BK Havl. Brod - Tahle výhra nás nakopne, věří Novák. Těší se na charitativní derby
Tahle výhra nás nakopne, věří Novák. Těší se na charitativní derby

Tahle výhra nás nakopne, věří Novák. Těší se na charitativní derby

01.02.2019 | Ladislav Vácha

Ohlasy s brankářem Čeňkem Novákem po výhře na ledě Žihadel

Jako den a noc. Tak v poslední době vypadají výkony Bruslařů. Po mizerném výkonu na ledě Nového Jičína svěřenci trenéra Richarda Cachnína zabrali a z Moravských Budějovic si odvezli všechny tři veledůležité body. Lví podíl na tom měl i gólman Čeněk Novák, který si připsal 34 úspěšných zákroků a udržel své páté čisté konto v sezoně. „Hráli jsme takový „buzerant“ hokej, házeli jsme puky po mantinelech ven z pásma a čekali jsme na to, jestli soupeř udělá vzadu nějakou chybu. Jsme moc rádi, že jsme to takhle dobře zvládli. Věřím, že nás to nakopne i do dalších bojů,“ přeje si maskovaná opora Havlíčkova Brodu.

 
Čendo, v Moravských Budějovicích jsme vyhráli 2:0. Jak zápas hodnotíš?
Určitě kladně. V Moravských Budějovicích se nehraje vůbec dobře. Jsou silné na puku a je tam úzké kluziště. Jejich hráči jsou velcí a na malém ledě jim tvrdý hokej vyhovuje. Myslím si, že jsme to zvládli výborně z obrany a zaslouženě jsme získali všechny tři body.

Asi bylo hodně důležité, že jsme dali první gól my...
Ano, to určitě. Potom se vždy hraje lépe, více uvolněněji. Je to určitě lepší než dotahovat nějaké manko.

Soupeř byl nepříjemný. Přišlo mi, že od druhé třetiny se hodně tlačil do zakončení a dokázal si vytvořit dost šancí. Jak jsi to viděl ty?
Řekl bych, že nejvíc si toho vytvořili ve druhé třetině. Rýťa se tam proháčkoval mezi dvěma našimi beky a pak tam byla i nějaká tyčka. Měli jsme i hodně štěstí. Jinak si myslím, že ve třetí třetině jsme si to hodně dobře pohlídali z obrany. Hráli jsme takový „buzerant“ hokej, házeli jsme puky po mantinelech ven z pásma a čekali jsme na to, jestli soupeř udělá vzadu nějakou chybu.

Pochválil bych obrovskou obětavost. Třeba Chlubnič dvakrát zblokoval tvrdou ránu a odkulhal z ledu. Kluci ti blokováním střel hodně pomohli, souhlasíš?
Určitě jo. Chlubnič dvakrát odkulhal pryč. To je přesně ono, takhle se pak hraje v play off.

Naše výkony jsou jako na houpačce. Na ledě David Servisu jsme udrželi nulu, potom v Novém Jičíně nám to vůbec nešlo a teď to bylo zase pro změnu dobré. Čím to podle tebe je?
Abych řekl pravdu, vůbec na tohle nedokážu odpovědět. Na Moravě se nám nehraje vůbec dobře, ale pevně věřím, že už se to zlomí a budeme si odvážet body i odtamtud.

Byl to hodně důležitý zápas. Myslíš si, že bychom se mohli od tohoto dobrého výkonu odpíchnout a nastartovat nějakou vítěznou sérii?
Myslím si, že bychom mohli. Nechci říct, že do Morávek jsme jeli úplně s respektem, ale věděli jsme, že to nebude vůbec jednoduchý zápas. Jsme moc rádi, že jsme to takhle dobře zvládli. Věřím, že nás to nakopne i do dalších bojů. Doufám, že jsme tím dobře pozvali fanoušky na Opavu a na Žďár nad Sázavou.

V sobotu doma přivítáme Opavu. S čím bychom měli do zápasu jít, abychom znovu získali všechny tři body?
Musíme znovu hrát dobře z obrany. Opava hraje hodně na brejky, musíme si to pohlídat a vyvarovat se zbytečných faulů v útočném pásmu.

Ještě mě napadla otázka na trenéra gólmanů Máru Zapletala. Vypadá to, že ti spolupráce s ním hodně prospívá...
Jo, vždycky je lepší, když je tady trenér gólmanů. S Márou je to v pohodě. Máme teda hodně sucha. (směje se) Nechci říkat, že moc, ale myslím si, že na play off budu dobře fyzicky připravený.

Ve středu nás čeká v Kotlině charitativní derby pro Terezku se Žďárem nad Sázavou. Jak se na zápas a celou tuto akci těšíš?
Moc se na to těším. Těším se na dobrou atmosféru. Navíc budeme hrát ve speciálních růžových dresech, tak to bude zase něco nového. Myslím si, že Žďár přijede namotivovaný. My samozřejmě budeme také moc chtít porvat se o tři body a vyhrát. Navíc je ve hře stále druhé místo v tabulce, možná i to první. Myslím si, že to bude krásný hokej.

Související články

 
Aktuálně na webu
Junioři dotahovali Šumperk, na body to však nestačilo

Junioři dotahovali Šumperk, na body to však nestačilo

(neděle 26.9.) Š U M P E R K - Havlíčkobrodští junioři se poprvé postavili soupeři z východní skupiny. Zápas v...

 
První domácí prohra, Kotlinu vyloupily Klatovy

První domácí prohra, Kotlinu vyloupily Klatovy

(sobota 25.9.) Havlíčkobrodští hráči nastoupili ke druhému domácímu zápasu letošní sezony. Bruslaři se dvakrát...

 
Dorost dostal lekci od Slavie

Dorost dostal lekci od Slavie

(sobota 25.9.) Havlíčkobrodští dorostenci se po vydařeném představení v Praze představili na domácí půdě. Soubor...

 
Druhý zápas doma! Odolá Kotlina Klatovům?

Druhý zápas doma! Odolá Kotlina Klatovům?

(pátek 24.9.) Havlíčkův Brod čeká další domácí zápas. Bruslaři mohou proti Klatovům navléci druhý korálek na...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv