30. 1. 2019 | Štěpán Ondráček

PARÁDA! Brod v derby Vysočiny porazil Moravské Budějovice!

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE – Havlíčkobrodští hokejisté se po nevydařeném zápase v Novém Jičíně představili na ledě Moravských Budějovic. Celek z Kotliny podstoupil prestižní zápas o Vysočinu. Bruslaři se museli v prvních minutách bránit, ale v 11. minutě to byli Havlíčkobrodští, kteří se dostali do vedení. V dalším průběhu se hrál útočný hokej, který bavil diváky, ale skóre zůstalo nezměněné. Moravské Budějovice v samém závěru zkusily hru bez brankáře, ve které inkasovaly rozhodující branku. Bruslaři napravili své zaváhání, když se o gólové příspěvky postarali Luboš Voříšek s Patrikem Přidalem. Lví podíl na výhře měl brankář Čeněk Novák (na snímku), který udržel popáté v sezoně čisté konto.

První šance utkání si vytvořili hráči Havlíčkova Brodu, ale Třetina s Matušíkem neuspěli. Moravské Budějovice potom hrály krátkou přesilovku pět na tři, ale vedoucí gól utkání nevstřelily. Naopak, Havlíčkův Brod svoji první početní výhodu dokázal využít. Puk šel po ose Jakub Matušík, Miroslav Třetina a zakončující Luboš Voříšek. Útočník hostů dostal krásnou přihrávku před odkrytou branku, kterou bez větších problémů trefil. V závěru první části mohla Žihadla vyrovnat, ale Novák si se všemi pokusy poradil.

Moravské Budějovice vstoupily aktivně do další části hry, když několikrát vyzkoušely pozornost maskovaného muže Bruslařů. Gólman soupeře byl, ale bezchybný. Havlíčkobrodští zahrozili ve 24. minutě, když se do střelecké pozice dostal Chlubna, ovšem toho dokázal zastavit Groh. Aktivní domácí nadále zaměstnávali hostující obranu v čele s Novákem, ale ani jeden pokus si nenašel cestu do sítě. Hosté potom ubránili oslabení, po kterém měli šanci navýšit své vedení. Situaci dva na jednoho vyřešil Chlubna střelou, na kterou si počkal Groh. Ve 36. minutě mohl vyrovnat Čejka, ten ale našel připraveného Nováka a ke smůle domácího týmu se k dorážce nikdo nedostal. Havlíčkův Brod hrál v závěru oslabení, ve kterém mohl jít do dvoubrankového vedení. Obránce Semrád nedokázal dostat hrací předmět za brankáře žlutočerných.

Moravské Budějovice veškerou svoji energii soustředily do útoku, ale Kabelka si na Nováka nepřišel. Ve 43. minutě bylo na ledě pořádně rušno, jelikož se strhla potyčka mezi domácím Juráněm a hostujícím Kopicem. O několik sekund později prožil horké chvíle gólman Havlíčkova Brodu, který odolal útočným nájezdům Žihadel. Bruslaři si potom vytvořili dvě šance, ale pokusy Valy s Benešem skončily na pozorném Grohovi. Hosté se potom museli bránit ve čtyřech, ve kterém obětavý zákrok předvedl Chlubna. Ten po zblokované ráně opustil hrací plochu v bolestivých grimasách. Poslední minuty utkání pařily domácím hokejistům, kteří se snažili vyrovnat, avšak Kadelkovu střelu schoval Novák do lapačky. Následné pokusy rovněž skončily na maskovaném muži Havlíčkova Brodu, který byl vždy na své místě. Moravské Budějovice zkusily v poslední minutě power play, ale vyrovnávající gól nepřišel. Pár sekund před koncem pečetil výhru hostů trefou do prázdné branky Patrik Přidal.

Výsledky skupiny Jih + Východ (35. kolo)

M. Budějovice - Havl. Brod

Branky a nahrávky: 11. Voříšek (Třetina, Matušík), 60. Přidal (Michálek, Třetina). Rozhodčí: Jiří Ondráček – Jan Kleprlík, Roman Urubčík. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 648. Střely na branku: 34:29 (10:16, 14:9, 10:4). Průběh utkání: 0:2.

M. Budějovice

Groh (Vacek) – Pelikán, Kadela, Furch, Peroutka (C), Kabelka, Kliment, Pospíchal – Matějka, Lupač, Horký, Mikeš(A), Hačecký, Rytnauer (A), Čejka, Ferda, Heinrich, Krutiš

Novák (Marek) – Kulhánek, Kopic, Nepokoj, Semrád, Vala, Kadeřávek – Kuchta, Beran, Ludvík, Michálek, Voříšek (A), Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina (C), Kozlík, Matušík.