stejné situaci jako Bruslaři, a tak bude zajímavé, kdo ukořistí cenné body do tabulky. Brodští fanoušci vyzývají: „Neváhejte, vezměte auta, a přijeďte povzbudit svůj tým v bitvě o Vysočinu!“

HC Moravské Budějovice 2005

Založení klubu: 2005
Stadion: Stadion Moravské Budějovice (kapacita 1 350 míst)
Klubové barvy: černá a žlutá
Webové stránky klubu: hcmb.cz
Umístění v poslední sezóně: 4. místo po ZČ, semifinále play off
(s Havlíčkovým Brodem 0:3 na zápasy)
Trenér: Augustin Žák __________________________________________________________________________________

HC Moravské Budějovice 2005 x BK Havlíčkův Brod

21–1–1–8 bilance 18–1–2–9
1., 66 bodů umístění 3., 58 bodů
109:76 skóre 127:92
7:0 (David Servis, doma) nejvyšší výhra 8:0 (Orlová, doma)
2:6 (Havlíčkův Brod, venku
Valašské Meziříčí, venku)
nejvyšší porážka 0:5 (Valašské Meziříčí, doma)
Ladislav Rytnauer – 46 bodů (25+21) nejproduktivnější hráč Miroslav Třetina – 44 bodů (12+32)
Ladislav Rytnauer – 25 gólů nejlepší střelec Luboš Voříšek – 20 gólů
David Horký– 24 asistencí nejlepší nahrávač Miroslav Třetina – 32 asistencí
Daniel Kabelka – 19 bodů (7+12) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 28 bodů (8+20)
Pavel Jekel 1,74 (20 zápasů)
Dominik Svoboda 4,14 (1 zápas)
Jan Čáp 3,6 (5 zápasů)
David Vacek 4 (2 zápasy)
Dominik Groh 2,54 (4 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 2,76 (22 zápasů)
Va. Meziříčí – M. Budějovice 6:2

Moravské Budějovice od úspěšného derby Vysočiny s Havlíčkovým Brodem prožily krasojízdu. Hráči pod vedením trenéra Augustina Žáka vyhráli neuvěřitelných deset zápasů v řadě. Naposledy měli žlutočerní podobnou sérii v září a říjnu, když nepoznali hořkost porážky celkem osmkrát. Jenže paní Štěstěna ukázala i svoji druhou tvář, neboť Moravským Budějovicím se v posledních utkáních nedaří. Žihadla dokázala vyhrát jen dvakrát z pěti možností.

Neotřesitelnou jedničkou mezi tyčemi je Pavel Jekel, jenž nastoupil do 20 utkání. Záda mu kryje hned kvarteto maskovaných mužů. Více prostorů za brankářem číslo jedna dostávají Jan Čáp s Dominikem Grohem. Obraně vévodí, co se bodů týče, Daniel Kabelka, který nasbíral celkem 19 bodů (7+12). O šest bodů méně má Roman Kadela (3+9). Ofenzivu řídí dvojice Ladislav Rytnauer (25+21) a David Horký (20+24). Zatímco prvně zmíněný vede s 25 góly střeleckou tabulku, tak ten druhý zásobuje své spoluhráče přesnými nahrávkami. Horký nasbíral za 31 zápasů 24 asistencí.

Soupiska Moravských Budějovic

Minulé zápasy

Bruslaři nezachytili začátek v Novém Jičíně!

Celek z Vysočiny cestoval k dalšímu kolu do Nového Jičína, kde nezachytil začátek. Ďáblové po jedenácti minutách vedli už 2:0. Soubor z Kotliny se snažil, ale branka přišla až za stavu 3:0, když se trefil David Michálek. Bruslaři v závěru zkusili hru bez brankáře, ale na body to nestačilo.

znak týmu 4 – 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 3. Málek (J. Sonnek), 11. Lehečka (Kafka, Poruba), 46. Poruba, 59. Kafka – 51. Michálek (Semrád, Voříšek). Rozhodčí: Šudoma – Pospíšil, Blažek. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 328. Střely na branku: 32:45 (12:16, 11:11, 9:18). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

HK Nový Jičín: Hlaváč (V. Sonnek) – Adamík, Már, Hruška (C), Kališ, Metelka, Gřesík, Tomeček – Kuba, Palička, Krupa, Pecha, Málek, Kafka, Lehečka, Chvostek (A), Poruba, Zedník (A), Vaňo, J. Sonnek, Irgl

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Kadeřávek, Kopic, Kulhánek, Semrád, Šmíd, Vala, – Beneš, Chlubna, Kozlík, Kuchta, Ludvík, Michálek, Přidal, Třetina (C), Voříšek (A)

Havlíčkovu Brodu se zápas na ledě Nového Jičína vůbec nepovedl.
(Foto: hknj.cz)

Žihadla dostala šest gólů na ledě Bobrů!

Žihadla sice od šesté minuty prohrávala, ale dokázala nepříznivý vývoj otočit po trefách Jakuba Ferdy a Jakuba Čejky. Bobři potom ukázali svoji sílu v domácí aréně, když pěti trefami otočili zápas na svoji stranu.

znak týmu 6 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 6. Daněk (Žák), 29. Brunec (Dalajka), 32. Brunec, 42. Dvořák (Seidler, Báchor), 49. Vaněk (Dvořák, Seidler), 57. Pořický (Dvořák, Andris) – 12. Ferda (Juráň, Peroutka), 26. Čejka (Horký, Mikeš). Rozhodčí: Held – Maloušek, Hübl. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 26:36. Diváci: 191. Třetiny: 1:1, 2:1, 3:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 6:2.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Plšek) – Weintritt, Báchor, Žák, Baroš, Holiš, Ostrčil – Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (C), Peška, Dalajka – Pořický, Martiník (A), Kuchařík – Andris, Daněk (A), Dubnický.

HC Moravské Budějovice 2005: Groh (Čáp) – Trnka, Pelikán, Kadela, Peroutka (C), Kliment, Pospíchal – Matějka, Lupač, Juráň, Horký, Mikeš (A), Hačecký, Čejka, Ferda, Heinrich, Krutiš (A).

Moravské Budějovice ztratily na ledě Bobrů vedení a schytaly šestku.
(Foto: hcvm.cz)

Bruslaři zaspali začátek a ztrátu už nedohnali!

Derby Vysočiny začali pořádně zostra hosté z Moravských Budějovic, kteří během osmi minut nastříleli za Nováka tři puky. Domácí tým sice snížil na rozdíl jedné trefy, ale hosté si vzali svůj náskok zpět. Bruslaři ze stavu 2:4 dokázali vyrovnat na 4:4, ovšem soupeř ve své střelecké aktivitě neslevil. Divoký zápas nakonec opanovaly Moravské Budějovice, které vyhrály rozdílem dvou branek.

znak týmu 5 – 7 znak týmu

Branky a nahrávky: 10. Blinka (Třetina, Přidal), 11. Kulhánek (Kadeřávek, Třetina), 35. Kadeřávek (Třetina, Kulhánek), 44. Voříšek (Kulhánek, Beneš), 57. Kadeřávek (Třetina, Přidal) – 3. Rytnauer (Horký, Kabelka), 7. Rytnauer (Mikeš, Kabelka), 8. Mikeš (Plachý, Horký), 28. Juráň (Plachý, Kadela), 47. Rytnauer (Kabelka, Mikeš), 53. Heinrich (Plachý, Juráň), 60. Horký (Mikeš, Rytnauer). Rozhodčí: Luděk Pilný – Michal Laczko, Ondřej Bohuněk. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 578. Střely na branku: 40:33 (13:10, 16:11, 11:12). Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:6, 5:6, 5:7.

BK Havlíčkův Brod: Novák (8. Marek) – Nepokoj, Kadeřávek, Kulhánek, Vala, Šmíd, Vacík, Kopic – Blinka, Třetina (C), Přidal – Beneš, Voříšek (A), Michálek – Kuchta, Ludvík, Chlubna – Beran, Kozlík, Holenda

HC Moravské Budějovice 2005: Vacek (Čáp) – Trnka, Kadela, Veleba, Peroutka (C), Kabelka, Kliment – Matějka, Lupač, Bulín, Juráň, Horký, Mikeš (A), Hačecký, Rytnauer (A), Plachý, Heinrich

Bruslaři mají Žihadlům co oplácet! Podlehli jim už dvakrát v řadě.

Víte, že...

...oba týmy nestačily na Valašské Meziříčí (Havlíčkův Brod prohrál 0:5 a Moravské Budějovice 2:6)?

...Žihadla i Bruslaři nedostali v předposledním utkání gól (Brod vynuloval David Servis 4:0 a Moravské Budějovice pro změnu Tábor 6:0?)

...oba výběry se trápí v koncovce (Havlíčkův Brod dal za poslední čtyři zápasy 8 gólů, přičemž Žihadla jich dala o pět víc)?

...Moravské Budějovice mají více bodů, než za loňskou sezonu (po základní části 2017/2018 nasbíraly 64 bodů, teď mají o dva body víc)?

...Havlíčkův Brod po sestupu z první ligy poprvé prohrál dvakrát za sebou na domácím kluzišti?

Největším útočným esem Žihadel je brodský odchovanec Ladislav Rytnauer.

Bilance se Žihadly od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 17
Bilance: 10-2-0-5
Výsledky: 6:5p, 4:2, 5:2, 4:7, x8:5, x5:0 (kontumace), x8:2, 6:4, 6:2, 1:2, 3:4, x3:2, x5:4, x4:3p, 6:2, 2:3, 5:7
Skóre: 78:54