BK Havl. Brod - Tahle výhra nás nakopne, věří Novák. Těší se na charitativní derby
Tahle výhra nás nakopne, věří Novák. Těší se na charitativní derby

Tahle výhra nás nakopne, věří Novák. Těší se na charitativní derby

01.02.2019 | Ladislav Vácha

Ohlasy s brankářem Čeňkem Novákem po výhře na ledě Žihadel

Jako den a noc. Tak v poslední době vypadají výkony Bruslařů. Po mizerném výkonu na ledě Nového Jičína svěřenci trenéra Richarda Cachnína zabrali a z Moravských Budějovic si odvezli všechny tři veledůležité body. Lví podíl na tom měl i gólman Čeněk Novák, který si připsal 34 úspěšných zákroků a udržel své páté čisté konto v sezoně. „Hráli jsme takový „buzerant“ hokej, házeli jsme puky po mantinelech ven z pásma a čekali jsme na to, jestli soupeř udělá vzadu nějakou chybu. Jsme moc rádi, že jsme to takhle dobře zvládli. Věřím, že nás to nakopne i do dalších bojů,“ přeje si maskovaná opora Havlíčkova Brodu.

 
Čendo, v Moravských Budějovicích jsme vyhráli 2:0. Jak zápas hodnotíš?
Určitě kladně. V Moravských Budějovicích se nehraje vůbec dobře. Jsou silné na puku a je tam úzké kluziště. Jejich hráči jsou velcí a na malém ledě jim tvrdý hokej vyhovuje. Myslím si, že jsme to zvládli výborně z obrany a zaslouženě jsme získali všechny tři body.

Asi bylo hodně důležité, že jsme dali první gól my...
Ano, to určitě. Potom se vždy hraje lépe, více uvolněněji. Je to určitě lepší než dotahovat nějaké manko.

Soupeř byl nepříjemný. Přišlo mi, že od druhé třetiny se hodně tlačil do zakončení a dokázal si vytvořit dost šancí. Jak jsi to viděl ty?
Řekl bych, že nejvíc si toho vytvořili ve druhé třetině. Rýťa se tam proháčkoval mezi dvěma našimi beky a pak tam byla i nějaká tyčka. Měli jsme i hodně štěstí. Jinak si myslím, že ve třetí třetině jsme si to hodně dobře pohlídali z obrany. Hráli jsme takový „buzerant“ hokej, házeli jsme puky po mantinelech ven z pásma a čekali jsme na to, jestli soupeř udělá vzadu nějakou chybu.

Pochválil bych obrovskou obětavost. Třeba Chlubnič dvakrát zblokoval tvrdou ránu a odkulhal z ledu. Kluci ti blokováním střel hodně pomohli, souhlasíš?
Určitě jo. Chlubnič dvakrát odkulhal pryč. To je přesně ono, takhle se pak hraje v play off.

Naše výkony jsou jako na houpačce. Na ledě David Servisu jsme udrželi nulu, potom v Novém Jičíně nám to vůbec nešlo a teď to bylo zase pro změnu dobré. Čím to podle tebe je?
Abych řekl pravdu, vůbec na tohle nedokážu odpovědět. Na Moravě se nám nehraje vůbec dobře, ale pevně věřím, že už se to zlomí a budeme si odvážet body i odtamtud.

Byl to hodně důležitý zápas. Myslíš si, že bychom se mohli od tohoto dobrého výkonu odpíchnout a nastartovat nějakou vítěznou sérii?
Myslím si, že bychom mohli. Nechci říct, že do Morávek jsme jeli úplně s respektem, ale věděli jsme, že to nebude vůbec jednoduchý zápas. Jsme moc rádi, že jsme to takhle dobře zvládli. Věřím, že nás to nakopne i do dalších bojů. Doufám, že jsme tím dobře pozvali fanoušky na Opavu a na Žďár nad Sázavou.

V sobotu doma přivítáme Opavu. S čím bychom měli do zápasu jít, abychom znovu získali všechny tři body?
Musíme znovu hrát dobře z obrany. Opava hraje hodně na brejky, musíme si to pohlídat a vyvarovat se zbytečných faulů v útočném pásmu.

Ještě mě napadla otázka na trenéra gólmanů Máru Zapletala. Vypadá to, že ti spolupráce s ním hodně prospívá...
Jo, vždycky je lepší, když je tady trenér gólmanů. S Márou je to v pohodě. Máme teda hodně sucha. (směje se) Nechci říkat, že moc, ale myslím si, že na play off budu dobře fyzicky připravený.

Ve středu nás čeká v Kotlině charitativní derby pro Terezku se Žďárem nad Sázavou. Jak se na zápas a celou tuto akci těšíš?
Moc se na to těším. Těším se na dobrou atmosféru. Navíc budeme hrát ve speciálních růžových dresech, tak to bude zase něco nového. Myslím si, že Žďár přijede namotivovaný. My samozřejmě budeme také moc chtít porvat se o tři body a vyhrát. Navíc je ve hře stále druhé místo v tabulce, možná i to první. Myslím si, že to bude krásný hokej.

Související články

 
Aktuálně na webu
Bruslaři dvakrát dotáhli náskok Plamenů a vybojovali bod!

Bruslaři dvakrát dotáhli náskok Plamenů a vybojovali bod!

(středa 19.2.) Havlíčkův Brod ve 41. kole přivítal na domácím ledě regionálního rivala ze Žďáru nad Sázavou. Hned...

 
Sedmáci v Boleslavi statečně bojovali, ale na body nedosáhli

Sedmáci v Boleslavi statečně bojovali, ale na body nedosáhli

(středa 19.2.) Mladí Bruslaři drželi na ledě silné Mladé Boleslavi krok. Po čtyřiceti minutách hry prohrávali o...

 
Deváťákům se v Mladé Boleslavi nedařilo, odvezli si sedmičku

Deváťákům se v Mladé Boleslavi nedařilo, odvezli si sedmičku

(středa 19.2.) Hráči 9. třídy se v sobotu vydali na led Mladé Boleslavi, proti které se jim v této sezoně vůbec...

 
Je tady derby Vysočiny! Brod chce v Kotlině znovu uhasit Plameny!

Je tady derby Vysočiny! Brod chce v Kotlině znovu uhasit Plameny!

(úterý 18.2.) Bruslaře čeká další nesmírně důležitý a prestižní zápas! Ve středu 19. února přivítají v Kotlině...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv